Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 7d. 14:00

Namuose patiriama agresija gali sužlugdyti karjerą

Nuovargis darbe
„Shuterstock“ nuotr. / sunki diena darbe

Kanadoje atliktas tyrimas rodo, kad smurtą namuose kenčiantys žmonės neretai paaukoja savo karjerą, nes patirta agresija ne tik paveikia darbingumą, bet dažnai trukdo net ir pasiekti darbovietę.

Ontarijo universiteto mokslininkai apklausė smurtą artimoje aplinkoje patyrusius asmenis, bandydami išsiaiškinti, kokios įtakos tokia patirtis turėjo jų karjerai. 82 proc. apklaustųjų tikino, kad smurtas sumenkino jų produktyvumą, 40 proc. smurto aukų liovėsi eiti į darbą, o 10 proc. apklaustųjų darbą apskritai prarado. Didelę dalį aukų smurtautojai persekiodavo net išėjus į darbą.

„Ateidavau į darbą nusėta mėlynėmis ir vis susigalvodavau joms pasiteisinimų. Kartais mano vyras manęs neišleisdavo į darbą. Jei išeidavau, jis man skambindavo ir grasindavo“, – tyrėjams pasakojo viena iš smurto namuose aukų Melissa.

Tyrimo autoriai tikino norėję atkreipti dėmesį, kad daugelis darbdavių neturi aiškaus plano, kaip reaguoti jų darbuotojams tapus smurto artimoje aplinkoje aukomis arba tiems darbuotojams smurtaujant patiems.

Pastebėjus galimus smurto namuose požymius, raginama bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis ar specialiomis valstybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, galinčiomis padėti tiek aukai, tiek smurtautojui.

Specializuotos pagalbos centrų (SPC) kontaktai pranešti apie smurtą patyrusius asmenis savivaldybėse. Pagalba teikiama kasdien nuo 9 iki 17 val. darbo dienomis. Pagalbos moterims linija 8800 66366 kiekvieną dieną 10–21 val. Bendrosios pagalbos numeris 112 (visą parą).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką