Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 lapkričio 25d. 19:00

Natūralūs rytietiški metodai – hormonų pusiausvyrai atkurti

Graži moteris
„Fotolia“ nuotr. / Graži moteris

Nuotaikų svyravimas, nemiga, prasta savijauta – visa tai ir daugybė kitokių liguistų būsenų rodo hormoninės sistemos sutrikimus, kurie ilgainiui lemia rimtas ligas. Kaip harmonizuoti hormonų pusiausvyrą padeda natūralūs rytietiški metodai?

Kad mūsų kūnas tinkamai funkcionuotų, gerai veikti turi kiekvienas jo elementas, nes visa tarpusavyje susiję. Tokiu požiūriu vadovaujasi Rytų tradicinė medicina. Ajurvedos, Tibeto ir kinų medicinos gydytojai pripažįsta, kad sutrikusi kurio nors vieno funkcija turi įtakos visam organizmui.

Ne vienas vakarietiškosios kultūros gydytojas taip pat jau pripažįsta tokią nuostatą ir ieško būdų, kaip organizmą harmonizuoti kaip vientisą sistemą. Pastebėta, kad hormoninė sistema yra viena svarbiausių, nes jos sutrikimai lemia daugybę ligų.

Tibeto mankšta

Ši mankšta labai paprasta ir veiksminga, padeda pagerinti visų vidaus liaukų veiklą, t. y. kad jų gaminami hormonai tinkamai reguliuotų organizmo darbą. Mankštintis pradėkite vos prabudusi, dar gulėdama lovoje. Geriausia tai daryti iki 6 val. ryto, tačiau jei neturite tokios galimybės, – kitu laiku.

 • Gulėdama lovoje stipriai vieną į kitą patrinkite delnus. Darykite tai tol, kol jie įkais. Įkaitę delnai ne tik pabudins jus iš miegų, tai ir geras būdas savo energijos lygiui patikrinti. Jei delnai sausi ir karšti, viskas gerai. Jei tik šilti, energijos lygis kūne sumažėjęs. O jei delnai ne tik sušyla, bet ir suprakaituoja, organizmo energinė sistema gerokai išsireguliavusi.
 • Karštus delnus uždėkite ant užmerktų akių ir 30 kartų lengvai paspauskite.
 • Delnus perkelkite ant ausų pirštais į pakaušį ir taip pat 30 kartų paspauskite.
 • Sugniaužkite kumščius, priglauskite prie veido taip, kad nykščiai būtų prie pat ausų. Tada pradėkite švelniai jais braukyti nuo smakro, nykščiais lengvai patempdama odą ausų link. Šį, kaip ir visus kitus pratimus, darykite 30 kartų.
 • Dešinį delną uždėkite ant kaktos, kairį – ant viršaus. Atlikite 30 glostomųjų judesių nuo vieno smilkinio iki kito.
 • Abi rankas pakelkite virš galvos ir neliesdama viršugalvio 30 kartų braukite oru nuo kaktos iki pakaušio.
 • Dešinę ranką uždėkite ant kaklo ties skydliauke, o kairę – jai ant viršaus. Dešinę ranką laikydama vietoje, kaire ranka braukite nuo kaklo iki bambos. Atlikusi pratimą 30 kartų, palaikykite abu delnus vieną ant kito, priglaudusi prie kaklo.
 • Delnais pamasažuokite pilvą, sukdama ratus kairę ranką laikydama žemiau bambos, dešinę – virš bambos.
 • Kojas ir rankas pakelkite statmenas į viršų ir stipriai papurtykite, lyg norėdama atpalaiduoti. Jei lova yra labai minkšta, šį pratimą darykite atsigulusi ant grindų.
 • Galiausiai gerai išmasažuokite abi pėdas.

Kinų medicinos pamokos

Pasak kinų medicinos specialistų, kūnas, protas ir dvasia yra susiję ir visi kartu turi veikti darniai, tik tada žmogų galima laikyti sveiku. Kai jų pusiausvyra sutrinka, ištinka liga, todėl vienas iš kinų medikų priesakų yra gydyti žmogų, o ne ligą.

Nors organizmas gamina ir sintetina įvairius hormonus, dažniausiai kalbant apie vyrų ir moterų sveikatą galvoje turimi lytiniai hormonai. Moterims jų poveikis gerokai akivaizdesnis, nes dėl menstruacijų, nėštumo, gimdymų hormonų pusiausvyra nuolat kinta, o tai lemia tiek nuotaiką, tiek kūno svorį ar odos grožį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Moteriškumo puoselėjimas pagal ajurvedą. Nustatykite savo tipą – esate vata, pita ar kapa?

Kinų medicina moterį vertina kaip trapų ir švelnų gamtos kūrinį, taigi hormonai išsibalansuoti gali dėl gausybės veiksnių, pavyzdžiui, netinkamos mitybos, pervargimo, streso. Pusiausvyrai atkurti kinų medikai naudoja žoles, akmenis, akupunktūrą. Taiko gydymą, kuris veikia visą organizmą, o ne tam tikrą simptomą ar būklę, nes, pasak jų, jei serga vienas organas, vadinasi, kenčia visas kūnas.

Štai akupunktūra gali harmonizuoti hormonų veiklą atkurdama reikiamą gyvybinės energijos, vadinamosios či, tekėjimą kūno energijos kanalais, meridianais.

Taip pat kinų medikai organizmo pusiausvyrai atkurti skiria žolinių preparatų ar vaistažolių, vadinamųjų fitoestrogenų, arbatų. Pasak jų, tam tikros žolelės gali sureguliuoti hormonų pusiausvyrą dėl labai panašios į moteriškus lytinius hormonus struktūros. Be to, jos veikia ne tik lytinius organus, bet ir kitus organizmo audinius.

Estrogenų pusiausvyrai reguliuoti

 • Blakėžudės žinomos ne tik kinų, bet ir indėnų tradicinei medicinai. Šis augalas vartojamas sutrikus mėnesinėms arba menopauzės laikotarpiu.
 • Sėmenys, šalavijai pasižymi raminamuoju poveikiu.
 • Spanguolės turi apsauginį ir antioksidacinį poveikį. Taip pat kaip estrogenai teigiamai veikia nervų sistemą, kraujagysles, medžiagų apykaitą.
 • Sojos labai padeda hormoninei sistemai, nes reguliuoja moteriškuosius hormonus. Teigiama, kad daug sojų produktų valgančios rytietės nežino, ką reiškia klimakterinio laikotarpio negalavimai (nemiga, nervingumas, karščio pylimas).

Progesteronų pusiausvyrai reguliuoti

 • Kininiai gaiveniai kinų medicinoje naudojami krūtų bei mėnesinių skausmams malšinti kaip harmonizuojantis augalas.
 • Pelynai pasižymi ne tik estrogenų, bet ir progesterono savybėmis.
 • Kinrožės raminamuoju poveikiu primena progesteroną.

Testosterono lygiui normalizuoti

 • Smidrai ir Sibiro ženšenis padeda organizmui greičiau atsigauti patyrus stresą.
Žurnalas „JI“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką