Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 lapkričio 6d. 15:15

Kur dingsta mūsų energija? Kaltas gali būti ir niurzgėjimas, ir atsitiktiniai lytiniai santykiai

Liūdinti moteris.
Fotolia nuotr. / Liūdinti moteris.

Nors oras geras, darbai labai nespaudžia, bet kartais jaučiamės tarsi išsunktos citrinos. Beje, tokia būsena gali tęstis ilgą laiką. Ką daryti?

1. Nesidairykite į praeitį

Dauguma žmonių tai daro nuolat. Neprisiminkite nieko – nei to kas buvo gera, nei to, kas bloga. Tai tiesiog priverčia jus grįžti atgal, ten, kur jau buvote. Tai atima nemažai jėgų. Dar daugiau tų jėgų prarandate jei tai, ką atsimenate, jums sukelia negatyvių emocijų.

Nepasakokite kitiems liūdnų savo gyvenimo istorijų. Taip jūs tik švaistote energiją. Stabdykite save kaskart, kai pastebite, jog pradedate vėl kalbėti apie praeitį. Tai nėra lengva. Bet su laiku išmoksite.

Gali nutikti, kad dalis žmonių jūsų nesupras ir galbūt net liausis su jumis bendrauti. Laikykitės, jums išties nėra reikalingos kažkokios apkalbos ir tušti plepalai. Palaipsniui atpratę nuo kalbų apie praeitį pastebėsite, jog ir galvoti apie tą praeitį liaujatės. Tai bus jūsų pergalė ir naujo gyvenimo pradžia, žmogaus, žvelgiančio tik į priekį.

2. Adekvačiai vertinkite situaciją

Adekvačiai – tai pažvelgti tiesiog iš šalies, o ne iš tos pozicijos, kad jums kažkas patinka ar nepatinka. Tai padės išvengti klaidingo žmonių vertinimo su visomis iš to plaukiančiomis negatyviomis pasekmėmis. Juk konfliktai paprastai kyla tada, kai mes kažką susiplanuojame ir mums nepavyksta. Tuomet imame ieškoti kaltininkų, puolame save arba kitus. Iššvaistome galybę jėgų. Ypač kai žmonės elgiasi taip, jog tai kertasi su mūsų įsivaizdavimais apie tai, kaip jie turėtų elgtis.

Pavyzdžiui, žmogus nuolat vėluoja, o jūs priešingai, esate visada labai punktualūs ir tuo didžiuojatės. Suprantama, kad tokia to žmogaus charakterio savybė jus nepaprastai erzins, tad greičiausiai sumanysite tą žmogų paauklėti, įkrėsti jam proto. O kam? Juk jūs nė negalite būti tikri, kad to jūsų pastangos išties kažką duos. Būkite paprastesni. Visada galime rinktis. Leiskite kitam žmogui būti tokiu, koks jis nori būti.

Taip pat skaitykite: Ko negali pakęsti skirtingų Zodiako ženklų atstovai

O patys įvertinkite, kiek tas žmogus išties yra jums asmeniškai svarbus, kokia jo reikšmė jūsų gyvenime. Tai viską sudėlios į vietas. Galbūt nuolatinis to žmogaus vėlavimas jums pasirodys visai nebesvarbus. Kaskart reikšdami savo pretenzijas kitiems, mes prarandame jėgų. Atsisakę šio įpročio, jūs sustabdysite savo jėgų nutekėjimą, tad galėsite jas skirti kur kas svarbesniems savo reikalams.

3. Liaukitės daužyti galvą į sieną

Shutterstock nuotr./Įniršusi moteris.
Shutterstock nuotr./Įniršusi moteris.

Mūsų norai ir tikslai gali tapti rimtais gyvybinių galių sekintojais, ypač jei pradedame nuolat svajoti apie jų išsipildymą ir dedame tam gerokai daugiau pastangų nei išties reikia. Dėl tokio nerimastingumo, nekantrumo nuolat išsikeliame sau nerealius reikalavimus, kurių neįvykdome. Galiausiai, kad vis dėlto nors kažką įrodytume sau ar kitiems, imame visaip nertis iš kailio. O rezultato kaip nėra, taip nėra. Išeikvojame galybę energijos! O jei dar visa tai „papuošia“ pyktis, pavydas, nuoskauda ir kiti „malonūs“ jausmai, galite būti tikri, tai reiškia tik viena – jūs nepriimate gyvenimo tokio, koks jis yra.

Pataupykite jėgas labiau pamatuotiems tikslams. Juk jei to nepadarysite savo valia, vėliau ar anksčiau už jus tai atliks jūsų žmogiška prigimtis, atsakydama į šias alinančiaspastangas išsekimu bei depresija.

Apimti tokios slegiančios būsenos, jūs ardotės, širsdami ant savo bejėgiškumo, ir toliau švaistote jėgas, užuot ramiai paieškoję nesėkmės priežasčių ir ėmęsi adekvačių veiksmų joms pašalinti. Ir net jei tokių atidžių tyrinėjimų metu suprasite, kad tikslas, kurio taip siekiate, šiuo metu yra nepasiekiamas, susitaikykite su tuo ir priimkite kaip neišvengiamą faktą, kaip asmeninę pamoką ar patirtį.

Atsisakykite nuo tokio tikslo dėl savo ramybės ir sveikatos. Pataupykite jėgas labiau pamatuotiems ir išties pasiekiamiems tikslams. Juk jei to nepadarysite savo valia, nesiliausite, vėliau ar anksčiau už jus tai atliks jūsų žmogiška prigimtis, atsakydama į šias alinančias ir beviltiškas pastangas išsekimu bei depresija. Atminkite, jog prasta nuotaika – tai gyvybinių galių iššvaistymo ir vidinės pusiausvyros praradimo rezultatas.

4. Patylėkite

Didelę dalį savęs neretai išeikvojame plepalams. Todėl pageidautina, jog kalbėtumėte mažiau ir tik tai kas konkrečiai susiję su vienu ar kitu aktualiu jums reikalu. Kad ir kaip būtų sunku, jei neturite ką pasakyti – patylėkite. Priešingu atveju rizikuojate prarasti jėgas, o be to, dar pasirodysite ir kaip plepiai, nes tokia kalba vardan kalbos nėra paremta jūsų nuoširdžiais jausmais, tad atrodo lėkšta bei neįtikinanti.

Net ir keli taupiai, bet ryžtingai, atvirai ir tvirtai ištarti žodžiai gali padaryti gilų įspūdį pašnekovui, įstrigti ilgam laikui. Kai esate silpni, išsikvėpę, negalite pasakoti patraukliai, žodžiai atrodo blankūs, ir jūsų neįdomu klausytis.

5. Niekada nesiskųskite ir nieko nekaltinkite

Žmogus ima skųstis esant gyvybinių galių trūkumui. Jis jaučiasi auka, tad bejėgis kažką pakeisti. Atsakomybė už savo likimą užkraunama kitiems, taip užkertama galimybė imtis iniciatyvos, siekti kažką pakeisti. Kai skundžiatės ir dėl kažko dejuojate, jums tenka vėl sugrįžti į jus slegiančią situaciją ir išgyventi su ja susijusius nemalonius jausmus. Savaime suprantama, jog tai jus sekina, kaip ir pašnekovą, kurį į tokį savo pasakojimą įtraukiate.

Taip pat skaitykite: Meilę žudantys priekaištai

Tam, kad išgyventų, toks nuolatinis verkšlentojas ieško palaikymo išorėje, tad tampa savotišku energetiniu vampyru. Jei taip nutiko, kad patekote į tokio verkšlentojo draugiją ir jums atiteko klausytojo vaidmuo, ramiai išklausykite, jei turite laiko, tačiau pasilaikykite savo gailestį sau. Antraip tik prarasite jėgas. Žmonės nesąmoningai ir gana teisingai vengia tokių apmaudautojų. Stabdykite save kaskart, kai tik pagaunate, jog pradedate kažką kaltinti ir skųstis. Tas pats galioja ir žmonių smerkimui bei apkalboms. Tai tik jėgų švaistymas.

6. Jokių nereikalingų judesių

Supraskite, jog energija eikvojama kiekvienam jūsų žodžiui ar judesiui. Tad jei nerimaujate ir šiaip ar taip jau eikvojate jėgas, nešvaistykite jų bent jau stuksendami pieštuku į stalą ar vaikščiodami iš kampo į kampą. Papildomi veiksmai lemia papildomą gyvybinių jėgų išeikvojimą, atminkite tai. Tai galioja ir visiems kitiems beverčiams veiksmams, tokiems kaip gumos kramtymas, saulėgrąžų gliaudymas, kai nėra ką veikti, rūkymas, gestikuliavimas rankomis. Visa tai energijos nuostoliai, kad ir kaip neįprastai tai skambėtų.

Shutterstock nuotr./Makiažo priemonės.
Shutterstock nuotr./Makiažo priemonės.

7. Perdėtas dėmesys išvaizdai

Perdėtas dėmesys kosmetikai, šukuosenai ir tiesiog išvaizdai apskritai, ypač svarbaus jums pokalbio metu, gali suryti nemažai jėgų. Patrauklumas natūraliai pasireiškia tada, kai žmogus savimi pasitiki, yra geros nuotaikos, alsuoja geranoriškumu ir gyvenimu, tai ir suteikia lengvumo, gaivumo bei žavesio jausmą. Pakankamai ilsėkitės, išsimiegokite, gyvenkite ramų, nuosaikų gyvenimą.

8. Žodžiai-kenkėjai

Pamėginkite išvengti automatinio plepėjimo bei keiksmažodžių. Visa tai taip pat atima jėgų. Venkite kalbėti vedini įpročio, neįsisąmoninę. Jokių „hmm“ ar „mmm“, nereikalingų „aha“ ir panašių. Nieko, kas nukreiptų jūsų pašnekovo dėmesį nuo pokalbio tikslo.

9. Venkite grimasų

Nereikia visokiausių šypsenėlių, markstymosi, žvairavimų, rimtų žvilgsnių, neva esate susimąstę, raukymosi ir kikenimų „ne į temą“. Tai irgi sekina jėgas. Būkite savimi, išreikškite tai, ką galvojate ir jaučiate tuo metu, liaukitės klaidinti pašnekovą savo mįslingomis grimasomis.

Venkite kaukių, išlaisvinkite savo tikruosius jausmus, tegu veide atsispindi jūsų tikra būsena. Visa kita – tai tiesiog papildomos pastangos, kurios lemia bevertį jėgų švaistymą. Ką ketinate apgauti? Negi manote, kad tai, ką jaučiate vienam ar kitam asmeniui, niekada neišlįs? O kai išlįs, ar visai vaidybai dėtos pastangos nesukels apmaudo ir vis dar atrodys vertingos?

10. Kontroliuokite savo intymius santykius

„Shuterstock“ nuotr./Mylimieji
„Shuterstock“ nuotr./Mylimieji

Nederėtų mylėtis su atsitiktiniais partneriais. Juk taip rizikuojate ne tik susižvejoti kokią užkrečiamą ligą, bet ir veltui iššvaistyti gyvybines jėgas. Tokiuose santykiuose neįvyksta produktyvaus apsikeitimo energija tiek vyro, tiek moters atveju, o nuostoliai gana reikšmingi. Partneriai tiesiog patiria fizinės įtampos iškrovą, bet pats šis veiksmas iš esmės tuščias, beprasmis.

Sublimuota seksualinė energija gali virsti įkvėpimo, kūrybos ar produktyvaus darbo šaltiniu. Nesimylėkite tada, kai to jums nesinori, tiesiog norėdami įtikti partneriui, iš baimės, kad jus paliks. Venkite santykių su nemylimu žmogumi. Juk pagrindinė kokybiško sekso taisyklė, tai pilnaverčiai energijos mainai, kurie galimi tik tada, kai glamonėdamos vienas kitą liečia artimos sielos, o ne bedvasiai kūnai.

Šaltinis – psichika.eu

Temos: 1 Psichika
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

24sek

Auksinio berniuko L.Dončičiaus triumfas – Madrido „Real“ laimėjo Eurolygą

15min iš Belgrado 24sek

Šaras didžiuojasi „Žalgiriu“: „Europa dabar apie juos žino“

15min iš Belgrado 24sek

Įspūdingos P.Jankūno kelionės išgyvenimai: „Aš dar 15 metų nebeišlauksiu“

24sek

Treti Eurolygoje – „Žalgiris“ po trilerio palaužė įspūdingai atgijusią CSKA

15min iš Belgrado 24sek

Besišypsantis Edgaras Ulanovas apie trilerį pabaigoje: „Geriau neklauskit“

Aktualu

„MG Baltic“ gali sustabdyti Seimo NSGK išvadų skelbimą?

15min iš Belgrado 24sek

Iš koto verčiantis P.Jankūno pokalbis su A.Milakniu: apie Europos Sąjungos paramą ir LeBroną

Vilniečių emocijos stebint Kauno „Žalgrio“ kovą su Maskvos CSKA

Vardai

Visų laukiamas karališkasis bučinys: kaskart santūrumo vis mažiau

Vienbalsiai: „Atsarginiai“ paskelbė NBA sezono apdovanojimus

Pamatykite: dramatiška ir įspūdinga „Žalgirio“ pergalė prieš CSKA

Verslas

Italija netrukus turės naują Vyriausybę – ar tai lems kitą Europos krizę?

Po pergalės Paulius Jankūnas žėrė ir pokštus, ir rimtus išgyvenimus

Sportas

Skandalas Lenkijoje: futbolo rungtynės virto pragaru – „Lech“ laukia bausmė

Vardai

„Žalgirį“ Belgrade palaikė 2000 sirgalių: tarp jų – ir Arvydo Sabonio žmona Ingrida

Teisingumo herojai Aktualu

Teismo pirmininkės L.Bajorinienės patarimas besiskiriantiems: „Geriau bloga taika nei geras karas“

Gyvenimas

Požymiai, kad jūsų draugas santykiuose patiria emocinę prievartą: kaip galite padėti

Sportas

Po dramatiškos kovos Švedija apgynė pasaulio čempionės titulą

Aktualu

Netikėtas atradimas: „Viagros“ ir vaistų nuo gripo kokteilis po operacijos gali stabdyti vėžį

Sportas

„Barcelona“ sezoną baigė pergale ir atidavė duoklę A.Iniestai

Naujienos

24sek

Auksinio berniuko L.Dončičiaus triumfas – Madrido „Real“ laimėjo Eurolygą

15min iš Belgrado 24sek

Šaras didžiuojasi „Žalgiriu“: „Europa dabar apie juos žino“

15min iš Belgrado 24sek

Įspūdingos P.Jankūno kelionės išgyvenimai: „Aš dar 15 metų nebeišlauksiu“

24sek

Treti Eurolygoje – „Žalgiris“ po trilerio palaužė įspūdingai atgijusią CSKA

15min iš Belgrado 24sek

Besišypsantis Edgaras Ulanovas apie trilerį pabaigoje: „Geriau neklauskit“

Aktualu

„MG Baltic“ gali sustabdyti Seimo NSGK išvadų skelbimą?

15min iš Belgrado 24sek

Iš koto verčiantis P.Jankūno pokalbis su A.Milakniu: apie Europos Sąjungos paramą ir LeBroną

Vilniečių emocijos stebint Kauno „Žalgrio“ kovą su Maskvos CSKA

Vardai

Visų laukiamas karališkasis bučinys: kaskart santūrumo vis mažiau

Vienbalsiai: „Atsarginiai“ paskelbė NBA sezono apdovanojimus

Pamatykite: dramatiška ir įspūdinga „Žalgirio“ pergalė prieš CSKA

Verslas

Italija netrukus turės naują Vyriausybę – ar tai lems kitą Europos krizę?

Po pergalės Paulius Jankūnas žėrė ir pokštus, ir rimtus išgyvenimus

Sportas

Skandalas Lenkijoje: futbolo rungtynės virto pragaru – „Lech“ laukia bausmė

Vardai

„Žalgirį“ Belgrade palaikė 2000 sirgalių: tarp jų – ir Arvydo Sabonio žmona Ingrida

Teisingumo herojai Aktualu

Teismo pirmininkės L.Bajorinienės patarimas besiskiriantiems: „Geriau bloga taika nei geras karas“

Gyvenimas

Požymiai, kad jūsų draugas santykiuose patiria emocinę prievartą: kaip galite padėti

Sportas

Po dramatiškos kovos Švedija apgynė pasaulio čempionės titulą

Aktualu

Netikėtas atradimas: „Viagros“ ir vaistų nuo gripo kokteilis po operacijos gali stabdyti vėžį

Sportas

„Barcelona“ sezoną baigė pergale ir atidavė duoklę A.Iniestai

Grąžinti verta

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Praktiški patarimai

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką