Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 22d. 19:01

Mitybos specialistė įvardijo produktus, kurie sukelia uždegimą, lėtinę slogą, kenkia skydliaukei

Maisto įsisavinimas prasideda nuo kramtymo
Flickr.com / Maisto įsisavinimas prasideda nuo kramtymo

Pasak gydomosios mitybos specialistės Ingridos Kuprevičiūtės, mes per mažai dėmesio skiriame maistui ir neįvertiname, kokią didžiulę įtaką jis gali daryti mūsų organizmui. Kitaip tariant, su kiekvienu kąsniu mes galime skatinti uždegimus organizme arba juos slopinti, silpninti imuninę sistemą arba ją stiprinti. 15min GYVENIMAS pašnekovė teigia, kad maistas gali padėti ne tik išvengti daugelio autoimuninių ligų, bet ir jas gydyti.

Geriame vaistus nuo uždegimo, bet maistu jį palaikome

„Šiandien laikoma įprastu dalyku, kad mes jaučiamės pavargę, kad neturime energijos, kad daugelį žmonių kamuoja migreniniai galvos skausmai, kad skauda sąnarius vis jaunesniems žmonėms. Bet tai nėra normalu. Tai simptomai, kurie turėtų priversti susimąstyti, kad kažkas vyksta ne taip, kaip turėtų. Ir kaip tik mityba turi didelį poveikį įvairių ligų simptomų mažinimui, nors šis jos poveikis dažnai pamirštamas.

Pavyzdžiui, vis daugiau žmonių patiria įvairius skausmus, uždegimus, o nuo jų vartoja nesteroidinius vaistus nuo uždegimo ir skausmo. Bet jeigu žmogus yra fiziškai neaktyvus (fizinis neaktyvumas labai skatina uždegiminius procesus), pakankamai neišsimiega, vartoja daug pridėtinio cukraus, miltinių produktų, gaiviųjų gėrimų, jis, gerdamas vaistus nuo uždegimo, savo valgomu maistu tuos uždegiminius procesus dar labiau skatina“, – aiškino pašnekovė.

Asmeninio albumo nuotr./Ingrida Kuprevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr./Ingrida Kuprevičiūtė

Pasak specialistės, šiais laikais vis didėjanti problema – susirgimai, kurie priskiriami gyvenimo būdo ligoms. Gyvenimo būdo ligos – tai mūsų netinkamų, sveikatai nepalankių kasdienių įpročių pasekmė. Didžiulę įtaką šių ligų atsiradimui turi sveikatai nepalanki mityba, fizinis neaktyvumas, miego trūkumas. Prie gyvenimo būdo ligų kategorijos galėtų būti priskiriamas nutukimas, antro tipo cukrinis diabetas, širdies ligos.

Kodėl sutrinka skydliaukė

Šiandien vis dažnesnis sutrikimas – susilpnėjusi skydliaukės veikla. Jį gali sukelti nemažai veiksnių, pavyzdžiui, radioaktyvaus jodo naudojimas gydant hipertirozę arba radiacijos naudojimas gydant tam tikras vėžio rūšis (stemplės ar smegenų vėžį), taip pat jodo trūkumas, bet, pasak I.Kuprevičiūtės, dažniausiai jį sukelia autoimuninis tiroiditas, t. y. lėtinis uždegimas.

„Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad pirminė problema – ne skydliaukėje, bet sutrikusi imuninė sistema. O mūsų imuninė sistema labai priklauso nuo žarnyno veiklos. Tai logiškai paaiškinama – nuo žarnyno veiklos priklauso, kaip mes pasisaviname maistines medžiagas, žarnyne gyvenančios gerosios bakterijos užtikrina terpę, kuri padeda mažinti uždegiminius procesus.

Todėl nustačius lėtinį skydliaukės uždegimą, pirmiausia reikėtų sutvarkyti žarnyno veiklą. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į kepenų veiklą, nes nuo jos didžiąja dalimi priklauso, kaip gerai tiroksinas (T4) bus konvertuojamas į trijodtironiną (T3), t. y. į aktyvią formą, kurią ląstelės gali lengvai pasisavinti. Tad reikia užtikrinti, kad kepenys nebūtų suriebėjusios, o kepenų fermentai nebūtų padidėję“, – pasakojo gydomosios mitybos specialistė.

Be to, pasak jos, reikėtų išsitirti vitamino D kiekį ir užtikrinti, kad organizme jo būtų pakankamai, nes vitaminas D yra labai svarbus imuniniams procesams. Taip pat esant skydliaukės problemoms svarbu, kad netrūktų seleno, cinko. Dėl šių mineralų trūkumo tiroksinas, net jeigu kraujyje yra pakankamas jo kiekis, gali būti prastai ląstelių įsisavinamas, nes prastėja tiroksino konvertavimas į aktyvią formą.

Nustačius lėtinį skydliaukės uždegimą, pirmiausia reikėtų sutvarkyti žarnyno veiklą.

Labai svarbu, kad nebūtų vidurių užkietėjimo ir būtų tuštinamasi kiekvieną dieną, nors sutrikus skydliaukės veiklai tai nėra lengva užtikrinti. Todėl maiste turėtų būti daug skaidulų, reikia gerti pakankamai vandens ir užtikrinti, kad organizmui netrūktų magnio, nes jis skatina vidurių užkietėjimą.

Turite nesveiką skydliaukę – venkite šių produktų

Sergant autoimuniniu tiroiditu, kaip ir kitomis autoimuninėmis ligomis, I.Kuprevičiūtė patarė iš mitybos raciono išbraukti tuos maisto produktus, kurie labiausiai kelia uždegiminius procesus.

Tai pridėtinis cukrus, miltiniai produktai (pavyzdžiui, batono riekė cukraus lygį kraujyje pakelia netgi labiau nei šaukštelis cukraus), pieno produktai, taip pat glitimo turintys produktai (kviečiai, rugiai, miežiai – juos geriau keisti grikiais, bolivine balanda, daržovėmis), sojų produktai.

Pasak jos, kiekvienas atvejis individualus: vienų žmonių sveikata pagerėja jau po mėnesio, kitų – tik po pusės metų. Visi šie produktai labiausiai veikia mūsų žarnyną.

„Taip pat skydliaukės veiklai labai svarbūs antinksčiai. Tai organas, kuris reaguoja į stresą. Sutrikusią jų veiklą paprastai rodo tai, kad žmogus labai jautriai reaguoja net į menkiausią streso situaciją, daugiau energijos turi vakare, o ryte jam sunku išlipti iš lovos.

Šiam organui labai reikalingas vitaminas C, magnis ir B grupės vitaminai. Taip pat patartina susirasti sau tinkamas streso mažinimo technikas. Tai gali būti joga ar kitokia fizinė veikla, pasivaikščiojimas, meditacija, kvėpavimas ar bet kokia miela veikla“, – aiškino pašnekovė.

Asmeninio albumo nuotr./Sveikas maistas
Asmeninio albumo nuotr./Sveikas maistas

Jei kamuoja lėtinė sloga ir peršalimo simptomai

„Jeigu kamuoja lėtinė sloga, pirmiausia patarčiau iš mitybos raciono išbraukti pieną ir pieno produktus. Be galo daug žmonių netoleruoja pieno produktų ir net gali to nežinoti. Mat jeigu žmogus kažkam alergiškas, reakcija pasireiškia labai greitai suvalgius vienokio ar kitokio maisto.

Esant netoleravimui, reakcija į išgertą stiklinę pieno ar suvalgytą varškės porciją gali pasireikšti tik po kelių dienų. Natūralu, kad žmogus nesusieja šios reakcijos su prieš kelias dienas valgytu maistu.

Be to, pieno produktai skatina gleivių kaupimąsi, vidurių užkietėjimą. Ar reikia išbraukti dar kokią nors produktų grupę, jau reikėtų vertinti konkrečiu atveju ir vėliau, kai paaiškės, kaip padėjo pieno produktų vengimas“, – teigė I.Kuprevičiūtė.

Pasak sveikos mitybos specialistės, iš esmės visiems žmonėms galioja mitybos taisyklė, kad apie 80 proc. mūsų maisto turi būti augalinis. Paklausta, kaip ji vertina mėsos vartojimą, pašnekovė pabrėžė esanti už mėsos vartojimą, bet mėsa turi būti kokybiška, t. y. gyvulys nešertas grūdais, hormonais ir antibiotikais.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvoje jau yra ūkininkų, kurie gyvūnus šeria tik žole, neduoda hormonų, antibiotikų. Tokia mėsa turi gerą omega grupės riebalų rūgščių balansą. Jei gyvulys šeriamas tik grūdais, jo mėsoje yra per daug omega-6 rūgščių, o neteisingas riebalų rūgčių santykis susijęs su uždegiminių ligų vystymusi.

Taip pat svarbus mėsos paruošimo būdas, pavyzdžiui, kepant ją ant grilio, svarbu neapdeginti, nes degėsiuose susidaro kancerogeninės medžiagos“, – dėstė pašnekovė.

Vida Press nuotr./Kepsninė kieme
Vida Press nuotr./Kepsninė kieme

Kodėl reikia atsisakyti cukraus

„Pirmiausiai visiems žmonėms vienareikšmiškai siūlau, kiek tik įmanoma, sumažinti pridėtinio cukraus vartojimą. Dažnai žmonės kavą, arbatą geria be cukraus, bet nežino, kad cukraus šiandien dedama į praktiškai visus gatavus produktus, kuriuos perkame, net į duoną, t. y. didžioji dalis mūsų suvartojamo pridėtinio cukraus yra ,,paslėpta“ įvairiuose produktuose, ir jeigu neskaitome etikečių, galime net nenutuokti, kiek daug mes jo suvartojame.

Pačiomis blogiausiomis kalorijomis šiandien laikyčiau skystas kalorijas, t. y. visus gaiviuosius gėrimus. Tai yra viena iš priežasčių, dėl kurių vaikų sveikata dramatiškai blogėja. Prie to prisideda ir fizinis neaktyvumas. Su vienu tokio gėrimo buteliuku jie gali gauti apie 50 g cukraus – tai vos ne trijų dienų norma. O kadangi jie dar ir nejuda, tos kalorijos nusėda organizme kaip riebalai – auga svoris, riebėja kepenys“, – įspėjo I.Kuprevičiūtė.

Pasak gydomosios mitybos specialistės, anksčiau suriebėjusias kepenis turėdavo tik alkoholikai, dabar jos atrandamos ir vaikams. Taip pat antro tipo diabetu serga vis jaunesni žmonės. Specialistė turėjo klientų, kuriems buvo vos 20 metų!

Ne veltui mokslininkai spėja, kad per 200 metų gali pirmą kartą atsitikti taip, kad vaikai nepergyvens savo tėvų, t. y. gali mirti anksčiau už tėvus nuo prevenciškai visiškai išvengiamų ligų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

01:08
10:20
01:22

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką