Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 02 16, 11:03

Kaip patiems nustatyti savo skrandžio rūgštingumą ir kokie 2 produktai jį normalizuos

Vienokie ar kitokie virškinimo sutrikimai šiuolaikiniame pasaulyje laikomi beveik norma. Dėl jų kaltiname nesveiką maistą, nereguliarų valgymą, įtemptą dienotvarkę, stresą ir pan. Šiuos simptomus priimame kaip neišvengiamus – esą, visiems taip yra. Mitybos specialistė Tautvilė Šliažaitė-Miller teigia, kad toks požiūris žalingas, nes mūsų sveikata prasideda būtent žarnyne. Todėl turime juo pasirūpinti.
Virškinimas
Virškinimas / 123RF.com nuotr.

Testas skrandžio rūgštingumui nustatyti

Kaip mitybos specialistė pasakojo nuotolinėje paskaitoje, dažniausi ženklai, rodantys virškinimo problemas, yra pilvo pūtimas (net jeigu jis pasireiškia porą kartų per savaitę arba po konkretaus maisto, pvz., raugintų kopūstų), nevirškinimas (kai maistas tarsi „stovi“ skrandyje, todėl net nesinori valgyti), nenoras valgyti riebiai arba „sunkiai“, nes po to blogai jaučiamasi, nereguliarus tuštinimasis ar jausmas, kad nepilnai išsituštinome (tuštintis turėtume kasdien, nes su išmatomis pasišalina ir tam tikri toksinai, nereikalingi hormonai), riaugėjimas, pykinimas, blogas kvapas iš burnos.

Pastaruoju metu yra daug kalbama apie refliuksą, nuo kurio kenčia vis daugiau žmonių. Yra žinoma, kad jį sukelia per didelis skrandžio rūgštingumas. Tačiau, pasak T.Šliažaitės-Miller, refliuksas atsiranda ir dėl mažo skrandžio rūgštingumo.

Skrandžio rūgštingumo lygis gali būti susijęs net su mūsų nuotaika.

„Pasitikrinti skrandžio rūgštingumo lygį galima paprastu testu, kurį rezultato patikimumui reikia atlikti tris rytus iš eilės. Išmaišykite ¼ šaukštelio valgomosios sodos 150 ml šalto vandens ir ryte išgerkite ant tuščio skrandžio. Stebėkite, ar nusiriaugėjote per ateinančias 5 min. Jei tai įvyko nepraėjus nė 2–3 min., tikėtina, kad skrandžio rūgštingumas pakankamas. Jei nusiriaugėjote po daugiau nei 3 min., skrandžio rūgštingumas, tikėtina, yra mažas. Tačiau kasdien vartoti valgomosios sodos, kaip tai mėgsta daryti kai kurie žmonės, nerekomenduoju“, – aiškino lektorė.

Skrandžio rūgštingumas mažėja su amžiumi, todėl ir su virškinimu susijusių bėdų vyresniame amžiuje būna daugiau. Dėl to prastai suvirškinami baltymai, o iš jų gauname amino rūgšties triptofano, kuri konvertuojama į laimės hormonu vadinamą serotoniną. Taigi skrandžio rūgštingumo lygis gali būti susijęs net su mūsų nuotaika.

Vaistai nuo rūgštingumo ir jų pavojai

Pasak mitybos specialistės, tai vieni dažniausiai išrašomų vaistų pasaulyje. Nors juos vartoti rekomenduojama tik tam tikrą laiką, ji pati savo praktikoje susiduria su pacientais, kurie juos vartoja 10–15 metų. Atlikus maisto netoleravimo testą, paaiškėja, kad jų organizmas neigiamai reaguoja beveik į visus maisto produktus, nes skrandis apskritai nebesugeba gerai suvirškinti.

„Kai mes ilgai vartojame vaistus nuo rūgštingumo, mums ima trūkti įvairių vitaminų ir mineralų. Ypač reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ir kurį laiką šių vaistų nevartoti, jeigu esate linkę į anemiją, t. y. trūksta geležies. Taip pat gali atsirasti inkstų problemos, netgi padidėja rizika susirgti demencija. Kai dirbtinai mažinama skrandžio rūgšties gamyba, kuri reikalinga, kad užmuštų per burną patenkančias bakterijas, parazitus, kirminus, atveriami vartai ir jiems.

Nors vaistus nuo rūgštingumo vartoti rekomenduojama tik tam tikrą laiką, kai kurie juos vartoja 10–15 metų.

Mokslininkai vis dažniau kalba ir apie tai, kad šie vaistai gali sukelti SIB – plonojo žarnyno bakterijų peraugimą (išvešėjimą). Mūsų gerųjų bakterijų sandėlis yra storajame žarnyne, o kai didelis bakterijų kiekis nukeliauja į plonąjį žarnyną, jos ten sukelia labai daug neigiamų simptomų, pavyzdžiui, maisto netoleravimą – net sveiki produktai ima kelti problemas“, – teigė T.Šliažaitė-Miller.

Labai dažnai skrandžio rūgštingumą gali sumažinti H.Pylori bakterija. Ji randama 6–7 iš 10 lektorės klientų, besiskundžiančių virškinimo problemomis, organizme. Ją būtina gydyti, nes ilgainiui ji gali sukelti skrandžio opą ar net vėžį. Ši bakterija labiausiai paplitusi Rytų Europoje, taigi, ir Lietuvoje.

Kita virškinimo problemų priežastis – maisto netoleravimas. Dažniausiai aptinkama reakcija į glitimą, pieno produktus ir kiaušinius. Tačiau tai nereiškia, kad netoleruojamus produktus reikės išbraukti visam gyvenimui. Sutvarkius virškinimą daugelį iš jų galima po truputį galima grąžinti į mitybos racioną. Beje, maisto netoleravimo nereikėtų painioti su alergine reakcija. Alerginė reakcija dažniausiai pasireiškia iš karto suvalgius tam tikro maisto. Maisto netoleravimo atveju reakcija gali pasirodyti ir po trijų dienų, todėl suvokti, koks maistas problematiškas, gana sudėtinga.

Produktai, kurie itin naudingi virškinimui

Jeigu jūsų skrandžio rūgštingumas žemas, mitybos specialistė pataria prieš kiekvieną valgymą su nedideliu kiekiu vandens išgerti 1–2 šaukštelius obuolių sidro acto. Būtinai rinkitės natūralų ir nefiltruotą actą, kartais ant etiketės galima pamatyti užrašą „with mother“. Actas suaktyvina virškinimo sistemos darbą ir padeda suvirškinti maistą. Taip pat labai naudinga acto pridėti į salotas. Jei jums labai neskanu, actą galima skiesti obuolių sultimis.

O štai gerti acto su dideliu kiekiu vandens tuščiu skrandžiu ir kurį laiką po to nevalgyti (toks būdas irgi gana paplitęs) tinka ne visiems, nes gali įjautrinti skrandį. Beje, prieš valgį nereikėtų gerti daug vandens, nes vanduo gali sumažinti skrandžio rūgštingumą.

Antras virškinimui be galo naudingas produktas – imbieras. T.Šliažaitė-Miller pataria gerti šviežio imbiero, citrinos ir medaus arbatą, pjaustyti jo į troškinius ir sriubas. Galima naudoti ir natūralų imbiero eterinį aliejų – keletą jo lašų įlašinkite į vandenį ir išgerkite.

Žarnynui taip pat labai naudingos pankolio sėklos, ypač kai kamuoja pilvo pūtimas po valgio arba nemalonus kvapas iš burnos. Galima nešiotis mažą kiekį šių sėklų dėžutėje ir valgyti po pusę šaukštelio arba šaukštelį po kiekvieno valgio (gerai sukramtant).

Dar vienas augalas, kurį verta prisiminti turint virškinimo problemų, yra alijošius. Jeigu kamuoja vidurių užkietėjimas, atsikėlę iš ryto išgerkite keletą šaukštų alijošiaus sulčių arba suvalgykite jo vidinės dalies (želė).

Nuo parazitų ir kirminų Lietuvoje dažniausiai siūlomos moliūgo sėklos, tačiau mitybos specialistė pataria šiam tikslui susidžiovinti papajų sėklų, kurių veiksmingumą patvirtino tyrimas. Vienai grupei vaikų, turėjusių kirminų (30 dalyvių), buvo duodama džiovintos papajų sėklų, maišytų su medumi, o kitai grupei (taip pat 30 dalyvių) – tik medaus, kuris taip pat pasižymi antiseptinėmis savybėmis. Po 7 dienų pirmoje grupėje 23 iš 30 dalyvių (76,7 proc.) nebeturėjo parazitų, antroje – tik 5 iš 30 (16,7 proc.).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką