TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip grubumu ir įžeidimais mes kenkiame patys sau

Blogos emocijos
Vida Press nuotr. / Blogos emocijos
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmiausia žmogų įvertiname klausydami, kaip jis kalba. Būtent tai, kaip jis šneka, apie asmenybę atskleidžia išties daug.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kelios minutės įtūžio, ir mes galime nutraukti ilgus metus kurtą draugystę. Keliomis sekundėmis savo kalbų galime pakenkti ne tik kitam žmogui, bet ir sau, karmai, savo gyvenimui, teigia tarpautinės rytų psichologų organizacijos prezidentas Rami Bleck, rašoma asokur.com.ua.

Taip yra dėl to, kad kalba turi itin stiprią energiją. Pavyzdžiui, ekstrasensai atskleidžia, kad žmonės, kurie kalba grubiai, nuolatos vartoja keiksmažodžius, įžeidinėja kitus, gali netgi susirgti įvairiomis ligomis, pavyzdžiui, onkologinėmis.

Pavyzdžiui, jeigu kažką piktai kritikuojate, tai perimate to žmogaus blogąsias savybes ir karmą. Tačiau tuo pačiu perimate geriausias savybes to, kurį giriate. Psichologai sako, kad reikėtų kuo dažniau galvoti apie sėkmingus ir harmoningus žmones, kadangi tai gali padėti tapti panašiais į juos, lavinti savyje tas savybes, kurių trokštate, kurių manote, jums trūksta.

Tik ar dažnai sakote gerus dalykus? Iš prigimties daugelis linkę pastebėti tai, kas neigiama, skųstis ir skųsti kitus, todėl egoizmas žmogiškajai būtybei tikrai nesvetima savybė. Patariama išmokti nekritikuoti, taip pat – gebėti priimti kritiką. Viena iš mūsų proto savybių – teisinti save bet kokioje situacijoje. Na, o žmogaus dvasingumo lygis parodomas ir atsiskleidžia tame, kaip ramiai jis geba priimti kritiką.

Tad pirmoji taisyklė – prieš norėdami pasakyti ką nors aštraus ir grubaus, pasistenkite suskaičiuoti iki 10. Galbūt iš pradžių seksis sunkiau, tačiau po pauzės jūsų atsakymas gali būti išmintingesnis ir labiau pasvertas nei kad palyginti ištartas akimirksniu – tada į piktą komentarą mes atsakome grubiai, pakeltu tonu.

Kitas svarbus patarimas – išsivaduokite iš pretenzijų. Pirmas žingsnis į meilę – tai dėkingumas. Tačiau retai kada suprantame, kaip turėtume būti dėkingi, kadangi kur kas dažniau mus supa prentezijos atvira arba slapta forma, nepasitenkinimas. Tai, ką darome be meilės, atneša nesėkmes, nerimą ir žlugdo.

Kai tik pasirodo pretenzijos, mūsų širdies čakra užsidaro. Dėl ko labiausiai skundžiamės? Dėl artimųjų, aplinkos, nepasitenkiname savimi ir pasauliu. Pretenzijos pasirodo ne tik žodžiuose, bet pirmiausia mintyse, tone, santykyje su pasauliu,

Kiekviena situacija mums duota tam, kad mes dirbtume su savimi. Kuo mes mažiau harmoningi, tuo daugiau įsitempę ir tuo labiau mūsų laukia sunkios ir sudėtingos pamokos. Tačiau kai tik mes sugebame priimti situaciją, tuomet ateina atsipalaidavimas, ir situacija greitai išsprendžiama.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichoterapeutė Genovaitė Petronienė: „Perfekcionistas yra labiausiai savęs nemylintis žmogus“

Ajurveda tikina, kad neįmanoma pasveikti nuo ligos, jeigu jos nepriimate. Pirmasis žingsnis į sveikimą, taip pat ir į bet kokios problemos išsprendimą – tai ligą ar nesėkmę priimti kaip Dievo malonę. Nes jeigu mes nepriimame situacijos, tai 90 proc. energijos išeina jaudinimuisi. Mūsų organizmas gali įveikti bet kokią ligą, taip pat mes galime susitaikyti su bet kokia situacija ir išeiti iš jos kaip nugalėtojai. Jeigu mums tenka koks nors išbandymas, tai reiškia, kad galime jį iškęsti, nes Dievas jų neduoda ne pagal jėgas.

Jeigu ką nors užsibrėžėte, norite kažką padaryti, nereikėtų apie tai kalbėti. Kai tik pasidalinsite savo planais su kitais, tikimybė, kad jie tikrai įvyks, sumažėja iki 80 proc.

Vietoje pretenzijų turite išmokti būti dėkingi visiems, kadangi bet kokios pretenzijos turi destruktyvią prigimtį – susirenka energiją ir uždaro širdį. Esminis susitaikymas išreiškiamas tuo, kad priimama bet kokia situacija. Reikia priimti su dėkingumu visas likimo dovanas, kokios jos bebūtų. Reikia kuo dažniau mintyse ar žodžiu kartoti: „Viskam – Dievo meilė“. Jeigu mūsų pasąmonė bus nukreipta į tai, kad reikia priimti nutikimus kaip aukščiausią valią, tai mes tapsime laimingesni ir sveikesni.

Kaip kalba veikia mūsų karmą? Jeigu ką nors užsibrėžėte, norite kažką padaryti, nereikėtų apie tai kalbėti. Kai tik pasidalinsite savo planais su kitais, tikimybė, kad jie tikrai įvyks, sumažėja iki 80 proc. Ypač, jeigu pasakėte apie savo planus ir svajones žmogui, kuris yra piktas, linki blogo, yra godus, pavydus. Kodėl žmonės, kurie mažai kalba pasiekia daugiausiai? Todėl, kad jie energijos nešvaisto veltui.

Dar viena paprasta taisyklė, susijusi su kalbėjimu: jeigu jūs padarėte ką nors gero ir tuo giriatės visiems aplinkiniams, tai kaipmat prarandate teigiamą karmą ir tai, ką uždirbote geru poelgiu. Taigi, jūs turite pasirinkimą – arba skųstis viskuo, kas jus supa, gyventi uždara širdimi, arba pradėti matyti visame kame Dievo malonę klausdami ne „už ką man tai?“, bet „kam man tai?“.

Kaip įmanoma dažniau dėkokite, suprasdami, kad palaimą galite pajausti tada, kai nuoširdžiai duodate be jokios klastos ir slaptų minčių. Meilę taip pat galite pajausti, kai duodate, todėl stebėkite savo kalbą ir siekite tobulumo.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tobulėkime kartu. Dėkingumo įtaka jūsų gyvenimui ir praktinis šios savybės lavinimas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Pyktis Psichologija
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką