Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 02 05

Mitai ir tiesa apie bulves: kodėl jas reikia atvėsinti ir sveikiau valgyti su mėsa

Bulvės – mūsų mėgstamos tradicinės daržovės, tačiau iš visų daržovių turbūt vertinamos prieštaringiausiai. Vieni specialistai pataria jų apskritai vengti, kiti sako, kad tai puikus produktas. Kas yra tiesa apie bulves ir kas yra mitai? Apie tai kalbamės su mitybos specialiste Ernesta Stripeikaite-Jakučione.
Ernesta Stripeikaitė-Jakučionė
Ernesta Stripeikaitė-Jakučionė / Asmeninio albumo ir Vida press nuotr.

Bulvės, kaip ir kitos daržovės, yra mūsų organizmui reikalingų mineralų šaltinis. Jose gausu kalcio, kalio, magnio, geležies, cinko, fosforo, vitaminų A, B, C, P, folinės rūgšties, netgi karotino. Pavyzdžiui, vienoje vidutinio dydžio bulvėje yra apie 35 proc. kalcio dienos normos, o kalio bulvėse randama daugiau negu bananuose. Be to, bulvės turi šildantį efektą, todėl ypač tinka valgyti šaltuoju metų laiku.

Tačiau bėda ta, kad bulvės – labai krakmolingos daržovės, o krakmolas organizme greitai skyla į cukrų, kuris skatina insulino išsiskyrimą organizme ir gliukozės lygio kraujyje šuoliukus. Mat, jeigu gliukozė patenka į kraują lėtai, organizmas nepatiria insulino šuolio. Jeigu gliukozės kiekis kraujyje didėja greitai, tuomet prireikia didelio insulino kiekio jai išnešioti.

Taigi, bulvės laikoma aukšto glikeminio indekso produktu. Tačiau, ar tai absoliuti tiesa? Pasirodo, ne – viskas priklauso nuo to, kaip mes apdorojame bulves ir su kuo valgome.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius