Tiesiogiai
15min be reklamos
2015 01 05, 21:00

9 dalykai, kuriuos klaidingai priimame kaip laimę

Kiekvienas į laimę eina savu keliu, tačiau kartais nutinka taip, kad savo gyvenimo prioritetais laikome visai ne tuos dalykus, kurie išties suteikia pilnatvės jausmą. Dažnai žmonės sako, turintys puikų darbą, darnią šeimą, jaukius namus, atrodo, ko dar gali trūkti.
Laiminga pora
Laiminga pora / Fotolia nuotr.

Tačiau viskas priklauso nuo to, su kuo lyginsime. Už tobulų fasadų, stepfordiškų šypsenų, idealių santykių gali slypėti tikros gyvenimo dramos. Ką jau kalbėti ir apie tai, kad mes patys dažnai įsikalbame mus žlugdančių dalykų neva teikiamą džiaugsmą. Kokie jie?

Darbas, kuris neteikia džiaugsmo

Žinoma, sąskaitas reikia apmokėti, o tuo labiau, jeigu jūsų pareigos gerai apmokamos, išeiti iš komforto zonos gali atrodyti tiesiog neįmanoma. Tačiau čia susiduriame su kitokiais, psichologiniais niuansais. Dažnas nesupranta, kaip galima palikti darbo vietą, kuri yra prestižinė, apsimoka finansiškai, kur yra vietos tobulėti, išmokti naujų dalykų.

Visgi, kaip reikėtų pasielgti, jeigu darbas jums neteikia jokio pasitenkinomo ir džiaugsmo, jeigu kiekvieną dieną pradedate mintimis, kaip nekenčiate savo darbo ir kad norėtumėte daryti visai ką kita? Štai ir prasideda apsisprendimų kelias, galintis jus nuvesti ten, kur nė patys nenumanėte galintys būti.

Santykiai, kurie niekur neveda

Sakoma, kad santykiai, draugystė, meilė turi galiojimo laiką. Žmonės atlieka savo vaidmenis jūsų gyvenime ir keliauja toliau... Skaudu tai pripažinti? Santykiai negali būti idealūs lyg ankstyvas pavasaris nuolatos apsuptas žaluma ir saule – čia ir audros, ir griaustinis iš giedro dangaus, ir atšiaurūs lietūs. Vieni išgyvena net ir sunkiausius laikus, kadangi stengtis verta bet kokiu atveju, jeigu norite santykius išsaugoti, tačiau apskritai bendravimas tarp žmonių yra apgaubtas miglos. Kaip ją išsklaidyti?

Mes galvojame, ar gerai supratome vienas kitą, ką jaučiame, ko siekiame, o jeigu dar norima skirtingų dalykų, kaip atrasti kompromisą? Kokius santykius galime pavadinti niekur nevedančiais? Kai jūs būdami kartu žalojate vienas kitą žodžiais, griaunate vienas kito gyvenimus, pasitikėjimą savimi, nematote ateities kartu, o jūsų veidą kreipia pyktis, o ne žaidžia švelnumo ir meilės išraiška...

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai pataria: kaip kurti santykius moteriai, kuriai per 40?

Fotolia nuotr./Erotiška pora
Fotolia nuotr./Erotiška pora

Technikos amžius

Technologijos turi palengvinti mūsų gyvenimą, tačiau iš tikrųjų suteikia daugiau priklausomybės nei galime pagalvoti. Ir kaip šiame pasaulyje atrasti balansą tarp realaus ir virtualaus pasaulio? Dažnam jie juk atrodo kone tapatūs. Pasinerdami į tai galime pajusti taip trokštamą pilnatvę, gal net ramybę ir harmoniją todėl, kad visa tai mūsų pačių neskatina iki galo atsiverti, niekas nemato mūsų emocijų, negirdi balso, nejaučia, kaip keičiasi veido išraiška... Technologijų kupinas pasaulis tam tikra prasme yra labai jaukus kokonas, iš kurio nesinori išsiristi, tačiau nejaugi visą gyvenimą būsite vikšru?

Taip pat skaitykite: 10 dalykų, apie kuriuos savo vyrams meluoja moterys

Tobulybės siekimas

Kad ir kiek girdėtume, kad tobulais būti neįmanoma, tai neatgraso svajoti ir siekti perfekcionisto titulo. Beprotiškas noras užtemdo realybę, kurioje tie tobulieji iš tikrųjų tik kelia baimę it kokie robotai. Kur kas geriau susitaikyti pokyčiais gyvenime, sugebėti adaptuotis prie mūsų pasaulio virsmų ir žengti į priekį nebijant suklysti. Tik klaidos ir padeda suvokti, kas yra kas ir priverčia priimti faktą, kad žmogaus kelias negali būti tobulas, tačiau įdomus, nepakartojamas, painus, skatinantis susimąstyti – tikrai TAIP!

Skundimas ir skundimasis

Didžiausia problema kyla tada, kai žmogus tik skundžiasi, tačiau nesistengia nieko pakeisti savo gyvenime.

Kartais atrodo, kad tai lyg ir nėra nieko blogo, kadangi visa tai gali padėti pamatyti tai, ką reikia ištaisyti, į ką atkreipti dėmesį, kaip viską pagerinti. Tačiau šioje vietoje perlenkti lazdą labai lengva, kadangi didžiausia problema kyla tada, kai žmogus tik skundžiasi, tačiau nesistengia nieko pakeisti savo gyvenime. O juk būtent suvokimas, kad gali kažką padaryti su tavęs netenkinančia situacija, yra atradimas visomis prasmėmis. Išsivaduojame iš kompleksų, atrandame savo stipriąsias puses, kovojame ir gauname tai, ko trokštame.

Bendravimas su draugais, kurie mus tempia žemyn

Kartais mums sunku paleisti vieną ar kitą žmogų, nesvarbu, kad santykiai su juo mums neduoda nieko gero, o dovanoja įtampą, nerimą, jaučiamės įskaudinti, nelaimingi, nepatenkinti… Dažnai mus laiko vienas šalia kito praeitis, įvykiai, situacijos, prisiminimai ir nenoras susitaikyti, kad keičiamės ir galbūt šiame gyvenimo etape nebegalime vienas kitam nieko duoti. Tai nereiškia, kad draugystė mirė, galbūt ji pereis į kitą lygį, o gal atsinaujins tada, kai mažiausiai to tikėsitės.

Priklausomybė nuo socialinių tinklų

Jaučiate poreikį nuolatos viešinti savo gyvenimo detales? Taip, tuo užsiima pusė pasaulio. Ir retai kada kas nors susimąsto – kam tai įdomu? Mamai, tėčiui, keliems draugams gal ir taip, tačiau kasdienis valgio, drabužių, neva protingų citatų ar savo minčių reiškimas sukelia nuobodulį ir klausimą jums – ar jūs tikrai daugiau neturite ką veikti? Rinkdami mygtuko „patinka“ paspaudimus kai kurie pasikrauna energijos, gauna pasitikėjimo savimi, tačiau tai tėra laikinas paguodos atradimas. Mirkti socialiniuose tinkluose tikrai nėra lygu gyventi taip, kaip iš tikrųjų norisi.

Taip pat skaitykite: 10 sėkmės guru Robino Sharmos gyvenimo pamokų

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Facebook“
AFP/„Scanpix“ nuotr./„Facebook“

Užsiimti bet kuo, kas neva įdomu

Noras atrasti tai, kas tau patinka, nėra išpildomas mostelėjus burtininko lazdele. Kartais reikia daug išmėginti, kad pagaliau suvoktum, kur veda tavo gyvenimo kelias. Labai dažnai mes vykdome ir kitų norus: draugų, tėvų, darbdavių, kurie mums patiems nėra priimtini, nedžiugina, o sukelia tik nuobodulį ir nepasitenkinimą.

Pavyzdžiui, gimdytojai svajoja, kad vaikas taptų gydytoju ir visomis jėgomis stumia prestižinės profesijos link, tačiau pati atžala trokšta užsiimti visai kita veikla. Taigi, vienai pusei – tai džiaugsmas, o kitai – savo gyvenimo tiklsų ir svajonių atsisakymas.

Pašaipos iš kitų

Humoro jausmas niekada neišeis iš mados. Tačiau mokėti pasijuokti iš savęs viena, o štai traukti per dantį aplinkinius, gali jums pakišti koją. Dažnai tokie pašaipūnai nė nesupranta, kad skaudina žmones savo sarkastiškais, ciniškais, ironiškais pastebėjimais, perlenkia lazdą juokaudami. Todėl visuomet reikia susimąstyti: ar kiti jus supras? Suvoks, ką turite galvoje? Ir jeigu jūsų tikslas nėra įskaudinti esančių šalia, visuomet permąstykite savo žodžius, kadangi jie gali žeisti kur kas labiau nei numanote. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką