Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 11d. 19:42

Įpročiai, kurie jums užkerta kelią į sėkmę

Laiminga moteris
Fotolia nuotr. / Laiminga moteris

Ar turite savo kompanijoje žmonių, kurie nuolatos skundžiasi? Pavyzdžiui, prastu darbu, blogu sutuoktiniu, skurdu, nesėkmėmis gyvenime? Žinoma, kuriam gi nepasitaiko sudėtingų momentų, tačiau jeigu tokie pasiguodimai tampa kasdieniais, vertėtų pagalvoti, ar tik patys sau nekenkiate.

Psichologai išskiria kelis įpročius, kuriais mes save skurdiname ir neleidžiame tobulėti.

Neprotinga ekonomika

Pavyzdžiui, jūs keliaujate už jūrų marių tam, kad įsigytumėte prekių su nuolaida, bet neapskaičiuojate, kad išleisdami pinigus kurui, beveik nieko nesutaupote, o kaip tik prarandate, tarkime, laiką.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad įsigiję prastos kokybės daiktus, kurie greitai sugenda ir sulūžta, jūs ir vėl turėsite išlaidauti. Ne veltui patarlė byloja, kad šykštus moka du kartus.

Tas pats galioja nekokybiškiems maisto produktams, kurių vartosena sukelia sveikatos problemų, todėl dar daugiau laiko praleidžiate lankydami įvairiausius gydytojus. O kur pigūs ir prastos kokybės drabužiai, kurie po kelių skalbimų primena nutampytus skudurus?

Visada verta tarti „taip“ kokybei, kadangi ji tarnauja ilgiau, o ir kainuoja mažiau nervinių ląstelių.

Išprotėjusi „meilė“ pinigams

Būtent tai byloja, kad esate pasmerkti amžinam finansiniui alkiui. Viskas, kas jus supa, yra įkainojama pinigais – nuo baldų iki maisto ar gėrimų. Jūs garsiai ir tyliai skaičiuojate, kiek tai kainavo draugams ar kainuotų jums, ir nebesugebate mėgautis akimirka. Pabrėžiate, kad jie galėjo sutaupyti ar pykstate ant artimųjų gavę mėgstamą, bet, jūsų žiniomis, nukainotą knygą. Tai ir psichologiniai niuansai, kurie atskleidžia jūsų asmenybę, sukuria bendravimo problemų.

Tabu ir draudimai

„Man niekada to nepavyks įsigyti“, „aš to nevertas/neverta“, „aukščiau bambos neiššoksi“ ir taip toliau. Visos šios frazės, siaučiančios jūsų aplinkoje, riboja, draudžia ir nesuteikia jokių galimybių. Tad apie kokią sėkmę mes galime kalbėti?

Psichologai pastebi, kad visa tai prasideda nuo menkų žingsnelių – iš pradžių jūs nepastebite, kaip apribojate save neleisdami kokybiškai maitintis, vėliau nebeperkate kokybiškų drabužių, o po to taupote ir savo komfortui. Jūsų emocijos ir jausmai taip pat tampa uždraustas vaisius, nes jūs sau nieko neleidžiate, o galiausiai dar ir liekate prie suskilusios geldos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Milijonierės Ivankos Trump taisyklės, kurios leis pasiekti tai, ko norite

Ieškote nelaimės draugų

Vietoje palaikymo nusivylimą viskuo ir viskam demonstruojantys žmonės atranda žemyn juos tempiančią bendrystę. Tai reiškia viena, kad išeities iš užburto labirinto jūs nerasite, tačiau dviese ir daugiau murmėdami, koks neteisingas pasaulis, užkursite tikrą pykčio pirtį. O tobulėjimui destruktyvios emocijos tikrai nėra į naudą.

Ką galite padaryti, kad pakeistumėte savo požiūrį?

Skaičiuokite. Ne tik pinigus, bet ir laiką. Ar tikrai verta važiuoti į kitą miesto galą, kad nusipirktumėte vos vos pigesnių daržovių nei šalia esančiame turgelyje? Laiką, kaip ir pinigus, naudokite protingai.

Susidarykite sąrašą pirkinių, kurie, jūsų akimis, yra „ne pagal kišenę“. Ir stenkitės ne laikytis šio sąrašo, bet kaip tik tuos pirkinius įsigyti. Pavyzdžiui, galbūt seniai svajojate apie dailų puodelį ar batelius, kurie kaskart į jus žvelgia praeinant pro vitriną, ir žinote, kad galite sau tai leisti. Įsigykite! Nuo vieno svajonių pirkinio (aišku, proto ribose) tikrai netapsite skurdesni, tačiau laimingesni – greičiausiai taip.

Savo gyvenimui suteikite skonio ir spalvų. Visa paslaptis slypi emocijose ir gebėjime jas susikurti. Pavyzdžiui, įsigykite dar neragautų prieskonių ir suruoškite gardžią vakarienę. Apsisiauskite ryškiu šaliku ar skarele. Pasidažykite raudonai lūpas. Trumpai tariant, netaupykite tam, ką galite ir norite sau leisti. Paprasti įpročiai pakelia jūsų savivertę, o su ja keičiasi ir jūsų gyvenimas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką