Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugpjūčio 13d. 14:30

Kojų sveikata: kraujagyslių chirurgas atsako į Ji24.lt skaitytojų klausimus (II dalis)

Kojos
„Fotolia“ nuotr. / Kojos

Vieni dejuoja, kad galvos skausmas yra tikras vargas, kiti sunkiai pakelia dantų gėlimą, o treti stengiasi, kad neužkluptų kojų skausmas. Šįkart – būtent dėmesys kojų sveikatai. Į Ji24.lt skaitytojų klausimus atsako kraujagyslių chirurgas Donatas Inčiūra.

Pateikite klausimus, jei norite, pridėkite ir nuotrauką su problemine vieta – specialistas Jums atsakys, o atsakymus į Jūsų klausimus skelbsime Ji24.lt portale. Klausimus siųskite adresu ji24.lt@ji24.lt.

Taip pat skaitykite: Kojų sveikata: kraujagyslių chirurgas atsako į Ji24.lt skaitytojų klausimus (I dalis)

Klausimas

Ilgą laiką, porą metų skauda dešinį šoną apačioje. Paskutiniu laiku perėjo į kojos kelius. Rytais sunku atsistoti ant pėdos, skauda kulną. Kartais ir odos bėrimų po to atsiranda, ypač kirkšnyse.

Išoperuotas apendicitas. Stuburo juosmeninės dalies tomografija parodė tik pradinius degeneracinius pakitimus. Neurologas nieko nesakė. Pilvo organų echoskopija irgi nieko. Esu pervargusi nuo nežinomybės. AVG BALTIC.

Atsakymas

Jūsų išvardinti simptomai labai įvairūs (dešinio šono skausmas, kelių ir kulno skausmai, bėrimai kirkšnyse, apsunkintas judėjimas) ir sunku priskirti kokiam susirgimui. Jei šie simptomai labai intensyvūs, turėtumėte kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl detalaus Jūsų ištyrimo galbūt net ligoninėje.


Klausimas

Sveiki, jau ilgą laiką kaista kojos. Vakarais pradeda degti ne padai, bet priekinė kojų dalis, pirštai. Neįmanoma miegoti. Tepu šaldančiais tepalais, bet praeina tik kuriam laiku ir vėl degina. Tyriausi pas gydytojus, nieko nerado, tai parašė, kad tai - neramių kojų sindromas. Tačiau tai neatitinka mano simptomų ir mano šeimos gydytoja nebežino ką daryti.  Pasakykit prašau, kas tai gali būti ir ką daryti? Daiva B.

Atsakymas

Kojų kaitimas, deginimas konkrečioje vietoje būdingas neurologiniam susirgimui. Dėl šios problemos kreipkitės į neurologą.


Klausimas

Man 35 metai, jau kurį laiką (praktiškai kasdien) tirpsta kairės kojos šlaunis. Tas tirpimas turi apibrėžtą vietą (tirpimo visoje šlaunyje ar kojoje nėra) ir būna net deginantis jausmas. Buvau pas šeimos gydytoją, bet patarė tik masažuoti tą vietą, siuntimo pas specialistą nedavė. Niekur sušalusi nebuvau, sumušimo taip pat nebuvo. Kodėl taip gali nutikti? Ir kaip tai galima gydyti? Renata K.

Atsakymas

Pagal Jūsų paminėtus simptomus galima manyti, kad tirpimą ir deginimą konkrečioje šlaunies vietoje gali lemti nervų, kurie įnervuoja minimą šlaunies sritį, dirginimo. Dėl šios problemos kreipkitės į neurologą.


Klausimas

Laba diena, atvėsus orams pradeda šalti kojos ir rankos. Maniau, kad gal yra kokios kraujagyslių problemos, bet atlikus kraujagyslių skenavimą pasirodė, kad jokių problemų su kraujagyslių pralaidumu nėra. Geriu nuo rudens iki pavasario „Detrolex“, bet komforto pojūtis minimalus. Kaip Jūs manote, kur galėtų būti galūnių šalimo problema. Ačiū. Lina.

Atsakymas

Pagal Jūsų pasakojimą galima galvoti, kad kojų kraujotakos problemų neturite. Dėl šios problemos kreipkitės į neurologą.


Klausimas

Sveiki, mano kojų venos stipriai išsiplėtusios. Norėjau paklausti, ar lazerinės venų operacijos yra mokamos? Ar už jas apmoka ligonių kasos? Rasa.

Atsakymas

Lazerinės venų operacijos yra mokamos, nes operacijos metu sunaudojamas vienkartinis šviesolaidis, kuris yra brangus. Ligonių kasos dengia dalį operacijos kainos.


Klausimas

Sveiki, laukiuosi 32 savaitę. Nėštumo pradžioje man buvo nustatyta trombozė. Du kartus leidžiuosi „Fraxsiparine“. Ar ne per didelė dozė? Ar galėjo vaistai pakenkti vaisiaus vystymuisi? Šiuo metu, per karščius viena kojos pusė aptirpusi, bet aptirpimas jaučiasi tik ją palietus. Jurgita.

Atsakymas

Nėštumo metu nustačius giliųjų venų trombozę skiriami mažos molekulinės masės heparinai (MMH) į poodį viso nėštumo metu. Dozę nustato gydytojai pagal Jūsų kūno svorį. Manyčiau, kad Jums yra paskirtas „Fraxiparine“ 0,6 ml du kartus per dieną. Lietuvoje registruotas vienintelis mažos molekulinės masės heparinas „Bemiparinum“ („Zibor“), kuris skiriamas vieną kartą per dieną.


Klausimas

Kartais naktimis traukia kojas. Geriu magnio ir kalcio papildus, bet jei 3 mėnesius jų nevartoju, mėšlungis vėl atsinaujina. Milė.

Atsakymas

Naktinio mėšlungio priežastys yra labai įvairios. Tai gali būti mikroelementų trūkumas, lėtinis venų nepakankamumas ir t.t. Dėl Jūsų ištyrimo ir diagnozės patikslinimo Jums reiktų kreiptis į savo šeimos gydytoją.


Klausimas

Laba diena, gydytojau. Kairės kojos blauzdoje atsivėrė trofinė opa, smarkiai teka limfa ir virš kulniuko susidarė odos uždegimas, tikriausiai limfa graužia, ką daryti, gal kokiu tepalu tepti? Ačiū. Roma.

Atsakymas

Jums būtinai reikia kreiptis į kraujagyslių chirurgą dėl Jūsų kojų veninės kraujotakos ištyrimo. Vien tepalais problemos neišspręsite. Jūsų atveju būtina kompresinė terapija, venotonikai, kuriuos po detalaus ištyrimo paskirs kraujagyslių chirurgas.


Klausimus siųskite adresu ji24.lt@ji24.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

01:40
08:50
01:23

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką