Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Booty dance“: kodėl verta taip išmokti kratyti užpakaliuką?

Šortukai
Shutterstock nuotr. / Šortukai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šis straipsnis skiriamas drąsiausioms mūsų skaitytojoms, kurios nuolat tobulėja žengdamos moteriškumo keliu. Šįsyk norime jus supažindinti ir plačiau pakalbėti apie „booty dance“. „Ei, kas tai?“ – pasiteirausite. „Booty dance“ – tai nauja šokių kryptis, kurios šaknys susipynusios su afrikietiškomis tradicijomis.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šiandien šis šokių stilius itin populiarus Lotynų Amerikos šalyse ir turi nemažai gerbėjų Europos žemyne. Viena esminių priežasčių, kodėl merginos ir moterys taip aktyviai ir entuziastingai domisi egzotiškais booty dance stiliaus judesiais, – tai galimybė šiuo šokiu atskleisti, pabrėžti savo grožį ir seksualumą. Be abejonės, šokio patrauklumas pagal booty dance stilių (beje, neretai jis vadinamas tiesiog „užpakaliukų kratymu“) slypi ir kituose ne mažiau svarbiuose dalykuose.

Kodėl verta lieti prakaitą mokantis booty dance?

Šis ekstravagantiškas šokis nė vienos ir net nė vieno nepalieka abejingo(s). Jis prikausto žvilgsnį atvirais seksualiais judesiais, kai kada stebina savo primityvumu, sumaišytu šiuolaikiškumu ir paprastumu. Galime jums pažerti šūsnį priežasčių, kurios paskatintų jus pajusti booty dance teikiamą malonumą:

 • Tos dailiosios lyties atstovės, kurios įvaldo booty dance meną, niekada nelieka nepastebėtos vyrų. Maža to, šokių aikštelėje, klube ar vakarėlyje jos nušluosto nosį visoms šokančiosioms. Pamatysite, jums niekas neprilygs!
 • Pakaitomis įtempti ir atpalaiduoti sėdmenų raumenis, pakelti ir nuleisti dubenį, intensyviai sukti klubus – visa tai reikalauja daug fizinių pastangų. Šis šokis – idealus būdas kalorijoms deginti. Be to, kaip dera išjudinamos absoliučiai visos pilvo, sėdmenų ir šlaunų raumenų grupės.
 • Booty dance padeda moterims išmokti puikiai valdyti savo kūną, atlikti judesius plastiškai ir grakščiai.
 • Šis „užpakaliukų šokis“ gerina dubens kraujotaką, o tai, ne paslaptis, labai gera profilaktikos priemonė nuo lytinių organų ligų.
 • Profesionalūs booty dance stiliaus mokytojai lyg susitarę teigia, kad silpnosios lyties atstovės, išmokusios šokti šio šokio stiliaus ritmu, tampa nebe tokios susikausčiusios ir susivaržiusios, jos labiau pasitiki savimi.

Na, argi tai nepakankamai svarūs argumentai pradėti mokytis booty dance magijos? Kad galėtumėte netrukus nerti į šio  įstabaus šokios vandenis, būtina šiek tiek pasiruošti.

Šiek tiek „užpakaliukų šokio“ teorijos

Booty dance pagrindas – keli esminiai judesiai:

 1. Hip rolling – tai pilvo ir klubų judesiai, primenantys pilvo šokius ir bellydance. Atliekant šiuos judesius, klubai plastiškai siūbuojami pagal atitinkamą ritmingą „piešinį“. Tokio „piešinio“ atlikimas yra vienas svarbiausių pamokos elementų moterims, norinčioms išmokti booty dance.
 2. Booty shake, arba rump shaking, – pakaitomis atliekamas sėdmenų raumenų įtempimas ir atpalaidavimas, taip pat dubens pakėlimas ir nuleidimas. Būtent šie judesiai sudaro „kratymo“ įspūdį ir yra būdingesni booty dance stiliui. Išmokti šį judesį – booty shake – nesunku. Svarbiausia atlikti gerą tempimo pratimų mankštą ir būti tinkamos fizinės parengties.

Kaip išmokti „užpakaliukų kratymo“ meno namuose?

Pasak profesionalių šokių mokytojų, kad pavyktų įvaldyti esminius booty dance judesius, dailiosios lyties atstovėms pakanka 2–3 užsiėmimų šokių mokykloje ar studijoje. Beje, geroje šokių mokykloje visą mokymosi procesą turėtų atidžiai sekti choreografas / šokių mokytojas, kuris kiekvienai mokinei privalėtų parinkti individualią programą ir padėti jai greičiau bei taisyklingai atlikti pagrindinius booty dance judesius. Tačiau ne visos norinčiosios numatytu laiku gali atvykti į šokio pamoką. Maža to,  ne visose Lietuvos miestų šokių mokyklose ar studijose galima išmokti šio „užpakaliukų šokio“. Ei, tikrai neverta dėl to nukabinti nosies ir pasiduoti pesimizmui! Pamėginkite booty dance pagrindus įgyti namuose.

Taigi vienas šio šokio privalumų – tai galimybė „užpakaliukų kratymo“ aukštumų siekti savarankiškai. O tam reikia visai nedaug:

 • Pasak profesionalių booty dance šokėjų, svarbiausia efektyvaus mokymosi sąlyga – per kraštus trykštantis noras. Todėl pradėti derėtų nuo savimotyvacijos. Atitinkamai nusiteikti gali padėti ir pasaulinio garso atlikėjų, pavyzdžiui, Shakiros ir Beyonce, vaizdo klipai. Be galo plastiški ir nepriekaištingai atliekami jų judesiai paprastai labai įkvepia naujokes išmokti booty dance judesių, o uždeganti muzika praskaidrina ir pakelia nuotaiką. Beje, šio šokio stiliaus mokymuisi labai didelę įtaką daro teisingos muzikos pasirinkimas. Profesionalių choreografų teigimu, tinkamiausios kompozicijos būna pagal hiphopo, regetono, raggos, Brazilijos fanko, R&B stiliaus muziką.
 • Šokio pamokai reikia tinkamai apsirengti. Booty dance šokėjos paprastai vilki  gražius atvirus marškinėlius ir trumpus šortukus, pabrėžiančius moters sėdmenis.
 • Krimsti „užpakaliukų kratymo“ šokio pradmenų rekomenduojama pasitelkus ką nors į pagalbą. Aišku, toms dailiosios lyties atstovėms, kurios jau nuo gimimo apdovanotos šokio talentu, visiškai pakaks tiesiog mėgdžioti patinkančius judesius skambant hiphopo arba R&B muzikos ritmui. Visgi didžiajai daliai naujokių būtini profesionalūs paaiškinimai ir patarimai. Tad mokantis šokti booty dance namuose, patariame paieškoti internete keletą rimtų vaizdo klipų, kuriuose būtų aiškinama, kaip mokytis šokti booty dance.
 • Labai svarbi ir šokių aplinka. Namuose įkurta improvizuota šokių salė turi būti gana erdvi ir gerai apšviesta. Ypač jums praverstų didžiulis veidrodis, kad galėtumėte sekti, analizuoti savo šokio judesius iš šono.
 • Kad raumenys būtų apšilę, „užpakaliukų drebinimo“ pamoką būtina pradėti nuo mankštos. Užsiėmimo pradžioje ir jam įpusėjus, booty dance šokėjos paprastai atlieka tempimo pratimus, nes tai padeda geriau įvaldyti šio šokio techniką, jų judesiai būna plastiškesni.

Booty dance pamokų per savaitę turi būti ne rečiau nei tris sykius. Kiekvieno užsiėmimo trukmė – ne mažiau kaip 40 minučių. Aišku, gal kai kurioms jūsų tai pasirodys lyg tuščia laiko gaišatis, tačiau patikėkite, mielosios, dėl booty dance judesių verta paprakaituoti. Kita vertus, pagalvokite, kad tos 40 minučių – tai pastangos ne tik dėl gražaus kūno. Išmokusios seksualiai ir subtiliai miklinti savo sėdmenis ir pakratyti savo sėdimąją, tapsite labiau pasitikinčios savimi, drąsesnės, sveikesnės ir gražesnės.

VIDEO: Vaizdo klipas, kaip šokama „booty dance“ stiliumi:
VIDEO: Kaip seksualiai judinti klubus pagal „booty dance“:
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką