Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 13d. 18:30

Gyvenimo pamokos 20-mečiams: metas nusimesti rožinius akinius

Rožiniai akiniai
„Shutterstock“ nuotr. / Rožiniai akiniai

Perėjimas nuo gyvenimo, kuriame nėra jokių įsipareigojimų ir ant kaklo kabančių paskolų, į tikrąjį pasaulį gali tapti rimtu išbandymu jauniems žmonėms.

Vis didėjantys įsipareigojimai, baigti mokslai ir mėgstamo darbo paieškos patekus į savarankško gyvenimo karuselę ganėtinai greitai gali sugriauti visas vaikystės svajones ir puoselėtas iliuzijas. Vis dėlto kiekvienas nuosmūkis tik dar labiau užgrūdina ir gali tapti papildoma motyvacija eiti į priekį ir siekti savo užsibrėžtų tikslų.

Nesvarbu ar šiuo metu vis dar gyvenate su tėvais, ar jau pagaliau atsikandote pirmąjį savarankiško gyvenimo kąsnį, derėtų išmokti šias tinklalapyje businessinsider.com pateiktas gyvenimo pamokas, kurios padės į gyvenimą žvelgti ne pro rožinius akinius. Juk jau pats laikas pasaulį pamatyti tikromis jo spalvomis! Pateikiame jums 20 gyvenimo pamokų, kurias turėtumėte išmokti iki 20-ies.

Jūsų pasaulėžiūra gali būti stipriai ydinga. Natūralu manyti, kad baigę aukštąjį mokslą tikėsitės, jog jūsų gyvenimas susidėlios į savas vietas, tačiau tai nutinka tikrai ne iš karto. Dar tikrai daug kartų jūs pakeisite savo nuomonę ir požiūrį į santykius, politiką, į savo karjerą ir į daugelį įvairių dalykų. Galiausiai ateis laikas ir jūs suprasite, kad tai, kas anksčiau jums atrodė visiškai aišku ir brangu, staiga tapo tik beverčiais dalykais.

Pamirškite išsisukinėjimus ir melą – jie jau nebepadės. Galbūt menki pasiteisinimai ir išsisukinėjimai prieš dėstytojus ar tėvus nuo savo pareigų iki šiol ir suveikdavo, tačiau žinokite, kad jūsų profesiniame ar asmeniniame gyvenime tai labai nepadės. Yla visuomet išlenda iš maišo, tad galite net nesitikėti, kad jums visuomet pavyks išsisukti nuo savo pareigų sugalvojus keletą pasiteisinimų. Venkite to, nes išsisukinėjimai ir melas solidumo ir pasitikėjimo jums tikrai nepridės.

Vėlyviems vakarėliams ateina pabaiga. Kol mokėtės universitete, tikriausiai atsimenate ne vieną vėlyvą vakarėlį su draugais, kuomet alkoholis liejosi laisvai, o tai, kad kitą rytą reikės anksti keltis į paskaitas, atrodė menka problema. Vis dėlto tokį gyvenimo būdą susiradus darbą teks pamiršti, mat jis gali stipriai pakenkti ne tik jūsų karjerai, bet ir sveikatai.

Žmonės jūsų nemėgs, jei manysite, kad visuomet esate teisus. Nustokite vadovautis fraze „yra tik dvi nuomonės – mano ir neteisinga“. Nemanykite, kad viską išmanote, nes taip tikrai nėra. Gyvenimas – ne konkursas ir ne žaidimas, čia nėra nei laimėtojų, nei pralaimėtojų. Išmokite pripažinti savo klaidas, priimti kitų nuomonę ir nebijokite retkarčiais atsiprašyti.

Gyvenimas sunkus ir lengvesniu jis niekada netaps. Sulaukus 20-ies, atsakomybės ir įsipareigojimai ant jūsų pečių krenta vienas po kito. Tuomet suprantate, kad tam, jog šiame gyvenime ko nors pasiektumėte (tarkime, sėkmės karjeroje ar asmeniniame gyvenime), tenka įdėti išties nemažai pastangų. Žinokite, kad nesėkmių neišvengsite. Gali būti, kad teks nuolat kristi ir vėl atsikelti, tokie nuosmūkiai ir pakilimai tęstis gali metų metus, galbūt manysite, jog taip nesąžininga, tačiau vis tiek privalėsite pakilti ir eiti toliau. Tik taip pasieksite savo tikslą.

Kad ir kaip žmonėms puikiai sekasi vaidinti suaugusius, kiekvieno jų širdyje, giliai giliai gyvena mažas išsigandęs vaikas, iš tiesų neturintis jokio supratimo, ką šiame pasaulyje jis apskritai veikia...

Bet kokie santykiai su kitais žmonėmis yra be galo svarbūs. Kai nuspręsite ieškoti partnerio, tinkamo santuokai ar gyvenimui kartu, suprasite, kad santykius išlaikyti ir juos puoselėti yra labai sunku. Neretai tai reikalauja daug pasiaukojimų ir nusivylimų, pastebėsite, kad ši taisyklė taip pat puikiai galioja ir kalbant apie draugus ar netgi artimiausius giminaičius, vis dėlto kiekvieni santykiai jus gali praturtinti ir išmokyti svarbių pamokų, kurios ateityje jums taps tikrai neįkainojamos siekiant pilnaverčio ir laimingo gyvenimo.

Darbe jūs nesate nepakeičiamas. Daugelis didelių kompanijų bando save vaizduoti kaip didelę šeimą, kur kiekvienas darbuotojas yra be galo vertinamas ir skatinamas, deja, tiesa yra kiek kitokia. Dažniausiai tai tėra reklaminis triukas ir jei jūsų vadovai pastebės, kad stengiatės per mažai ar kad be jūsų jie sutaupys daugiau pinigų, tuomet iš šios „šeimos“ jūs labai greitai būsite išprašytas.

Jauni amžinai nebūsite. Natūralu, jei vos tik baigę mokslus, visą save atiduodate savo karjerai, siekiate įsitvirtinti darbe ir uždirbti visus pasaulio pinigus tam, kad ateityje galėtumėte siekti ir pildyti savo svajones. Atminkite, kad ši ateitis gali ir neateiti – per atsakomybės ir darbo naštą nepamirškite savo laisvalaikio dabar, nes net nepastebėsite, kaip bedirbant prabėgs gražiausi jūsų jaunystės metai.

Išmokite vertinti tai, ką turite. Niekuomet nemanykite, kad artimi žmonės ar draugai šalia jūsų bus visą gyvenimą. Likimas nenuspėjamas ir niekuomet negalite žinoti, ką jis jums yra paruošęs. Nevenkite mylimiems žmonėms sakyti ačiū arba myliu, išmokite laiku padėkoti ir džiaugtis kiekviena kartu praleista akimirka, kad ateityje netektų gailėtis ir graužti savęs, jog žodžiai buvo ištarti gerokai per vėlai...

Nelaikykite pykčio ir pagiežos. Kam jums reikalinga ši našta? Ji tik apkartina gyvenimą ir suteikia jam negatyvumo atspalvių. Išmokite atleisti ir supraskite, kad klaidų pasitaiko visiems, juk tobulų žmonių paprasčiausiai nebūna.

Nenustokite mokytis. Užvėrus universiteto duris jūsų tobulėjimas tikrai nesibaigia. Naujų dalykų ir savęs tobulinimo meno turėtumėte mokytis nuolatos. Domėkitės visomis naujovėmis savo darbo srityje, mokykitės įtikinėjimo ir bendravimo įgūdžių, nes šios savybės ir žinios našta jums niekuomet netaps.

Atsakingai priimkite sprendimus. Niekuomet nepriiminėkite svarbių sprendimų apimti emocinio impulso. Net ir menkiausi tinkamai neapgalvoti bei skuboti sprendimai gali pakeisti visą jūsų gyvenimą.

Išmokite vertinti pinigus. Juk juos uždirbti išties sunku, žinoma, nebent laimėsite loterijoje, tačiau tokia laimė pasitaiko toli gražu ne kiekvienam. Kuo anksčiau išmoksite vertinti pinigus ir nemėtyti jų bet kam, tuo jums geriau seksis ateityje. Kartais prieš pirkdami jums ne itin reikalingą daiktą susimąstykite, ar už jį tikrai verta mokėti savo taip sunkiai uždirbtus pinigus?

Jūsų draugų ratas tikrai sumažės. Susiradus naują darbą ir užsikrovus sau ant pečių daugiau atsakomybių, natūralu, kad atitolsite nuo savo ne itin artimų draugų. Tai išeis tik į naudą, mat pastebėsite, kurie draugai iš tiesų jums yra svarbūs ir suprasite, kad gyvenime svarbiausia ne kiekybė, o kokybė.

Sunkus jūsų darbas nevisuomet bus įvertintas. Turėtumėte suprasti, kad jūsų viršininkas neprivalo nuolatos jūsų girti ir vertinti už kiekvieną pasiekimą. Neretai dideli darbai lieka nepastebėti, tačiau neleiskite, kad šie nusivylimai sužlugdytų jūsų motyvaciją. Nesistenkite nieko įrodinėti kitiems, dirbkite ir stenkitės tik dėl savęs.

Visuomet pasitaikys geresnių už jus. Gyvenime visuomet atsiras protingesnių, geriau atrodančių, komunikabilesnių ar tiesiog geresnių žmonių už jus. Priimkite juos ir nepavydėkite, išmokite mylėti ir vertinti save tokį, koks esate. Nesistenkite gyventi kieno nors kito gyvenimo ar nuolatos egzistuoti po kito asmens šešėliu.

Per vieną naktį suaugusiu netapsite. Manote, kad baigę mokslus ir pradėję dirbti jau galite vadinti save suaugusiu? Tikrai ne. Tam reikia pajusti tikro ir nepagražinto gyvenimo skonį. Patirti didžiausius iššūkius ir išmokti, kaip atsitiesti net ir po visa griaunančių gyvenimo negandų.

Kažkada vienas protingas žmogus yra pasakęs: „Nesvarbu, kad ir kaip žmonėms puikiai sekasi vaidinti suaugusius, žinokite, kad kiekvieno jų širdyje, giliai giliai gyvena mažas išsigandęs vaikas, iš tiesų neturintis jokio supratimo, ką šiame pasaulyje jis apskritai veikia...“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

15min studijoje – Ingrida Šimonytė

Aktualu

Trumpiau nei metus Kalėjimų departamentui vadovaujančiam R.Krikštaponiui – abejonės dėl neskaidrios veiklos

Aktualu

Vygaudas Ušackas meta iššūkį Ingridai Šimonytei: „Kol kas negirdėjau apie jos viziją“

Aktualu

Karą dėl šiukšlių aikštelės Antakalnyje stabdė policija: vilniečiai stojo prieš buldozerį, vartė tvoras

Aktualu

Į prezidento postą kandidatuosianti I.Šimonytė: „Matome pastangas paminti Konstitucijos vertybes“

Kodėl dėl dvigubos pilietybės turėsime balsuoti referendume?

Sportas

Deividas Česnauskis apsisprendė: po sezono baigs karjerą

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Gražiausiu Šveicarijos kaimeliu vadinamas Lauterbrunenas

Aktualu

Popiežius Latvijoje kviečia krikščionis siekti dialogo, supratimo

24sek

Pasikeitę broliai Ballai Lietuvoje apsistos žvejų pamėgtoje vietoje

Aktualu

Dalia Grybauskaitė iš popiežiaus gavo telegramą

Gazas

Vilniečiams prireiks kantrybės: po popiežiaus vizito vietos automobiliams atsilaisvins ne iš karto

Vardai

Eglė Daugėlaitė: kaip jai pavyksta 6 val. ryte tiesioginiame eteryje atrodyti stulbinamai

Mokslas.IT

Kodėl kare draudžiama naudoti šiuos 9 ginklus?

Gyvenimas

„YourTango“ įkūrėja A.Miller: kas rodo santykių tvirtumą ir kaip mylėti besąlygiškai

Popiežiaus vizitas Gazas

Popiežius Pranciškus nustebino net policiją: kokią tiesą jis įrodė?

Verslas

Klaipėdos biurų ir sandėlių rinka pasipildys dar vienu objektu

Aktualu

STT informuoja: bus teisiamas asmuo, mėginęs papirkti karo mediką

Gyvenimas

Veiksmingi būdai išgerti daugiau vandens

Naujienos

Aktualu

15min studijoje – Ingrida Šimonytė

Aktualu

Trumpiau nei metus Kalėjimų departamentui vadovaujančiam R.Krikštaponiui – abejonės dėl neskaidrios veiklos

Aktualu

Vygaudas Ušackas meta iššūkį Ingridai Šimonytei: „Kol kas negirdėjau apie jos viziją“

Aktualu

Karą dėl šiukšlių aikštelės Antakalnyje stabdė policija: vilniečiai stojo prieš buldozerį, vartė tvoras

Aktualu

Į prezidento postą kandidatuosianti I.Šimonytė: „Matome pastangas paminti Konstitucijos vertybes“

Kodėl dėl dvigubos pilietybės turėsime balsuoti referendume?

Sportas

Deividas Česnauskis apsisprendė: po sezono baigs karjerą

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Gražiausiu Šveicarijos kaimeliu vadinamas Lauterbrunenas

Aktualu

Popiežius Latvijoje kviečia krikščionis siekti dialogo, supratimo

24sek

Pasikeitę broliai Ballai Lietuvoje apsistos žvejų pamėgtoje vietoje

Aktualu

Dalia Grybauskaitė iš popiežiaus gavo telegramą

Gazas

Vilniečiams prireiks kantrybės: po popiežiaus vizito vietos automobiliams atsilaisvins ne iš karto

Vardai

Eglė Daugėlaitė: kaip jai pavyksta 6 val. ryte tiesioginiame eteryje atrodyti stulbinamai

Mokslas.IT

Kodėl kare draudžiama naudoti šiuos 9 ginklus?

Gyvenimas

„YourTango“ įkūrėja A.Miller: kas rodo santykių tvirtumą ir kaip mylėti besąlygiškai

Popiežiaus vizitas Gazas

Popiežius Pranciškus nustebino net policiją: kokią tiesą jis įrodė?

Verslas

Klaipėdos biurų ir sandėlių rinka pasipildys dar vienu objektu

Aktualu

STT informuoja: bus teisiamas asmuo, mėginęs papirkti karo mediką

Gyvenimas

Veiksmingi būdai išgerti daugiau vandens

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką