TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Išdavikiški bruožai, atskleidžiantys jūsų asmenybės tipą

Kaip atpažinti, kas slepiasi už kaukės?
Fotolia nuotr. / Kaip atpažinti, kas slepiasi už kaukės?
Šaltinis: 15min
0
A A

Žmonės dažnai nesusimąsto, kad tam tikri jų elgsenos ypatumai juos išduoda, atskleidžia jų įvairialypiškumą. Norite sužinoti daugiau apie aplinkinius ir save? Pabandykite stebėti ir vadovautis ekspertų patarimais.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

O jie tikina, kad visi žmonės siunčia tam tikrus signalus, atitinkamai kalba, elgiasi, o viso to ypatumai gali jums padėti numatyti stebimojo elgesį ir asmenybės tipą. Pabandykime!

Ką sako perfekcionistai?

Norite tikėkite, norite ne, tačiau tobulybių nėra, nors kai kurie žmonės itin aršiai tokiais trokšta tapti. Perfekcionistai, kad ir ką bedarytų, viską vertina tik „juoda“ arba „balta“. Jokios pilkos spalvos, jokio viduriuko, jokių „gal ir visai neblogai“. Net ir nedidelė nesėkmė gali ilgam sugadinti tokiam žmogui nuotaiką. Tačiau yra dar kai kas, tikina knygos Better Than Perfect: 7 Steps to Crush your Inner Critic and Create a Life You Love autorė Elizabeth Lombardo.

Perfekcionistai itin dažnai kartoja žodžius „privalau“, „turiu padaryti“ ir panašiai. Jeigu žmogus sako, kad „aš privalau (ar „aš turiu“, „man būtina“) šį darbą baigti iki 15 val.“, ir panašias frazes girdite nuolat, tuomet paprasta – turite reikalų būtent su perfekcionistais.

Narcizai pasiruošę iš balos išlipti sausi

Yra sveikas pasitikėjimo savimi lygis, tačiau tai visai kas kita, palyginti su narcisizmu. Jums greičiausiai žinomi tam tikri tokios asmenybės bruožai, ir tai ne tik žiūrėjimas į veidrodį bei grožėjimasis savo atvaizdu. Narcizai – tikri garbėtroškos, įsitikinę tik savo teisumu ir tobulumu. Tačiau yra dar kai kas, ką turėtumėte žinoti – tokios asmenybės labai dažnai mėgsta reikalus apversti aukštyn kojomis, o tai reiškia, kad savo kaltę jie visuomet bando permesti kam nors kitam, menkindami pastarųjų patikimumą. Būkite atsargūs!

Taip pat skaitykite: 8 gyvenimo pamokos, kurias išmoksite po skyrybų

Ekstravertai persisunkę energija

Santykių ir bendravimo ekspertė Rachel DeAlto tikina, kad ekstravertai yra tikri socializacijos liūtai. Pasak jos, šiems žmonėms tyli meditacija penkias dienas iš eilės yra kur kas blogiau už mirtį. Taigi, jeigu šalia jūsų esantis žmogus nenustygsta vietoje, turi energijos tiek, kad gali kalnus nuversti, būkite tikri, greičiausiai šalia jūsų tikras ekstravertas.

Introvertai pasaulį mato savaip

Žmogus gali būti tylus, tačiau nebūtinai jis yra introvertas. Netgi derėtų pasakyti, jog yra didžiulis skirtumas tarp drovaus ir kuklaus žmogaus bei introverto. Tarkime, drovią asmenybę didžiulė minia gali bauginti ir gąsdinti, o štai tykųjį intravertą paprasčiausiai varginti. Bent jau taip tikina Rachel DeAlto.

Shutterstock nuotr./Ar kada nors sutiksiu savo žmogų?
Shutterstock nuotr./Viena

Pasakyti, kad žmogus introvertas, galima įvairiais atvejais, ir vienas iš jų, kai jis pirmenybę teikia buvimui namie visą savaitgalį ir mėgsta analizuoti bei stebėti tiek save, tiek aplinką. Ir dar šis tas – jeigu introvertas laiką leidžia su jumis, priimkite tai kaip komplimentą: dauguma šių žmonių atidžiai renkasi, su kuo bendrauti ir kam dalyti savo energiją.

Taip pat skaitykite: Asmeninė erdvė: neleiskite kitiems po ją vaikštinėti purvinais batais

Ar žinote, kur pastebėsite pernelyg jautrius žmones?

Ar galite įsivaizduoti, kad net 50 milijonų amerikiečių yra būdingas šis asmenybės tipas?

Itin jautrūs žmonės tikina, kad emocijas ir jausmus išgyvena kur kas giliau. Ir tai tikra tiesa, jų emocijos juos itin veikia, todėl dažnai tokie žmonės jaučiasi net pernelyg stimuliuojami, įsitempę. Dažniausiai jautruoliai numano, kokios bėdos juos slegia ir su tuo bando susidoroti įtraukdami žmones, kuriems nebūdingi tokie pojūčiai. Kartais tokias asmenybes atpažinti išties sudėtinga, tikina Tedas Zeffas, knygos The Highly Sensitive Person’s Survival Guide autorius.

Ar galite įsivaizduoti, kad net 50 milijonų amerikiečių yra būdingas šis asmenybės tipas? Geriausiai jautruolius atpažinsite triukšmingame biure: jiems kur kas sunkiau susikoncentruoti darbui ar ilgiau trunka priimti tam tikrus sprendimus. 

Taip pat skaitykite: 20 minčių, griaunančių jūsų gyvenimą ir svajones

Psichopatams trūksta emocijų

„Psichopatiškoms asmenybėms dažniausiai trūksta tokių teigiamų emocijų kaip empatija, nuoširdumas, jie nejaučia kaltės, gėdos, sumišimo“, – tikina psichologė Ellen Hendriksen. Beje, ji taip pat pastebi, kad nereikia psichopatų sieti su stereotipais ir kad ne visi jų yra žiaurūs smurtautojai.

Pasakyti, ar jūsų draugai turi šiam asmenybės tipui būdingų bruožų, nėra taip lengva, gal jie paprasčiausiai nejautrūs, grubūs? Visgi psichologė atskleidžia tam tikrus triukus: dažniausiai psichopatai be saiko meluoja, elgiasi beprotiškai, nevaldomai visais manipuliuoja ir visiškai nesilaiko jokių taisyklių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką