Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 16d. 20:35

Kaip rasti savo gyvenimo kelią? 7 praktiški patarimai

Laiminga moteris
Vida Press nuotr. / Laiminga moteris

Jei iki šiol dar nežinote, ko norite iš gyvenimo, jei atpratote svajoti ir nedirbate savo svajonių darbo, skaitykite toliau – rašytoja ir koučerė Barbara Sher siūlo praktiškus patarimus ir pratimus, kurie padės nugalėti išankstinį negatyvumą, išsiaiškinti savo stipriąsias puses ir nebijoti sekti paskui svajones.

Taigi, iš pradžių išsiaiškinkite, kodėl jūs nežinote, ko norite, o paskui imkitės veiksmų.

1. Išmeskite „sulaužytus kompasus“

Gerai mokykis... Daug uždirbk... Siek karjeros... Ištekėk ir pagimdyk... Jūsų mintyse dažnai sukasi svetimi lūkesčiai ir svetimi patarimai, o kryptį rodo svetimi „kompasai“. Mūsų šeimos troškimai matyti mus tokius, o ne kitokius, dažnai lydi visą gyvenimą, nors ir sakome, jog mums vis vien.

Jūs turite stengtis ne atitikti kažkieno kito įsivaizdavimą apie jūsų ateitį, o daryti tai, ką sako jūsų širdis.

Paimkite lapą ir surašykite pačius artimiausius žmones, kurių nuomonė jums buvo svarbi vaikystėje ir ankstyvoje jaunystėje: šeimos narius, mokytojus, trenerius, kaimynus, vyresnius draugus. Ir prie kiekvieno prirašykite, kokio likimo jums jis būtų linkėjęs.

Turbūt apima jausmas, kad svetimi lūkesčiai jus sukausto? Ar bent vienas jų būtų norėjęs, kad jūs atskleistumėte visą savo potencialą, būtumėte ieškojęs savojo unikalaus „aš“ – kad ir kaip sunku būtų?

Vida Press nuotr./Mama ir dukra
Vida Press nuotr./Mama ir dukra

Išmeskite sulaužytus kompasus. Jūs turite stengtis ne atitikti kažkieno kito įsivaizdavimą apie jūsų ateitį, o daryti tai, ką sako jūsų širdis.

2. Imkitės tikslo

Nustatykite mobiliojo skambutį po valandos ir tą laiką skirkite savo tikslui siekti. Pasistenkite atmesti visas abejones „o jeigu...“ Koks artimiausias jūsų ambicingas tikslas? Pradėti dirbti sau? Pagaliau įstoti mokytis geidžiamos specialybės? Įsigyti savo būstą? Kokie būtų pirmieji jūsų žingsniai? Pradėkite veikti – ir veikite visą valandą – skambinkite, tarkitės, žadėkite. Dabar!

3. Susipažinkite su savo vidiniu pasipriešinimu

Turbūt raginimas pagaliau imtis įgyvendinti savo tikslą jums sukėlė nerimą? Puiku! Į sceną veržiasi jūsų vidinis pasipriešinimas. Kiekvieną kartą, kai jus apima entuziazmas, jūs save stabdote: „Kvaila. Vis tiek nepavyks.“ Užsirašykite arba padiktuokite į diktofoną, ką jums sako vidinio pasipriešinimo balselis. Tas mažas nenaudėlis įsivaizduoja, kad jus saugo kiekvieną kartą, kai tik jūs bandote siekti trokštamo tikslo. Jis pasiruošęs pulti jums skersai kelio: sukelti kaltės ar beviltiškumo jausmą.

Vida Press nuotr./Treniruotė
Vida Press nuotr.

4. Pasinaudokite idėjomis, kurios padės apsispręsti

Skaitykite žinomų žmonių autobiografijas. Išmokite ko nors naujo. Bet ko – pilotuoti oro balioną ar veisti auksines žuveles. Ta smegenų dalis, kuria naudojatės dažniausiai, šiek tiek pailsės, kai dirbs kita, retai naudojama. Pasinaudokite intuicija. Svarbiausia – rinkitės tai, kas jums nenuobodu. Nes kartais ir įdomūs dalykai būna velniškai nuobodūs. Būkite kaip saulėgrąža – sukitės ten, kur jus traukia.

Žinote, kas yra „darbinis pavadinimas“? Tai pavadinimas tikslo, kuris jo siekiant gali keistis – tokius pavadinimus turi pradedami filmai, bet karjerai tai irgi tinka. Pradėkite judėti norima linkme, o paskui galite netikėtai suktelti į šalį – taip nutinka tie laimingi atsitiktinumai.

Įsivaizduokite idealią šeimą. Šeimą, kurioje jūs jaustumėte palaikymą nuo pat gimimo. Įsivaizduokite, kad jus palaiko kiekvienas šeimos narys. Leisdami sau įsisvajoti, koks gali būti jūsų šeimyninis gyvenimas, jūs pradėsite kitaip vertinti save.

5. Elkitės taip, lyg būtumėte drąsuolis, niekada nepatyręs nesėkmės

Įsivaizduokite: esate toks ryžtingas, kad jūsų niekas nesustabdys. Įsivaizduoti juk galite? O dabar pridėkite dar vieną štrichą – jūs niekada nepatirsite nesėkmės. Ką darytumėte, jei turėtumėte tiek drąsos ir žinotumėte, kad jums pasiseks? Užsirašykite atsakymus. Tai svarbu.

Vida Press nuotr./Mergina
Vida Press nuotr.

6. Susikurkite idealią dieną

Turbūt esate girdėję apie šį pratimą? Padarykite jį dar kartą, bet akcentuokite du dalykus. Pirmas – pagrindinė scena. Užsimerkite ir įsivaizduokite patį geriausią dienos, kai jau būsite pasiekę savo tikslą, momentą. Kas turėtų įvykti? Jei tai būtų filmas apie vieną jūsų gyvenimo dieną – kokia būtų pagrindinė scena? Atsimerkite ir keliais žodžiais ją aprašykite. Pasimėgaukite sėkme. Jei jau sugalvojote, ką veiksite, pafantazuokite, kaip ilsėsitės ir kaip savo idealiame gyvenime atsipalaiduosite. Bent penkias minutes pasidžiaukite tuo įsivaizduojamu poilsiu.

7. Suplanuokite 95 savo gyvenimo metus

Neužmirškite, kad kiekviename mūsų snaudžia genijus – unikali būtybė su didžiuliu potencialu, galinti pasiekti trokštamą svajonę!

Pradėkite nuo gimimo, pasižymėdami svarbius įvykius iki šios dienos. O paskui duokite valią fantazijai: 57-erių skrendate į Antarktidą, 65-erių – parašote romaną, o 85 vėl ištekate. Nesustokite iki 95-erių!

Surašykite ne tik svarbius įvykius (atsigręžę į praeitį, pažymėkite, kas svarbaus nutiko kas kiekvienus penkerius metus: diplomai, santuoka, darbai, vaikai ir t.t.), bet ir svajones ateičiai. Be to, prie kiekvienos svarbios datos prirašykite, ko iš to pasimokėte. Pratęskite sąrašą labiausiai jus sujaudinusiais matytais dalykais.

Kai tik pradėsite jausti, kad apčiuopėte savo gyvenimo kelią, atsidursite ant didingų permainų slenksčio. Neužmirškite, kad kiekviename mūsų snaudžia genijus – unikali būtybė su didžiuliu potencialu, galinti pasiekti trokštamą svajonę!

Vida Press nuotr./Laisvė
Vida Press nuotr.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

„Daugiau šypsenos“

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką