Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 11d. 15:18

„16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“: kodėl būtina netylėti?

Moteris.
Fotolia nuotr. / Moteris.

Ketverius metus iš eilės Kauno moterų draugija lapkričio 25 – gruodžio 10 dienomis kartu su partneriais Kaune vykdo socialinę akciją „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“. Akcija pradedama Tarptautinę prievartos prieš moterį panaikinimo dieną, o užbaigiama Žmogaus teisių dieną.

„Organizacija teikia pagalbą moterims, patyrusioms smurtą artimoje aplinkoje ar šiaip patekusioms į krizines situacijas“, – teigia socialinė pedagogė, šeimų konsultantė Renata Ališevičienė. Į organizaciją besikreipiančios moterys turi teisę gauti nemokamą socialinio darbuotojo, šeimų konsultanto ar teisininko konsultaciją.

Statistikos duomenimis, kas 3 moteris yra patyrusi smurtą iš savo partnerio. Tačiau R. Ališevičienės pastebėjimu, moterys dažnai laikosi įsitikinimo, jog šeimos problemos, krizinės situacijos – tik jų pačių asmeninė problema, ir niekas joms negali padėti: „Vyras pateks į policijos skyrių, grįš, smurtas vėl kartotis“. Tačiau nesprendžiama problema niekur nedingta, kančios tęsiasi.

Akcijos renginių metu siekiama paskatinti moteris, patiriančias smurtą kreiptis į moterų nevyriausybines organizacijas, kur jos gali gauti kompleksinę pagalbą ir palaikymą, vaduojantis iš smurto gniaužtų. Taip pat siekiama didinti visuomenės nepakantumą smurtui šeimoje. 

VIDEO: 16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų,Moterų krizių centras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką