Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 kovo 22d. 16:00

Jogos mokytoja M.Jašinskytė – apie tai, kas padeda įžvelgti laimę kasdienybėje

Milana Jašinskytė
Asmeninio albumo nuotr. / Milana Jašinskytė

Pastaruoju metu galima pastebėti, kad žmonės vis dažniau dalijasi apie vieną, gana paprastą, tačiau mažai kam žinomą įprotį, kuriam neabejingos ir įžymios Lietuvos moterys. Tai – dėkingumo įprotis, apie kurį kalba tiek sėkmingiausi pasaulio verslininkai, tiek įžymybės. Nieko nuostabaus, kad jis tampa žinomas ir Lietuvoje.

Kas daro mus laimingais?

„Dėkingumo praktiką pradėjau visai neseniai, kai nuo vieno bičiulio dovanų gavau „Dėkingumo dienoraštį“. Visuomet jaučiau dėkingumą už mažus ir didelius dalykus, kurie vyksta mano gyvenime, tačiau prieš kurį laiką tai pradėjau fiksuoti, rašyti kiekvieną dieną ir galiu pasakyti – dėkingumas, kaip jausmas yra labai didis ir kilnus, pamažu į gyvenimą pritraukiantis tik pozityvius įvykius. Tiesiog kiekviena diena tampa labai gera diena, nes pradedi koncentruotis ir kreipti dėmesį į tai, kas tavo gyvenime vyksta gero ir mažiau kreipi dėmesio į problemas ar nesėkmes“, – apie dėkingumo jausmą pasakojo Kristina Ivanova.

Jogos mokytoja, šokėja Milana Jašinskytė atskleidė, jog viena iš jos kasdienių laimės ir ramybės palydovių ne tik jogos praktika, bet ir dėkingumas.

„Dėkingumas yra tas atskaitos taškas, nuo kurio galiu drąsiai sakyti, jog matuoju savo gebėjimą būti dabartyje. Kaskart situaciją priimdama su dėkingumu, žinau, kad esu ne ateities planuose ar praeities vertinime, o čia ir dabar. Būtent tos akimirkos yra laimė ir dėl jų verta gyventi.

Kas rytą prabudusi esu dėkinga ne už tai, kas šiandien manęs laukia, o už tai, kad pramerkiau akis sveika, o tai jau yra privilegija. Kaskart, žengdama dar vieną žingsnį svajonės link, esu dėkinga, nes net jei jis ir mažas, veda tolyn į naujas gražias ir gilias patirtis“, – apie tai, kas sukuria laimės jausmą, dalijosi M.Jašinskytė.

Asmeninio albumo nuotr./Milana Jašinskytė
Asmeninio albumo nuotr./Milana Jašinskytė

TAIP PAT SKAITYKITE: Laimės ir dėkingumo principai pagal jogos filosofiją

Dėkingumas – greičiausias kelias į pozityvų mąstymą

Įvairūs psichologiniai tyrimai ir eksperimentai patvirtina, jog dėkingumas teigiamai veikia ne tik žmogaus psichologinę būseną, bet ir fizinę sveikatą.

Yra įrodyta, jog dėkingumo privalumai yra geresnis miegas, stipresnis imunitetas, atsparumas stresui bei daugelis kitų. Šie teigiami pokyčiai įvyksta pradedant praktikuoti dėkingumą bet kokia forma.

Svarbiausia praktika – užrašyti keletą dalykų, už kuriuos jautiesi dėkingas kiekvieną dieną.

Pasak „Dėkingumo dienoraščio“ autorės Eglės Luotytės, įvairios patirtys ir žinios pastūmėjo sukurti dienoraštį, skirtą kasdienei dėkingumo praktikai: „Tai asmeninis dienoraštis, įrankis, kuriame atrinkau ir sudėjau svarbiausias, mano nuomone, užduotis, kurias turėtumėme atlikti raštu kiekvieną dieną, norėdami teigiamų pokyčių savo gyvenime. Svarbiausia praktika – užrašyti keletą dalykų, už kuriuos jautiesi dėkingas kiekvieną dieną. Tai padeda tapti sąmoningesniems ir pastebėti mažus teigiamus įvykius bei patirtis kasdienybėje.

Beje, psichologai teigia, kad 21 dieną atliekant šią užduotį, smegenys persiprogramuoja ir automatiškai pradeda ieškoti teigiamų patirčių, kitaip tariant, tampa pozytivesnėmis. Be dėkingumo užduoties taip pat raginu pažymėti, kas mus padarė laimingais, aprašyti savo geriausias savybes, prioritizuoti darbus bei daryti gerą kitiems“, – apie savo sukurtą praktinį dienoraštį pasakojo E.Luotytė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Eglė Luotytė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Eglė Luotytė

„Manęs dažnai klausia, kaip ir kodėl sukūriau dienoraštį. Visuomet atsakau labai paprastai ir nuoširdžiai. Esu labai pozityvus ir teigiamas žmogus ir noriu, kad mane suptų kuo daugiau tokių žmonių. Tikiu, kad mano šeima, draugai, pažįstami, mano miestas, šalis ir galų gale pasaulis galėtų būtų pozityvesnis, todėl ir sukūriau įrankį sau ir kitiems, kuris padeda tai pasiekti“, – apie didelius tikslus nesidrovi pasakoti Eglė.

„Viename iš savo renginių apie dėkingumą kartu su fotografu Pauliumi Gvildžiu surengėme fotosesiją, kurios idėja buvo parodyti, kad kiekvienas žmogus yra gražus, jeigu jis yra laimingas. Laimingi žmonės šypsosi iš vidaus, jie yra pozityvesni ir atranda mažus dalykus kasdienybėje, kuriais moka džiaugtis“, – apie tvirtina Eglė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką