Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 5d. 08:41

Mūsų įpročiai vasarą, kuriuos turėtume praktikuoti visus metus

Arbūzas.
Fotolia nuotr. / Arbūzas.

Atšilę orai, paplūdimiai ir saulės įkvėpta nuotaika mus verčia džiaugtis ir mėgautis vasaros malonumais. Tad nenuostabu, jog jai artėjant į pabaigą apima liūdesys.

Vis tik ne visi vasaros įpročiai privalo išgaruoti pasikeitus sezonams. Portalas huffingtonpost.com vardija gerus vasaros įpročius, kurių derėtų nepamiršti visus metus. Tad praktikuokite juos ir toliau ir lai jie primena jums geriausias vasaros akimirkas.

Valgykite sezoninę gamtos produkciją

Valgydami sezoninius vaisius bei daržoves pajusite tikrąjį jų skonį ir kvapą, tad ir norėsis jų kur kas labiau nei ne sezono metu valgant jokio skonio neturinčias daržoves ar vaisius.

Žinoma, pomidorų sezonas ištisus metus netrunka, tačiau nepamirškite naudingų daržovių bei vaisių ir kitais sezonais. Juk ir moliūgai, obuoliai, briuseliniai kopūstai taip pat yra nepaprastai skanūs sezono metu.

Dieną judėkite daugiau

Žinoma, kai šviečia saulė ir už lango puikūs orai, natūraliai norisi kuo dažniau išlįsti į gamtą ir pasimėgauti saulės spinduliais, tačiau įpročiai dažniau išeiti pasivaikščioti ar daugiau judėti tikrai neturėtų baigtis kartu su vasara. Juk ne veltui sakoma: „Nėra blogo oro, tik – netinkama apranga“.

O ir norint daugiau pajudėti nebūtina išeiti iš biuro ar namų. Pabandykite dirbti stovėdami, daugiau ir dažniau suvaikščiokite iki virtuvės ar tiesiog aplankykite kitame kabinete sėdintį kolegą.

Nepamirškite kremo ir akinių nuo saulės

Žinoma, saulės teikiama žala vasaros mėnesiais yra stipriausia, tačiau tai dar nereiškia, kad žalos mūsų kūnui ji negali padaryti ir ne sezono metu. Būtent dėl to kremu nuo saulės derėtų teptis visus metus. Aišku, tik jo kiekiai turėtų būti kiek mažesni.

Tas pats galioja ir kalbant apie akinius nuo saulės. Net ir pasibaigus vasarai, nevertėtų jų nukišti į atokiausią spintelę – juk saulė šviečia visus metus.

Gerkite vandenį

Vasarą tam ir raginti nereikia – apie vandens stoką mums kuo puikiausiai praneša troškulys, vis sustiprėjantis pakilus lauko temperatūrai ar ilgai būnant saulėje. Vis tik kuomet už lango ne tokie šilti orai, šią būtinybę neretai pamirštame. O tikrai nederėtų – vanduo mums reikalingas visus metus.

Nepamirškite pramogų vandenyje ir plaukimo

Tikriausiai žinote, kad geriausias būdas sportuoti norint atsikratyti papildomų kilogramų yra būtent plaukimas, mat jo metu dirba praktiškai visi kūno raumenys. Būtent dėl to jo nevertėtų pamiršti ir ne vasaros mėnesiais.

Lengvam pasiplaukiojimui puikiai tiks baseinai, esantys sporto salėse, o jei nelaikote savęs puikiais plaukikais, galite užsirašyti ir į sportines treniruotes vandenyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką