Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 22d. 18:20

10 kliūčių į laimingą gyvenimą

Laiminga moteris
Vida Press nuotr. / Laiminga moteris

Kartais atrodo, kad mums vis trukdo kiti žmonės ar aplinkybės, bet dažniausiai kelelius į laimę tiesiame patys. Ir netgi jei atrodo, kad gyvename dorai ir teisingai, kartais net neįtariame, kad pirmiausia patys kenkiame sau. Taigi, kas mums trukdo?

Nebaigti darbai

Daugybę kartų tikinome save, kad tuoj tuoj juos užbaigsime, bet užgriūna vis nauji, o senieji velkasi iš paskos kaip grandinės. Pasistenkite visada viską padaryti iki galo, kad ir kaip nesinorėtų: užbaigti projektą, išspręsti konfliktinę situaciją, įvykdyti įsipareigojimus.

Dabarties ignoravimas

„Šiandien“ – tai suma visų „šiandien“, kurie buvo anksčiau. Puiki dabartis garantuoja dar puikesnę ateitį. Suvartokite šiandien mažiau kalorijų, o rytoj jau mažiau sversite. Tai, ką jūs darote būtent dabar, turės įtakos ateičiai.

Kada paskutinį kartą įtikinėjote save, kad tas vaikinas „visai nieko“, o darbas „visai įdomus“,  kai viduje jau buvo aišku, kad santykius reikia baigti ir ieškoti kito darbo?

Prioritetų nebuvimas

Jei jūsų dėmesys šokinėja nuo vieno prie kito objekto, jei stveriate viską, ką gyvenimas duoda – be jokios atrankos, greitai pačios nebesuprasite, kas jums svarbu. Būtina rasti laiko apgalvoti pačius svarbiausius, ne tokius svarbius ir dar mažiau reikšmingus dalykus. Atitinkamai jiems išskirstykite savo laiką.

Saviapgaulė

Jei meluojate sau, reiškia savęs visai negerbiate. Pagalvokite, kada paskutinį kartą įtikinėjote save, kad tas vaikinas „visai nieko“, darbas „visai įdomus“, o sijonas „tik vos siaurokas“, kai viduje jau buvo aišku, kad santykius reikia baigti, pasieškoti kito darbo ir numesti keletą kilogramų?

Pataikavimas

Kai visada sakote „taip“ užuot paprieštaravusi, jausitės nelaiminga. Jei visada sutiksite prisiimti papildomų darbų ir neatsakysite nė vienam, ko nors prašančiam, tiesiog prasmegsite įsipareigojimų liūne – nebeliks laiko net pagalvoti, ko pati norite.

Energijos nutekėjimas

Kasdieniai stresai neturėtų išsiurbti visos energijos ir sutrikdyti dienotvarkės. Jei matote, kad darosi vis sunkiau ir sunkiau, pabandykite gyventi paprasčiau: paprašykite pagalbos, sumažinkite darbų kiekį, raskite daugiau laiko poilsiui.

Vida Press nuotr./Moteris dirba su kompiuteriu
Vida Press nuotr./Moteris dirba su kompiuteriu

Nuolatiniai skundai

Gausite iš likimo tiek, kiek paprašysite. Skundas – tai pasyvus, o ne aktyvus problemų sprendimo būdas. Kelkite klausimus, ieškokite sprendimų, bet nuolat neverkšlenkite.

Nepakankami rezervai

Jei trūksta pinigų, laiko ir energijos niekada nesuplanuosite ir nesukursite nieko tikrai įkvepiančio. Taigi, pirmiau kaupkite, o paskui dalinkitės.

Shutterstock nuotr./Pora iškylauja.
Shutterstock nuotr./Pora leidžia laiką kartu

Trūkumų slėpimas

Būkime sąžiningos – jei esame išsiblaškiusios, nuolat vėluojame, nemokame laikyti paslapčių, geriausia, jei kiti tai sužinos iš mūsų žodžių, o ne poelgių: „Esu linkusi vėluoti, tad gal būtų geriau, jei paankstintumėte terminą, iki kurio turiu atiduoti darbą“.

Atidėliojimas

Pradėkite dabar! Ne nuo pirmadienio ir ne nuo kito mėnesio. Jei laukiate ir tikitės, kad kažkas savaime išsispręs, vargu, ar sulauksite.

Temos: 2 Psichologija Laimė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką