Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 10d. 11:00

4 darbingumą gerinantys elementai

Stresas darbe
123RF nuotr. / Stresas darbe

Šiuolaikinėje visuomenėje, regis, net 24 valandų per mažai. Dažnas pamiršta savo sveikatą, o per lėkimą nespėja pasirūpinti savimi. Tad į ką verta atkreipti dėmesį? Kokiais patarimais pasikliauti, kad gerėtų ne tik sveikata, bet ir darbingumas?

Anot VšĮ „Moters sveikatos centras“ įkūrėjos ir vadovės Ritos Gliaudelienės – sveikatai daro įtaką ne tik gyvenimo būdas, bet ir išoriniai veiksniai. Tad ką valgote, kuo kvėpuojate ir kiek dirbate atsiliepia ne tik jūsų savijautai, bet ir pasiektiems rezultatams.

Darbo valandos

Asmeninio archyvo nuotr./„Moters sveikatos centro“ įkūrėja ir vadovė Rita Gliaudelienė
Asmeninio archyvo nuotr./„Moters sveikatos centro“ įkūrėja ir vadovė Rita Gliaudelienė

„Vis daugiau aktyvių ir darbingo amžiaus žmonių pastebi ir išgyvena jėgų trūkumą, nuolatinį nuovargį ir dėl to sumažėjusį darbingumą. Žmonės kasdien patiria didelę įtampą ir stresą, gyvenimo tempas – didžiulis. Tad tokie simptomai, kaip nuovargis, sumažėjęs darbingumas, blogas miegas, nėra vien tik streso padariniai, į juos svarbu atkreipti dėmesį. Mano patarimas – nepersistengti ir neeikvoti energijos ten, kur jos tiesiog nereikia.

Pastebiu tendenciją, kad ypač jauni žmonės nejaučia jokių ribų. Žinoma, tai yra ne tik jų, bet ir visuomenės problema, kurią reikia nedelsiant spręsti. Ant vieno žmogaus pečių „sukraunama“ per didelė našta, o didelį darbo krūvį skatina maži atlyginimai.

Tad jei tik turite galimybę, planuokite savo darbo valandas. Skirkite daugiau laiko poilsiui, miegui ir malonioms veikloms. Taip pat siūlau mažinti laiką, praleidžiamą internete. Vietoj to – atsipūskite ir suorganizuokite bent trumpas atostogas“, – kalbėjo Rita.

Mityba

„Sveika mityba tikriausiai jau nieko nebenustebinsi. Tačiau jos galia milžiniška. Net jei daug dirbate ir neturite daug laisvo laiko, prižiūrėkite savo maisto racioną. Ypač tai reikalinga tiems, kurie nesilaiko valgymo grafiko.

Dar vienas patarimas – venkite alkoholio. Vietoj jo rinkitės sveikus kokteilius, jie padės atstatyti reikiamų medžiagų ir vitaminų balansą. Kadangi sergančiųjų ir į alkoholizmo liūną įklimpusių žmonių Lietuvoje ir taip ženkliai per daug, savo gyvenimo būdu pasirūpinkite jau dabar. Beje, vakarėliai galimi be alkoholio – tereikia išbandyti“, – šypsojosi R. Gliaudelienė.

Kokybiškas laisvalaikis

„Tai dar vienas akcentas, kuris, beje, ne tik teigiamai veikia jūsų emocijas, bet skatina dirbti. Todėl kuo turiningesni bus jūsų vakarai ir savaitgaliai – tuo daugiau pasieksite profesinėje srityje. Tikiu, jog norėdami galite atrasite širdžiai mielą veiklą. Taip pat – nepraleiskite kultūrinių renginių. Jie skatina protinius procesus“, – sakė Rita.

Motyvacija – raktas į darbingumą

„Motyvuoti ir tikslo siekiantys žmonės dažniausiai savo užsibrėžtus tikslus ir pasiekia. Esu įsitikinusi, kad tai, be jokių išimčių, galioja visiems. Jei laikysitės šių paprastų taisyklių, išvengsite „perdegimo“ sindromo. Nepamirškite rūpintis savo sveikata, savo kūnu, prižiūrėkite aplinką, kurioje gyvenate – taip pavyks įgyvendinti ir nuveikti daugiau.

To visiems ir sau linkiu – nebijoti keistis, stengtis iš visų jėgų ir žinoti, kad kiekvieni pokyčiai – tik į naudą. Todėl, kai manęs klausia, kaip viską spėti, kaip padaryti geriau, kaip pakeisti savo aplinką, atsakau – pradėkite nuo savęs. Pamatysite, tada ir mažais žingsneliais padarysite daug“, – pokalbį baigė Rita Gliaudelienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką