Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

10 priežasčių džiaugtis gyvenimu

Atostogos
Shutterstock nuotr. / Laimingi žmonės
Šaltinis: 15min
0
A A

Pagalvokite, ar turite kokių nors priežasčių, kad galėtumėte džiaugtis gyvenimu kiekvieną dieną? Kai kurie iš jūsų pasakys, kad turi jų tūkstančius, kiti gi nesuras nė vienos.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Turime 10 priežasčių, kurios kiekvieną dieną padės jums džiaugtis gyvenimu, vertinti tai, ką turite, ir galbūt privers susimąstyti ir nusišypsoti. Jos surašytos ne eilės tvarka ir, be abejo, gyvenimo džiaugsmui jums visos ir nėra būtinos.

1. Sveikata ir gyvybė

Jūs kiekvieną rytą atsikeliate, matote, kvėpuojate, galvojate, svajojate, šypsotės, įveikiate šiokias tokias kliūtis ir patiriate didesnių ar mažesnių laimės akimirkų. Juk tai nuostabu: būti pasaulio dalimi, turėti galimybę keisti, kurti, dovanoti ir gauti.

Kvėpuoti pilna krūtine, jausti vėją, vaikščioti basomis po žolę, pasinerti į saldų miegą, žiūrėti į ugnį, sugalvoti norą, kai krinta žvaigždė, maudytis jūroje. Tai paprasta ir nuostabu – jausti ir gyventi.

2. Tėvai ir artimieji

Pagalvokite apie savo šeimą ir artimuosius. Nuostabu žinoti, kad jūs juos turite. Kad nevilties akimirką jie išties jums pagalbos ranką, palaikys ir supras, nuramins ir duos gerų patarimų. Juk taip gera visa šeima susėsti prie šventinio stalo, jausti meilės ir nesuvaidintos šilumos atmosferą.

123rf.com nuotr./Šeimos mėgsta ilsėtis sodybose ir kempinguose prie vandens
123rf.com nuotr./Šeima

3. Meilė

Tai pats svarbiausias dalykas mūsų gyvenime. Kai kuriems meilė tampa viso gyvenimo prasme, juk taip gera mylėti ir būti mylimam. Meilės vedini mes einame per gyvenimą ir pratęsiame savo giminę, per meilę mes jaučiamės reikalingi ir gyvi.

Taip pat skaitykite: Tinkamiausios valandos seksui: kaip dera jūsų abiejų bioritmai

Iš meilės gimsta šeima, į kurią taip gera grįžti po sunkios darbo dienos, su kuria taip norisi praleisti savaitgalį. Meilė – tai mūsų siela.

4. Vaikai

Sakoma, kad vaikai, tai gyvenimo gėlės, juk kiek džiaugsmo jie suteikia mūsų širdims. Tikra laimė ir Dievo dovana turėti vaiką, užauginti jį, išauklėti, atiduoti dalelę savęs, džiaugtis pirmaisiais jo žingsniais ir pirmuoju pažymiu mokykloje, patarti ir išklausyti.

Sakoma, kad maži vaikai – maži vargai, dideli vaikai – dideli vargai. Taip, tame yra tiesos, bet žiūrėkite į viską teigiamai, juk neįmanoma visiškai apsisaugoti nuo nesėkmių ir problemų. Vaikas turi įveikti ir ligas, ir liūdesį bei nusivylimą, juk šalia jo visada bus mylintys tėvai. Kai vaikas jus apkabins ir pasakys „Ačiū už viską“, pasijausite neįtikėtinai laimingi.

5. Kelionės

Tai susitikimas su pasauliu, kitomis kultūromis, religijomis ir istorijomis. Ir nesvarbu, ar mėgausitės kaitria Viduržemio jūros saule, ar snieguotomis Alpėmis, ar akį džiugins tėvynės gamta. Svarbu, kad mėgautumėtės kiekviena akimirka, kad ilsėtųsi jūsų kūnas ir siela, kad patirtumėte naujų emocijų ir susipažintumėte su naujais žmonėmis.

Fotolia nuotr./Laimingi žmonės
Fotolia nuotr./Laimingi žmonės

Plėsdami savo akiratį, jūs tampate dvasiškai turtingesni, augate ir apmąstote daugelį dalykų, kurių anksčiau nepastebėdavote. Keliaukite ir mėgaukitės gyvenimu.

Taip pat skaitykite: 10 ritualų pozityviam gyvenimui

6. Gamta

Mūsų gyvenime ji turi nepaprastai didelį poveikį. Juk atsibudę anksti ryte, mes džiaugiamės saule, vaikams laimę neša pirmasis sniegas arba pirmoji vasaros diena. Kai jums liūdna ar vieniša, skubėkite į gryną orą, pasivaikščiokite po mišką ir pasiklausykite paukščių čiulbėjimo. Pasivaikščojimai gamtoje ne tik pagerins jūsų nuotaiką, bet turės teigiamą poveikį sveikatai. Gamtoje galima ramiai viską apgalvoti, priimti teisingus sprendimus.

Fotolia nuotr./Pienių laukas
Fotolia nuotr./Pienių laukas

Prisiminkite, kaip gera žiūrėti į saulėlydį virš jūros, stebėti vaivorykštę danguje arba tirpstančią snaigę ant šiltos rankos. Juk mes esame gamtos dalis, todėl turime praleisti kuo daugiau laiko joje.

7. Naminiai gyvūnai

Ar turite naminių gyvūnų? Jeigu ne, būtinai įsigykite. Turėsite ne tik džiaugsmo, bet ir ištikimą draugą. Draugai dažnai būna užsiėmę šeima ir darbais, o naminis gyvūnas visada bus su jumis ir niekada neatsisakys pažaisti. Atsakomybė už kitą būtybę atvers jums akis ir privers į daugelį dalykų pažvelgti kitaip. Ir tegul gyvūnas kartais pagrauš baldus ar avalynę, tai tik gyvenimo smulkmenos, kurios pralinksmina ir praskaidrina dieną.

Taip pat skaitykite: Kaip katės gerina mūsų sveikatą

8. Darbas

Daugelis iš mūsų skiria didelę dalį gyvenimo darbui, todėl svarbu, kad jis džiugintų ne tik finansiškai, bet ir morališkai. Juk taip gera daryti mėgstamą darbą ir dar gauti už tai pinigų. Jeigu jūsų darbas jums nepatinka ir gniuždo, pats laikas jį pakeisti. Nebūna padėties be išeities ir neišsprendžiamų problemų.

Gyvenimas yra trumpas, todėl neverta jo gyventi nuolatinėje įtampoje ir slogioje nuotaikoje. Susiraskite širdžiai mielą darbą, užsiimkite mėgstama veika, įgyvendinkite idėjas ir pasijuskite tikrai laimingu žmogumi.

9. Maistas

Be jokios abejonės, maistas yra vienas iš gyvenimo džiaugsmų. Ledai pakelia nuotaiką vaikams, o šokoldas – moterims. Net mokslininkai įrodė, kad žmonės, kurie mėgsta šokoladą, yra linksmesni ir linkę teigiamai žiūrėti į gyvenimą. Juk malonu kartais nueiti į restoraną ir paragauti gardžių patiekalų arba pagaminti ką nors skanaus su mylimu žmogumi.

Vartokite skanų ir sveiką maistą, kuris padės kovoti su stresu ir slogia nuotaika. Pradžiuginkite save puodeliu karštos kapučino kavos ir gabalėliu torto – pamatysite, iš karto taps geriau.

Fotolia nuotr./Tortas
Fotolia nuotr./Tortas

10. Maži džiaugsmai

Maži kasdienybės džiaugsmai sudaro laimę. Puikiai praleidote dieną, nusipirkote mažmožį, apie kurį seniai svajojote, išsprendėte problemas, surengėte šventę ar įsimylėjote. Pasaulyje yra daug dalykų, kurie daro mus laimingus, kiekvieną dieną kažkas įvyksta, mes juokiamės ir svajojame. Kiekvieną dieną mes patiriame mažų stebuklų.

Taip pat skaitykite: Geresnis gyvenimas: 10 įpročių stipriai valiai ir didesniam produktyvumui

Jūs dar nežinote, kas jūsų laukia rytoj, bet gyvenimas dar ne kartą jus maloniai nustebins.

• Būkite laimingi šiandien;

• Dažniau būkite nenuspėjami, leiskite sau pasilinksminti;

• Būkite laimingi šiuo metu. Nusišypsokite žmogui ir jis nusišypsos jums.

• Nekreipkite dėmesio į problemas. Viskas praeina. Jos taip pat praeis.

• Kiekvieną dieną galvokite apie tai, ką turite. Džiaukitės, kad esate sveiki, turite stogą virš galvos ir mylimus žmones.

• Juokitės iš to, ko negalite pakeisti ir neverkite dėl to, ką praradote. Džiaukitės neįkainojama gyvenimo dovana.

Taip pat skaitykite: 100 dalykų, kuriuos privalote padaryti savo gyvenime

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką