Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 24d. 12:50

Kundalini joga – Holivudo žvaigždžių pripažintas dvasinis mokymas, padedantis siekti svajonių

Joga
Vida Press nuotr. / Joga

Apie Kundalini jogos rūšį bei galią pokalbis su asmeninio tobulėjimo trenere bei Kundalini jogos ir meditacijos mokytoja Elžbieta Ananda.

– Kundalini joga – skamba egzotiškai. Ar galėtumėte papasakoti, kas tai?

Kundalini jogos trenerė Elžbieta Ananda / Giedrės Rozmaitės nuotrauka
Kundalini jogos trenerė Elžbieta Ananda

– Taip, skamba egzotiškai, ir nors ši jogos rūšis Lietuvoje sparčiai populiarėja, dažnai tenka išgirsti šį klausimą.

Užsienyje, kur ir pačiai teko gyventi pastaruosius metus, tiek Londone, tiek JAV, Kundalini joga yra jau žinoma bei mėgstama tokių Holivudo garsenybių, kaip Reese Witherspoon, Russelas Brandas, Miranda Kerr bei Orlando Bloomas.

Anksčiau ši jogos rūšis buvo laikoma paslaptyje, mat buvo manoma, kad tik Indijos aukščiausios kastos atstovai buvo nusipelnę patirti Kundalini jogos dovanas. Laimei, visa tai pasikeitė, kai Kundalini jogos pradininkas Yogis Bhajanas 1969 metais atvyko į Ameriką ir pradėjo skleisti Kundalini jogos žinias visiems norintiems sužinoti daugiau apie save bei patirti ramybę bei džiaugsmą. Visa kita – jau istorija.

Kundalini jogos tikslas – atbudusi Kundalini energija. Tai energija, kuri poetiškai apibūdinama kaip susiraičiusi gyvatė. Pažadinta ji perneša energiją iš mūsų stuburo apačios į viršų, taip septynias pagrindines kūno čakras (energijos kanalus) aprūpindama nuolatiniu energijos tekėjimu.

Išvertus į lietuvių kalbą, tai reiškia daugiau sąmoningumo, vitališkumo, energijos bei pozityvumo jūsų gyvenime. Kai praktikuoju Kundalini jogą, jaučiuosi gyva ir laiminga. Pastebėjau, kad būtent to labai ir trūksta, tai tarsi apsauga nuo pilkumo, apkerpėjimo ir suzombėjimo.

Tai galimybė išeiti iš rutinos ir patirti kažką ypatinga. Pastebėjau, kad 2016-iesiems tik įsivažiavus, daugelis jaučiasi apkrauti darbais, Naujųjų metų pasižadėjimai nuspirti į šoną, kasdienė rutina nekvepia nuotykiais.

Tai galimybė išeiti iš rutinos ir patirti kažką ypatinga.

Gal padeda puodelis skanios latte kavos, bet ir tai tik kelioms valandoms. Juk viskam – tiek kasdienybei, ypač svajonių ir tikslų įgyvendinimui, reikia energijos. Kundalini joga padeda tos energijos turėti daugiau. Ši joga itin tinkama visiems tiems, kuriems rūpi jų svajonių įgyvendinimas bei kūrybinės energijos, džiaugsmo ir intuicijos kultivavimas.

Be to, geros naujienos – ši jogos rūšis tinka ir tiems, kuriems fiziniai pratimai nėra itin prie širdies ar kurie nepasižymi lankstumu. Nors Kundalini jogoje naudojamas judesys, tačiau tam, kad būtų pasiektas rezultatas, ne mažiau svarbu yra mantros, kvėpavimo technikos bei meditacija. 

– Kokių reakcijų susilaukiate iš tų, kurie Kundalini jogą išbando pirmą kartą?

– Viename užsiėmime viena iš dalyvių pasidalino, kad jai tai buvo tarsi pasimatymas su savimi. Galėtumėte paklausti, ar tai nėra nuobodu. Juk, regis, „Facebook“ ir „Instagram“ amžiuje gauname didelę informacijos ir įspūdžių dozę, ir tampa sunku būti nustebintais.

Ir vis dėlto, kai pajunti ramybę bei džiaugsmą, kurį dovanoja joga ir kuris ateina be jokios priežasties, tiesiog iš vidaus, tai pakeičia gyvenimą. Žmonės dažnai maloniai nustemba, kaip gerai jie jaučiasi po užsiėmimo – jie jaučiasi lengvesni.

Tai tarsi pozityvumo, šviesos ir ramybės dozė. O, be to, kad viskas būtų dar smagiau, mano jogos užsiėmimai būna labai išskirtiniai ir pritaikyti šiuolaikiniam miesto žmogui – nebandau įkišti savo filosofijos, čia svarbiausia patyrimas.

Kai pajunti ramybę bei džiaugsmą, kurį dovanoja joga, ir kuris ateina be jokios priežasties, tiesiog iš vidaus, tai pakeičia gyvenimą.

Vieniems didelį įspūdi palieka mantros ir garso meditacijas, kitiems – kvėpavimo pratimai. Taip pat naudoju šiuolaikinę muziką. Paskutiniame užsiėmime skambėjo tiek klasikinė muzika, tiek tokių grupių kaip „Coldplay“ ir net Beyonce atliekami kūriniai. Man labai svarbu, kad visi turėtų gerą laiką! Ir, žinoma, patirtų gilų atsipalaidavimą.

– Užsiminėte, kad Kundalini joga pažadina intuiciją. Ar galite papasakoti daugiau? 

– Taip, Kundalini joga sustiprina tai, ką vadiname intuicija ir gebėjimą atsidurti reikiamoje vietoje ir reikiamu laiku. Intuicija – kažkas mistiška, mat kiekvienas ją patiria savaip – tačiau neabejotinai patiria!

Ir visai nesvarbu, ar tikite Dievu, vidiniu mokytoju, ar smurfais, geriausios idėjos ir teisingi sprendimai ateina tada, kada viduje karaliauja gyli tyla ir ramybė. Ši jogos rūšis leidžia atsiverti dieviškai išminčiai, kuri tyliai ir mylinčiai mus veda prie laimės – tik reikia klausytis!

Tačiau tai nėra vienintelė Kundalini jogos nauda – ji harmonizuoja kūną. Dėl Kundalini jogos ilgainiui tampame ne tik lankstesni bei stipresni. Ne mažiau svarbu tai, kad per judesį, fizinę jogos išraišką, mes atsikratome energijos blokų, kūnas tampa lengvesnis, laisvesnis.

Tie blokai atsiranda dėl emocinės ir protinės įtampos – streso darbe, nesutarimų su aplinkiniais, nepasitikėjimo savimi ir pasauliu. Be to, pati iš savo patirties žinau, kiek laiko tenka kasdien praleisti prie kompiuterio!

Per judesį išlaisvėja ne tik mūsų kūnas, bet ir protas. Kai dėl Kundalini jogos gyvybinė energija kūne susiharmonizuoja ir paleidžiame tai, kas mums netarnauja ir ko mums nereikia, atsiranda vieta pasireikšti kūrybingumui.

Ateina puikios idėjos, visai nenustebau, kai po praeito užsiėmimo viena iš dalyvių pasakė, jog turi skubėti namo, mat nori praleisti likusią vakaro dalį, susidarant šių metų svajonių planą. Ji sakėsi besijaučianti labai įkvėpta ir nekantravo užsirašyti visas puikias į galvą atėjusias idėjas. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką