Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Alternatyvūs diagnostikos metodai

DNR
DNR
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Natūraliojoje medicinoje taikomi įvairūs diagnostikos metodai: energinių taškų, auros, liežuvio, pulso ir kt. Siūlome susipažinti su vienais populiariausių.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Auros diagnostika

Specialistų teigimu, auros fotografavimo principas buvo sukurtas dar prieš Antrąjį pasaulinį karą, o apie 1960-uosius mokslininkai pritaikė šį metodą ir sukūrė aurų fotografavimo prietaisą.

Auros diagnostika
Auros diagnostika

Iš auros nuotraukos galima diagnozuoti ligas ankstyvoje stadijoje, kol jos dar nepasireiškusios fiziniame kūne, nes pirmiausia pažeidimų atsiranda energiniame lygmenyje, o tik paskui fiziniame. Kartais žmogus dar nejaučia negalavimų, o pakitimų jau yra. Juos galima užfiksuoti mokslininkų sukurtu ir licencijuotu auros diagnostikos prietaisu bei specialia programine įranga, kuri buvo kuriama ir tobulinama ne vieną dešimtmetį. Šis metodas atveria galimybę pamatyti ir įvertinti auros ir čakrų energiją (kiek turime sukaupę gyvybinės ir psichinės energijos), nustatyti simptomus, tendencijas, kokio laipsnio energiniai pažeidimai ir kur jų yra. Taip pat sužinoti savo fizinės, dvasinės, emocinės, psichinės sveikatos būklę.

Iš auros nuotraukos kompiuterinė programa labai tiksliai nuskaito vyraujančių energijų vibracijas, gautus duomenis paverčia spalvotu vaizdu (auros spalvomis) ir pateikia išsamias išvadas apie kiekvieno organo veiklą, energinio pažeidimo laipsnį. Taigi auros diagnostika padeda užbėgti ligai už akių, pažinti savo energinį ir fizinį kūną, silpnąsias vietas. Kartais gydytojai neranda ligos, o žmogus blogai jaučiasi. Tokiu atveju iš auros diagnostikos galima nustatyti, kurioje vietoje yra sutrikimas, kur ieškoti negalavimo priežasties. Pavyzdžiui, sergančiųjų vėžiu ar cukriniu diabetu aura turi specifinį švytėjimą ir skiriasi nuo žmonių, kamuojamų kitų ligų, aurų ir kt.

Šis metodas saugus, tikslus ir, svarbiausia, neturi šalutinio poveikio, todėl auros fotografiją galima daryti jau keturių mėnesių kūdikiams.

Verta žinoti

 • • Aura – žmogaus energoinformacinis laukas, sudarytas iš skirtingo vibracinio lygio sluoksnių.
 • • Kiekviena auros spalva unikali ir atitinka septynių energinių žmogaus centrų (čakrų) veiklą, t. y. atspindi charakterio savybes, fizinę, emocinę, intelektinę ir dvasinę būsenas.
 • • Iš auros diagnostikos galima nustatyti ne tik gresiančias arba galimas ligas, bet ir žmogaus polinkius, charakterį, temperamentą ir kt.

Vega testas

Vega testas
Vega testas

Vegetatyvinis rezonansinis testas, arba Vega testas, leidžia tiksliau nustatyti sveikatos būklę, ligų priežastį, išaiškinti simptomus dar ligos pradžioje. Vega testas – tai diagnostika, atliekama su labai jautria aparatūra, kuri fiksuoja menkiausius organizmo funkcijos sutrikimus ląstelių lygmenyje. Ši aparatūra naudojama pagal specialiu dažniu parenkamas (rezonansines) programas individualiai kiekvienam pacientui.
Atliekant Vegą testą, specialistas pasirenka vieną biologiškai aktyvų tašką delne. Vienoje rankoje laikomas pasyvus elektrodas, o kitoje aktyviu elektrodu matuojami sveiko energinio taško fizikiniai parametrai ir stebimas organizmo atsakas į tam tikrus dirgiklius. Jeigu organizme yra pakitimų, kompiuterio ekrane pastebimas rezonansinis atsakas.

Vega testu įmanoma ištirti, kaip žmogų veikia žalingi aplinkos faktoriai: geopatogeninės zonos, radiacija, elektromagnetiniai laukai. Šis metodas parodo rūgščių ir šarmų pusiausvyrą (ar nėra disbakteriozės), ar organizmas neužterštas konservantais, tabaku, alkoholiu, parazitais, grybeliais, sunkiaisiais metalais ir kt. Taip pat kokių vitaminų, mikroelementų, hormonų, fermentų stinga. Nustatomi alergenai – ne tik maisto, bet ir oro bei įvairios aplinkos toksinės medžiagos, virusai ir bakterijos. Taip pat imuninės, nervų, endokrininės sistemos būklė, uždegimai ir jų sukėlėjai.

Verta žinoti

 • • Vega testo pradžia siejama su prancūzų mokslininku De la Flui. Jis sukonstravo pirmąjį elektropunktūros prietaisą.
 • • Šis elektropunktūros testas yra neskausmingas, tikslus ir greitas.
 • • Esant nukrypimams nuo normos, įvertinus Vega testo rezultatus, paprastai skiriamas homeopatinis gydymas.

Folio metodas

Folio metodas
Folio metodas

Šis diagnostikos metodas padeda aptikti ligą dar prieš jai išryškėjant, taip pat leidžia nustatyti vaistų, maisto produktų tinkamumą dar jų nepavartojus bei išsiaiškinti alergijos sukėlėją be specialių mėginių.

Tai – neskausmingas, nesudėtingas ir tikslus tyrimas. Jį galima taikyti ir vaikams. Nustatyta, kad kiekvienas sveikas organas ar sistema turi tam tikrus elektrinius parametrus. Anot specialistų, sunegalavus vidaus organui, jį atitinkančių odos paviršiuje esančių biologiškai aktyvių taškų elektromagnetiniai duomenys pakinta. Akupunktūriniams taškams būdinga didelis bioelektrinis laidumas ir maža varža, o susirgus keičiasi jų reakcija į elektros srovę. Tuo remdamasis vokiečių mokslininkas R. Folis, daug metų tyrinėjęs ir gydęs elektropunktūra, sukūrė atskirą elektropunktūros šaką, kuri mokslininko garbei buvo pavadinta Folio metodu.

Šio metodo principas labai paprastas: specialiais elektropunktūrinės diagnostikos prietaisais įvertinama atskirus organus atitinkančių biologiškai aktyvių taškų reakcija į silpną tolygią elektros srovę. Ši reakcija, sergant įvairiomis ligomis, skirtinga. Tuo remiantis nustatomi įvairių organų funkciniai sutrikimai, kraujotakos, imuninės ir endokrininės sistemos būklė. Išmatuotus rodmenis išanalizuoja ir įvertina speciali kompiuterinė programa.

Folio aparatūra galima užfiksuoti organų gyvybinę energiją ir nustatyti ląstelėse vykstančius pakitimus dar nepasireiškus klinikiniams simptomams. Tokių pakitimų dažnai neaptinkama atliekant įprastus tyrimus.
Šiuo būdu nustatomi ir alergenai bei lėtinių infekcijų sukėlėjai, individualiai parenkami homeopatiniai ir kitokie vaistai (jų dozės, vartojimo trukmė), netgi maisto produktai ir papuošalai.

Tyrimo procedūra nesudėtinga. Vieną elektrodą pacientas laiko kairėje rankoje, o kitu gydytojas liečia atitinkamus biologiškai aktyvius taškus ant tiriamojo dešinės rankos pirštų. Matavimų rodmenys fiksuojami kompiuteryje. Po keleto minučių gaunami apdoroti duomenys – skaičių virtinė, kuri specialistui yra išsami organizmo fizinės ir psichinės būklės analizė. Jeigu skaičiai išsitenka 50–80 intervale, vadinasi, organizmas funkcionuoja normaliai. Rodikliai, kurie yra mažesni nei 50 vienetų, įspėja apie rimtus pakitimus, netgi onkologinius, taip pat apie sumažėjusį gyvybinės energijos kiekį organizme. Per 80 padalų šoktelėję rodmenys rodo energijos perteklių, t. y. tam tikri organai dirba per dideliu krūviu – galima įtarti alergiją, infekcinius ar uždegiminius procesus. 

Verta žinoti

 • • Folio metodą sukūrė vokiečių mokslininkas Reinoldas Folis (šis tyrimo metodas ir pavadintas jo vardu). Jis susiejo senovinį Rytų medicinos gydymą (akupunktūrą) su moderniomis vakarietiškomis technologijomis.
 • • Vakaruose folio metodas naudojamas jau daugiau kaip šešis dešimtmečius. Jis populiarus ir Lietuvoje.

Sudžok diagnostika

mediks-bg.com nuotr./Sudžok diagnostika
mediks-bg.com nuotr./Sudžok diagnostika

Anot specialistų, sudžok – ne tik veiksmingas gydymo, bet ir diagnostikos metodas. Korėjiečių kalba „su“ reiškia plaštaka, „džok“ – pėda. Sudžok – taškinis plaštakų bei pėdų masažas ir diagnozavimas pagal biologiškai aktyvius taškus.

Plaštakose ir pėdose yra visus organus atitinkantys biologiškai aktyvūs taškai. Juos spaudžiant galima nustatyti, koks organas ar organizmo sistema yra pažeista, t. y. sutrikusi jų veikla. Jei spaudant atitinkamą tašką juntamas nedidelis skausmas, vadinasi, jį atitinkantis organas nesveikuoja. Labai skausmingas taškas – tai ženklas, kad yra rimtų sutrikimų arba liga jau įsisenėjusi.
Diagnozavimas ir gydymas sudžok metodu yra visiškai nekenksmingas, neturi šalutinio poveikio. Svarbiausia sąlyga, kad diagnozuotų patyręs sudžok specialistas. 

Verta žinoti

 • • Sudžok pradininkas korėjietis profesorius Park Jae Woo.
 • • Pirmąsyk spaudoje šis gydymo ir diagnostikos metodas aprašytas 1987 metais.
 • • Derinant sudžok terapiją su kitais gydymo būdais, galima sėkmingai gydyti neurologines, virškinamojo trakto, širdies ir kraujagyslių, ginekologines, kvėpavimo takų, endokrinines (medžiagų apykaitos sutrikimo, skydliaukės ir pan.) bei kitas ligas.
Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Medicina Sveikata
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką