Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 11d. 19:00

10 mitų apie introvertus: ką iš tiesų žinome apie šiuos mįslingus tylenius?

Susimąsčiusi moteris
Fotolia nuotr. / Susimąsčiusi moteris

Remiantis populiariais stereotipais, manoma, kad introvertai – tai uždaro būdo keistuoliai, nemėgstantys bendrauti ir vengiantys bet kokios žmonių draugijos drovuoliai. Dar daugiau, kartais gali pasirodyti, kad introvertai yra nelaimingos, neturinčios ką pasakyti ar netgi depresyvios asmenybės.

Pasidomėkime, kaip yra iš tiesų.

1 mitas: introvertai yra nekalbūs

Tiesa ta, kad introvertai nekalba tik tuo atveju, jeigu neturi ką įdomaus pasakyti. Jie nemėgsta tuščių ir paviršutiniškų pokalbių apie „orą“. Na, o jeigu kalbėsite su jais apie tai, kas juos domina – negalėsite jų sustabdyti.

2 mitas: introvertai yra drovūs

Drovumas neturi nieko bendra su introversija. Dar daugiau, introvertai nebijo žmonių ir tikrai nėra sociofobai – bendravimui ir kontaktui jiems reikalinga priežastis. Šie žmonės nebendrauja tik dėl paties bendravimo. Jeigu norite užkalbinti introvertą – tiesiog pašnekinkite jį. Tikėtina, kad rasite jį dominančių temų.

3 mitas: introvertai yra grubūs ir nemandagūs

Introvertai dažnai tiesiog nemato priežasties perdėtam mandagumui ir suvaidintam švelnumui. Jie nori, kad žmonės būtų tikri, sąžiningi ir atviri. Deja, šiuolaikinėje visuomenėje atvirumas ne visada yra priimtinas, todėl intovertai turi prisitaikyti, ir tai juos labai vargina.

4 mitas: introvertai nemėgsta žmonių

Atvirkščiai. Introvertai net labai vertina tuos kelis draugus, kuriuos jie turi. Artimus draugus jie gali suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Jeigu tarp jūsų draugų yra introvertas – žinokite, turite ištikimą draugą ir sąjungininką visam gyvenimui.

5 mitas: introvertai nemėgsta išeiti „į žmones“

Netiesa. Introvertai nemėgsta išeiti „į žmones“ ilgam laikui. Jie labai greitai įsisavina informaciją, todėl jiems nereikia praleisti daug laiko „visuomenėje“, kad galėtų būti „į temą“. Šiek tiek pabendravę, jie nueis namo tam, kad galėtų „pasikrauti“ ir „suvirškinti“ naują informaciją. Šiems žmonėms ramybė ir tyla – gyvybiškai svarbus dalykas.

6 mitas: introvertai visada nori būti vieni

Nepatikėsite, bet introvertai jaučiasi labai gerai būdami su savo mintimis. Jie daug mąsto. Jie svajoja. Jiems netgi patinka, kai yra problemų ir užduočių, kurias jie gali spręsti. Beje, jiems, kaip ir kitiems žmonėms, nepatinka jaustis vienišiems. Jiems reikia žmogaus, su kuriuo jie galėtų pasidalinti savo mintimis ir atradimais. Jiems taip pat reikia nuoširdaus ir atviro ryšio. Dažniausiai tai būna vienas, bet patikimas žmogus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Išdavikiški bruožai, atskleidžiantys jūsų asmenybės tipą

7 mitas: introvertai yra keistuoliai

Dauguma introvertų – individualistai. Jie neseka paskui minią. Jie nori, kad juos vertintų dėl jų neįprasto gyvenimo būdo. Jie įpratę galvoti savo galva, todėl dažnai meta iššūkį tam, kas yra laikoma norma. Jie nepriima sprendimų tik dėl to, nes tai populiaru ir madinga.

8 mitas: introvertai – užsisklendę vienišiai

Introvertai, tai žmonės, kurie linkę gilintis į savo vidinį pasaulį, jie skiria daug dėmesio savo mintims ir emocijoms. Ir ne todėl, kad išorinis pasaulis jų visai nedomina. Tiesiog jų vidinis pasaulis jiems yra daug įdomesnis ir naudingesnis.

9 mitas: introvertai nemoka linksmintis ir ilsėtis

Introvertams patinka ilsėtis namie arba gamtoje. Triukšmingos viešos vietos – ne jiems. Jie nėra aštrių pojūčių ir adrenalino mėgėjai. Jeigu aplinkui yra per daug triukšmo ir tuščių kalbų – jie užsisklendžia.

10 mitas: introvertai gali pasikeisti ir tapti ekstravertais

Pasaulis be introvertų būtų pasaulis, kuriame būtų labai mažai mokslininkų, muzikantų, dailininkų, poetų, režisierių, rašytojų ir filosofų. Introvertai negali „pasikeisti“ tik dėl to, kad pelnytų kitų žmonių supratingumą ar netgi pagarbą. Beje, tyrimai (Silverman, 1986) atskleidė, kad tarp žmonių, turinčių aukštą intelekto koeficientą, introvertų yra kur kas daugiau.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką