-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Badavimo žala organizmui

Dažna moteris, pastebėjusi, kad priaugo kelis papildomus kilogramus, griebiasi badavimo. Taip, badavimo rezultatai akivaizdūs ir pastebimi iš karto, bet, deja, tokia svorio mažinimo priemonė yra nėra ilgalaikė.
Dieta
Dieta / 123rf nuotr.
Temos: 1 Badavimas

Kai sugrįžtama prie įprastinio maitinimosi režimo, numesti kilogramai dažniausiai sugrįžta, kartais netgi su kaupu. O svarbiausia tai, jog badavimas gali atnešti daugiau žalos negu naudos, pakenkti sveikatai, grožiui ir sukelti rimtų, ilgalaikių pasekmių.  

Sulėtėja medžiagų apykaita ir nyksta raumenų masė

Badavimo metu organizmas patiria tikrą šoką. Paprastai tariant, jis įjungia „badavimo režimą“. Tai tokia apsauginė reakcija, kai organizmas, gaudamas labai mažai maistingųjų medžiagų, energijos poreikiams patenkinti eikvoja mažiau kalorijų. Tokiu būdu sulėtinama medžiagų apykaita (metabolizmas).

Be to, trūkstamą energijos kiekį organizmas pasiima ne tik iš riebalų, bet ir iš raumeninių darinių – baltymų, todėl nyksta raumenų masė. Taigi, jūs džiaugiatės, kad mažėja svoris, bet iš tikrųjų mažėja raumenų masė, o ne riebalų sankaupos.

Sušlubuoja sveikata ir sumažėja imunitetas

Problemos su tūlžies pūsle, kasa, disbakteriozė, lėtinis vidurių užkietėjimas, sutrikusi kepenų ir inkstų veikla – visa tai badavimo pasekmės. Jau nekalbant apie tokius mitybos sutrikimus, kaip nervinė anoreksija ar bulimija.

Badaujant organizmui ima trūkti maistinių medžiagų, todėl silpsta imuninė sistema. Organizmas tampa neatsparus virusams ir infekcijoms.

Taip pat skaitykite: Pasitikrinkite, ar jūsų organizmas reikalauja detoksikacijos

Suprastėja nuotaika ir mažėja darbingumas

Badaujant jaučiamas nuolatinis alkis, o tai kelia stresą, irzlumą, dirglumą. Be to, badavimas mažina seksualinį geismą.

Kai atsisakoma įprasto mitybos režimo ir gaunama minimaliai kalorijų, mažėja darbingumas ir energingumas. Išsekimas, nuovargis ir mieguistumas tampa nuolatiniu palydovu.

Fotolia nuotr./Pervargusi moteris sporto salėje
Fotolia nuotr./Miegas 

Numestas svoris sugrįžta

Kasdienė subalansuota mityba ir sportas veikia kur kas geriau negu radikalus badavimas. 

Badavimas yra saviapgaulė, o visos pastangos sulieknėti gali nueiti perniek, nes numesti kilogramai gali labai greitai sugrįžti. Organizmas badavimą suvokia kaip kalėjimą, ir kai imatės maitintis kaip įprasta, jis tarsi ištrūksta į laisvę ir susigrąžina viską, kas iš jo buvo atimta.

Taip pat skaitykite: Dietologų išmintis: kaip sumažinti apetitą

Taigi, norint pasiekti ilgalaikių svorio mažinimo rezultatų, nereikia pulti į kraštutinumus ir sukelti pavojų sveikatai. Verčiau pasirinkite tokią dietą, kurios režimo galėsite laikytis nuolatos, kurį taptų gyvenimo būdu. Kasdienė subalansuota mityba ir sportas veikia kur kas geriau negu radikalus badavimas. 


Sužinokite daugiau, sekdami naujienas „Facebooke“!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius