Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 25d. 19:00

10 priežasčių, kodėl neturėtų rūpėti, ką kiti galvoja apie jus

Ar mokate saugoti paslaptis?
Fotolia nuotr. / Ar mokate saugoti paslaptis?

Kai kurie žmonės priklausomi nuo kitų nuomonės, kitiems tai – nė motais. Kurie jaučiasi laimingesni? Greičiausiai nutuokiate, kad pastarieji. Apkalbos ir liežuvavimas apie kitus – niekas kitas, kaip socialinis nusikaltimas, tačiau argi įmanoma tai sustabdyti ir ar reikia?

Kiekvienas mūsų turime nuomonę apie kitus žmones, reiškinius, įvykius. Bėda ta, kad ne visi mokame ją priimti, o tai baigiasi konfliktinėmis situacijomis.

Taigi, kodėl mums neturėtų būti svarbu, ką galvoja kiti? Visų pirma, dėl to, kad geriau jaustumėmės. Kiekvienas išgyvenimas, situacija, įvykis yra matomas jūsų akimis, ir jeigu tai kažkam nepatinka ir atrodo priešingai, kam eikvoti jėgas ir nervų ląsteles bandant perkalbėti tą žmogų?

Taip pat skaitykite: Metas pokyčiams: 11 dalykų, kuriuos privalote liautis darę tuojau pat

Štai ką vertėtų jums įsiminti.

1. Niekas jūsų nepažįsta taip gerai, kaip jūs patys

Kaip dažnai mes apie kitą žmogų nusprendžiame dar jo nė nematę, nekalbėję, o tik išgirdę iš kitų. Lyg avių banda pasiduodame ir leidžiame, kad kitų suformuota nuomonė taptų mūsų pačių. Taigi nereikėtų piktintis, jog taip elgiamasi ir jūsų atžvilgiu.

Žmonės gali būti arogantiški, linkę teisti, susidaryti nuomonę vos per kelias minutes. Tačiau kokia tiesa? Ogi paprasta – viena ištransliuojame pasauliui, visai kas kita esame iš tikrųjų. O tai geriausiai žinome tik mes patys – savo stiprybes ir silpnybes. Ir jeigu žmogus atrodo valdingas, piktas ar atšiaurus, nebūtinai tai tiesa – dažnai po šiais kiautais slepiasi jautrumas ir nepasitikėjimas savimi. Be to, gal jis piktas tik su tam tikrais asmenimis? Čia kaip vyras santuokai – vienai moteriai jis atrodo nuvėsęs, netinkamas, o kita atranda tikrą grynuolį.

2. Niekas nenori apie save galvoti blogai

Gyvenime siekiant tikslų, mums reikia tikėti ir pasitikėti savimi, tad neigiama kitų nuomonė silpnesnius žmones išmuša iš vėžių. Jie jautriai reaguoja į pastabas, žeminančius komentarus, gali patirti nerimo priepuolių, stresą. Tokia savijauta – tiesus kelias į susinaikinimą ir... dar viena priežastis, kodėl nereiktų kliautis kitų nuomone apie save.

3. Jūs amžinai vaikščiosite ant pirštų galiukų

Nerimo kupinas gyvenimas, galvojant, kas, ką ir kodėl pasakė, yra nieko vertas. Kai kiekvienas šnabždesys, žvilgsnis, komentaras, pastaba atrodo skirtas būtent jums, verta susimąstyti. Pasaulis nesisuka vien tik aplink jus, tačiau emocijos, kurias jūs jaučiate tokiu atveju, išties kenkia jūsų vidinei savijautai.  

Taip pat skaitykite: Laimingo gyvenimo trukdžiai: liaukitės pagaliau save kaltinę

4. Kitų nuomonė gali tapti išbandymu siekiantiems sėkmės

Sėkmingiems žmonėms nusispjauti, ką galvoja kiti. Sėkmė bene dažniausiai iš visų kitų dalykų sukelia tikrą kai kurių nelaimingų liežuvaujančių žmonių pasipiktinimą. Taigi natūralu, kad kelyje į sėkmę jūs sutiksite ne vieną žmogų, bandantį jums pakišti koją visais įmanomais būdais. Ar verta savo sėkmę keisti į jų nuomonę?

5. Negaiškite savo brangaus laiko

Kelyje į sėkmę jūs sutiksite ne vieną žmogų, bandantį jums pakišti koją visais įmanomais būdais. Ar verta savo sėkmę keisti į jų nuomonę?

Sėkmė reiškia, kad jūs tapsite stipresne asmenybe, o tam reikia laiko. Švaistydami jį tam, kad paneigtumėte gandus, ar galvodami, kodėl kažkam nepatinkate, darote sau meškos paslaugą.

Visų pirma, ko pasieksite, kai jūsų mintys nukreiptos visai ne ten, kur reikia? Susitelkite į save ir savo gyvenimą, o ne kitų pagiežą.

Temos: 1 Psichologija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:11
00:46
01:50

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką