Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 22d. 17:17

Julija Žižė: mano gyvenime vis daugiau sveikų pasirinkimų

Julija Žižė
Partnerio nuotr. / Julija Žižė

Verslininkė ir kūrybininkė Julija Žižė, dar prieš dalyvaudama projekte „Gyventi sveikai – gera!“, domėjosi sveika gyvensena. Tačiau dabar, kaip ji sako, dar daugiau dėmesio skiria maisto kokybei, produktų įvairovei ir psichinei sveikatai.

Įsibėgėjus projektui, Julija įsitikinusi, kad visiems reikia drąsiai kreiptis į savo srities profesionalus, kad ištirtų ir parinktų kiekvienam tinkamiausią sveikos gyvensenos planą. Nors dalis projekte išgirstų bendro pobūdžio sveikos gyvensenos rekomendacijų jai jau buvo žinomos, po asmeninių konsultacijų projekto „Sveika gyventi – gera!“ dalyvė sužinojo, kas tinka būtent jai.

„Taip išvengiau klaidų, kurias padarome, taikydami sveikos gyvensenos būdus ne pagal savo organizmą“, – pabrėžia ji.

Pradžia – nuo tyrimų

Pradedant gyvenimo pokyčius, labai svarbu sėkmingas startas. Pirmiausia, būtina atlikti visus reikalingus šeimos gydytojo paskirtus tyrimus. Julija apgailestauja apie kai kuriuos iš jų sužinojusi tik dabar.

„Siūlyčiau visiems kartą per metus atlikti išsamius kraujo tyrimus, kaip sakant, dėl šventos ramybės. Man buvo atlikta nemažai kraujo tyrimų, apsidžiaugiau sužinojusi, kad jų rezultatai geri. Tas ramybės jausmas, sužinojus tyrimų atsakymus, yra labai geras“, – šypsosi moteris.

Kodėl vargina nugaros skausmai

Projekto pradžioje Julija prasitarė, kad ją kartais vargina nugaros skausmai.

Kineziterapeutas atliko jai diagnostinius raumenų tyrimus, parodžiusius, kurie moters raumenys yra silpnesni. Taip pat specialistas sudarė pratimų kompleksą, kurie turi padėti sustiprinti nusilpusius raumenis, atkurti abiejų kūno pusių raumenų simetriją. Kai atsiras pusiausvyra, turėtų išnykti pasikartojantys nugaros skausmai.

Iššūkiai virtuvėje

Julija prisipažįsta, kad maisto gaminimas jai visada teikia džiaugsmą. Moteris įsitikinusi, kad tinkama mityba neatsiejama nuo sąmoningumo. Pavyzdžiui, dabar ji kiekvieną dieną apmąsto, kokius sveikus produktus įsigyti, kad maistas būtų naudingas.

Dabar Julijos šeimos kasdienėje mityboje atsirado daugiau ankštinių ir kitų daržovių. Visgi, nuolat ieškoti patiekalų iš daržovių receptų yra nemenkas iššūkis, kartais tenka pasitelkti visą išmonę galvojant, kuo pakeisti vieną ar kitą ingredientą.

„Iškepti ar patroškinti žuvį ar mėsą su daržovėmis visada paprasta, o iš kalno lęšių, avinžirnių ir baltų pupelių iškepti lazaniją, kuri būtų tokio pat skonio kaip su mėsa, – čia jau reikia pasukti galvą. Bet jei pavyksta, tuomet pasitenkinimas dvigubas“, – pasakoja Julija. Juolab ją motyvuoja suvokimas, kad suaugusiųjų mitybą kopijuoja vaikai.

Rasti savo būdą nusiraminti

O kaip projekto dalyvei pavysta susidoroti su įtampa? Julija prisipažįsta, kad kartais nuovargis ir patiriamas stresas paima viršų, tuomet nesusivaldžius gali ir balsą pakelti, ir pabambėti kurį laiką. Tačiau netrunka susivokti pernelyg pasikarščiavus.

„Greitai susivokiu, kad tai buvo „garo nuleidimas“. Prieinu prie artimųjų, apkabinu, pabučiuoju. Sau ir jiems pripažįstu, kad esu žmogus, ne robotas – galiu klysti, pykti, išsilieti“, – šypsosi jauna moteris ir priduria, kad kiekvienam reikia atrasti savo būdus, leidžiančius nusiraminti, vakare greičiau užmigti. Ją labai ramina knygų skaitymas.

Moteris pasakoja, kad psichologė patvirtino, jog Julija turi stiprią intuiciją, tvarkydamasi su savo mintimis, siela ir kūnu.

„Gyvenimo sunkumų užgrūdinta išmokau optimistiškai į viską žiūrėti“, – sako projekto „Gyventi sveikai – gera!“ dalyvė.


Informacija parengta bendradarbiaujant su LR sveikatos apsaugos ministerija, kuri įgyvendina Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija – informavimas apie veiksmų programą“.

Partnerio turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką