Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kontaktiniai lęšiai: kokiais mitais neverta tikėti?

Kontaktiniai lęšiai
Fotolia nuotr. / Kontaktiniai lęšiai
Šaltinis: 15min
1
A A

Akiniai ar kontaktiniai lęšiai? Šias alternatyvas dažnai svarsto tie, kuriems atsiranda poreikis koreguoti regėjimą. Dėl akinių kaip ir viskas aišku, bet štai kontaktiniai lęšiai neretai dar kelia klausimų.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

O profesionalios informacijos stoka dažnai lemia įsivyravusius mitus. Kokius? Populiariausius mitus apie kontaktinius lęšius įvardija ir argumentuotai juos paneigia elektroninės kontaktinių lęšių parduotuvės superlesiai.lt specialistė.

1 mitas: kontaktinių lęšių nešiojimas nesveikas akims

Tai labai gajus mitas, bet visiškai nepagrįstas. Galima daryti prielaidą, kad tokia pozicija dar užsiliko nuo senų laikų, kai kontaktinių lęšių pažangiais tikrai nebuvo galima pavadinti – jie lėmė deguonies stoką akiai.

Šiandien visos kontaktinių lęšių medžiagos nesukelia problemų dėl sąlyčio su žmogaus audiniais, jos leidžia į akis patekti tokiam deguonies kiekiui, koks yra reikalingas. Maža to, pažangūs sprendimai ir kontaktinių lęšių dizainas leidžia užtikrinti ne tik naudą akims, bet ir didžiausią komfortą nešiojant šią regėjimo korekcijos priemonę.

Specialistė pabrėžia, kad kontaktiniai lęšiai visiškai nekenksmingi akims, jei:

  • juos jums parinks okulistas;
  • tinkamai prižiūrėsite lęšius;
  • keisite juos, atsižvelgdami į rekomendacijas.

2 mitas: kontaktiniai lęšiai sukelia akių infekcijas

Šį mitą galime kiek susieti ir su anksčiau paminėtu bei užtikrinti, kad kontaktiniai lęšiai akių infekcijų nesukelia. Atkreipkite dėmesį – lęšiai nesukelia. Bet akių infekcijos gali atsirasti dėl netinkamos higienos, prastos kontaktinių lęšių priežiūros, mikrobų, kurie „įsikuria“ ant nešvaraus kontaktinio lęšio.

Geriausia akių infekcijų profilaktika – tinkama kontaktinių lęšių priežiūra, valymas ir reikalavimus atitinkantis lęšių nešiojimas.

3 mitas: kontaktiniai lęšiai neleidžia akims kvėpuoti

Tai labai populiari pozicija, bet irgi nepagrįsta. Pirmiausia, ką reiškia „akims kvėpuoti“? Tam, kad akys būtų sveikos, joms būtinas tam tikras deguonies kiekis, kuris turi prasiskverbti iki ragenos.

Vadinasi, deguonis turi rageną pasiekti ir pro kontaktinį lęšį. Šiandien rinkoje siūlomi modernūs kontaktiniai lęšiai, kurių laidumas deguoniui – puikus, tad galite nesibaiminti dėl deguonies stokos, nes jūsų akys bus aprūpintos deguonimi.

Kalbant apie laidumą deguoniui, tai būtina dar kartą akcentuoti ir tinkamą lęšių valymą, nes kiekvienas nešvarumas, apnašos ant lęšio trikdo deguonies prasiskverbimą.

Prie šio mito reikėtų paminėti ir dar vieną – kuo didesnis vandens kiekis lęšyje, tuo geresnis deguonies laidumas. Netiesa. Siekiant paneigti pastarąjį mitą, reikia atkreipti dėmesį į naujos kartos silikono hidrogelio lęšius, kurių sudėtyje vandens koncentracija tikrai nedidelė, bet deguonies laidumas puikus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nepagražinta realybė: pacientai atvirai apie lazerinę akių korekciją

4 mitas: nešiojant kontaktinius lęšius negalima naudoti kosmetikos priemonių

Dailiosios lyties atstovės gali būti ramios – naudokite kosmetiką ir nešiokite kontaktinius lęšius! Tik... reikia prisiminti kelias taisykles ir jomis vadovautis:

  • pirma įsidėkite lęšius, tik tada naudokite kosmetikos priemones;
  • kai reikia lęšius išimti, vėl pirmenybė jiems – išimate lęšius, o tada nusivalote makiažą.

5 mitas: kontaktinių lęšių priežiūra (jų valymas) užima daug laiko

Jei galvojate, kad turėsite gaišti marias laiko rytais ir vakarais, kol išvalysite ir įsidėsite/išimsite kontaktinius lęšius, tai vykite tokias mintis šalin. Žinoma, neneigiame, kontaktinių lęšių valymas itin reikšmingas. Bet laiko daug aukoti nereikės – šiandien galime pasidžiaugti daugiafunkciais skysčiais, kurie lęšių priežiūrą padaro lengvą ir patogią.

6 mitas: kontaktiniai lęšiai yra nepatogūs

Keisčiausia tai, kad tokius gandus paskleidžia tie, kurie nėra kontaktinių lęšių nešioję. Praėjo labai daug laiko nuo pirmųjų kontaktinių lęšių atsiradimo, kurie patogumu tikrai nežavėjo. Bet šiandien turime plačias galimybes pasirinkti pažangius, aukštos kokybės lęšius, kurie yra labai komfortiški.

Specialistė priduria, kad šiandieniniai lęšiai pasižymi pavydėtinu minkštumu, plonumu, jie puikiai išlaiko drėgmę ir turi savybę idealiai prisitaikyti prie akies. Tad jei lęšius tinkamai prižiūrėsite ir dažnai keisite, galėsite mėgautis aukščiausio lygio patogumu.

7 mitas: kontaktinis lęšis gali užstrigti akyje ar, atvirkščiai, iškristi

Šis mitas daugiau siejamas su baime ir nepatiklumu, bet tie, kurie yra kontaktinius lęšius nešioję, gali užtikrinti, kad lęšiai akyse nestringa. Jis gali pasislėpti po voku, jei netinkamai įdėjote, bet už akies lęšis nenuslys, nes akies baltymą gaubia apsauginis barjeras, o po viršutiniu bei apatiniu vokais yra tokie skliautai, kurie neleistų lęšiui ten nuslysti.

Taip pat tinkamai parinkti minkšti kontaktiniai lęšiai neiškris, kad ir kokia aktyvia veikla užsiimtumėte. Minkšti lęšiai puikiai priglunda prie akies.

8 mitas: prastesnis regėjimo aiškumas ir ryškumas, palyginti su akiniais

Galime išgirsti sklandantį mitą, neva kontaktiniai lęšiai, palyginti su akiniais, nesuteikia tokio aiškaus ir ryškaus matymo. Tai ne tik netiesa, bet netgi dažniau būna atvirkščiai – su kontaktiniais lęšiais vaizdas ryškesnis ir aiškesnis negu su akiniais. Kodėl?

Kontaktinis lęšis priglunda prie ragenos, o akinio lęšis yra nutolęs nuo akies maždaug poros centimetrų atstumu. Maža to, kontaktiniai lęšiai užtikrina platesnį regėjimo lauką, jie nerasoja ir pan.

9 mitas: netinkamas amžius

Gana dažnai tenka girdėti, kad kažkas yra „per jaunas“, o štai kažkas „per senas“ nešioti kontaktinius lęšius. Bet tai mitas – juk komforto ir ryškaus regėjimo nusipelnėme visi! Anot specialistų, amžiaus ribų kontaktiniams lęšiams nešioti tikrai nėra. Kokybiški, minkšti kontaktiniai lęšiai tinka ir vaikams, taip pat ir senjorams. Svarbiausia, kad prieš tai pasikonsultuotumėte su okulistu, kuris parinks konkrečiai Jums geriausiai tinkančius lęšius.

Maža to, vyresniems vaikams, paaugliams kontaktiniai lęšiai ypač patogu, nes jie gyvena judrų gyvenimo būdą, yra aktyvūs, mėgsta sportuoti, o tokias veiklas akiniai dažnai riboja.

10 mitas: sudėtinga įsidėti ir išsiimti kontaktinius lęšius

Priprasti prie lęšių įsidėjimo ir išėmimo proceso reikės kelių dienų, o vėliau viskas eisis kaip sviestu patepta ir tam reikės skirti vos kelias minutes per dieną. Specialistė pataria išklausyti okulisto patarimų, kaip teisingai įsidėti ir išimti lęšius – tuomet tai daug greičiau pavyks ir patiems. Svarbiausia – švarios rankos!

11 mitas: lęšiai – nesaugus pasirinkimas, jei užsiimate sportu

Šis mitas visiškai nepagrįstas, kadangi šiuolaikiniai lęšiai taip idealiai priglunda prie akies, kad jie dažnai net rekomenduojami sportuojantiems. Juk akiniai riboja, pavyzdžiui, ar įsivaizduotumėte krepšininką, bėgiojantį aikštelėje su akiniais? Ne. O štai kontaktiniai lęšiai puikiai tinka, nepriklausomai nuo sporto šakos. Tiesa, tie, kurie propaguoja vandens sportą, privalo naudoti ir specialius plaukimo akinius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką