TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

5 praktiniai patarimai, kaip lengvai atsibusti anksti ryte

Žadintuvas
Vida Press nuotr. / Žadintuvas
Šaltinis: 15min
0
A A

Milžiniškas gyvenimo ritmas, dešimtys atsakomybių ir noras visur spėti – kartais aplinka, o dažnai ir mes patys reikalaujame iš savęs maksimumo. Siekdami profesinių ir asmeninių tikslų bei norėdami išlaikyti darbo ir poilsio balansą vadovaujamės daugybe skirtingų produktyvumo metodikų, kurias neretai vienija vienas įpročių – keltis anksti ryte.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Nors kėlimasis anksti ryte laikomas puikiu būdu savo produktyvumui didinti ir iškart pajusti jo teikiamas naudas, norint išsiugdyti šį ilgalaikį įprotį reikia nemažai pastangų ir žinių. Tiesa, kiekvienas mūsų skirtingai suvokiame „ankstyvą rytą“. Šįkart pakalbėkime apie tokį laiką, kai atsikėlę dar turite bent valandą, kurią galite skirti sau – skaityti, mokytis, sportuoti, praleisti tą laiką su artimaisiais ar tiesiog susiplanuoti dienos darbus. Vieniems tai bus 7 val., kitiems – 5 val. ryto.

Tik supratus ankstyvo kėlimosi prasmę ir ką tai reiškia asmeniškai jums, galima vadovautis patarimais, padėsiančiais įdiegti norimą įprotį.

„Koks yra tavo tikslas ir kodėl manai, kad kėlimasis anksti ryte padės tau jį pasiekti?“ – nuo tokio klausimo pradėti skatina asmeninio efektyvumo projekto strong.lt iniciatorius, tarptautiniams IT projektams vadovaujantis Tomas Lekavičius.

Pats atsikeliantis ir 5, ir 6 val. aktyvaus gyvenimo būdo entuziastas pabrėžia, kad nors bet koks pokytis prasideda nuo įkvėpimo ir noro, verta nepamiršti, kad, siekiant kokybės, tas noras turėtų peraugti į tikslą, giliau suvokiant savo veiksmų prasmę. Tik supratus ankstyvo kėlimosi prasmę ir ką tai reiškia asmeniškai jums, galima vadovautis patarimais, padėsiančiais įdiegti norimą įprotį.

T.Lekavičius pateikia penkis esminius žingsnius, kaip prisijaukinti ankstų rytą, o anksti atsikėlus jaustis puikiai.

  • Suprasti kėlimosi anksti ryte prasmę ir išsikelti aiškų tikslą. Tai padės užtikrinti įpročio ilgalaikiškumą, o ne tik vienadienius rezultatus. Apibendrinti tikslai, tokie kaip „šiek tiek pasportuosiu“ ar „pasimokysiu ko nors nauja“, šiuo atveju netinka. Geriau orientuotis į konkrečius tikslus, tokius kaip „perskaitysiu 10 konkrečios knygos puslapių“, „nubėgsiu 5 km šalia esančiame parke“, „paruošiu sau ir savo šeimai sveikus ir maistingus pusryčius iš šiandien pirktų produktų“ ir pan.
Vida Press nuotr./Moteris skaito knygą
Vida Press nuotr./Moteris skaito knygą
  • Pagal savo prioritetus ir gyvenimo sąlygas nustatyti ėjimo miegoti ir kėlimosi laiką. Galbūt teks eiti keliomis valandomis anksčiau miegoti, o gal pakoreguoti savo rytinį tvarkaraštį. Svarbu suprasti, kad, einant miegoti po vidurnakčio, keltis 6 val. gali būti per didelis iššūkis. Tad verta pasitikrinti, ar kiekvieną naktį miegate bent 6–8 valandas (laikas svyruoja kiekvienam mūsų, vieni jaučiasi puikiai miegoję 6 valandas, kiti vos pabunda ir po 8 valandų). Pasak T.Lekavičiaus, šios problemos sprendimas yra eksperimentai ir savo savijautos stebėjimas miegojus skirtingą skaičių valandų. Nedidelis lapelis šalia lovos jums padės sekti kasdienį progresą.
  • Pasiruošk rytui iš vakaro. Susidarykite užduočių sąrašą, pasiruoškite produktus skaniems ir sveikiems pusryčiams, netoli lovos pasidėkite drabužius, kuriuos rengsitės pabudę ir pan. Šio patarimo pagrindinė mintis ta, jog anksti rytą reikia sumažinti pasirinkimų ir sprendimų skaičių, kad visą energiją galėtumėte sutelkti į norimas atlikti užduotis. Mažiau blaškymosi ir dėmesio švaistymo – tolygesnis ir lengvesnis pokytis.
  • Žadintuvą pasidėkite kuo toliau nuo savęs. Geriausia – kitame kambaryje. Jokiu būdu nedėkite jo šalia lovos! Toks paprastas metodas gali būti lemiamas veiksnys nebegrįžti miegoti, o išeiti iš miegamojo ir kibti į savo užsibrėžtą tikslą.
  • Nepamirškite, kad tai yra disciplina, kurią, kaip ir kūno raumenis, galime treniruoti. Pirmieji rytai bus sunkūs. Net pirmosios savaitės gali būti sunkios. Tačiau palengva pastebėsite, kad valios pastangų tam reikia vis mažiau ir mažiau ir kėlimasis anksti rytą yra tapęs malonia ir efektyvia dienos pradžia. Nepamirškite savęs apdovanoti ir nuolat prisiminti, kodėl keliatės anksti ryte ir kodėl tai teikia jums vertę.

„Toks kasdienis įprotis gali būti priimamas kaip nauja mada, tačiau jis kuria didžiulę vertę ir naudą, jeigu moki juo naudotis tinkamai. Tūkstančiai profesionalų iš viso pasaulio pradeda savo dieną anksti siekdami daugiau gyvenimo kontrolės, pasitenkinimo ir papildomo laiko tam, kas iš tiesų svarbu“, – neabejoja T.Lekavičius.

Todėl bandykite skirtingus metodus: kėlimosi laiką, pusryčių variantus, motyvacines priemones ir, galiausiai, susikursite savo kėlimosi anksti ryte procesą, kuris džiugins ir suteiks energijos visai likusiai dienai.

VIDEO: 15min paaiškina: ar „snaudimo“ funkcija mobiliajame telefone naudinga?
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Rytas Miegas
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką