Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Norite atsikratyti antsvorio? Išmokite tam nusiteikti

Jei prieš prasidedant paplūdimio sezonui norite padailinti figūrą ir ketinate laikytis dietos ar tiesiog keisti mitybos įpročius, nepulkite lyg akis išdegusios – organizmui reikia paruošiamojo laikotarpio.
Dieta ir svorio metimas
Dieta ir svorio metimas / „Shutterstock“ nuotr.

Mitybos įpročius keičiame be streso!

Pakeisti mitybos įpročius yra ne lengviau nei mesti rūkyti. Juk pernelyg didelio apetito ir nesaikingo valgymo priežastys pradėjo formuotis dar vaikystėje.

Daugeliui tėvų, ypač vyresnės kartos, meilė vaikui ir rūpestis juo siejosi su skanesniu kąsniu, būtinybe maksimaliai pasotinti vaiką. Štai kodėl užaugę tokie žmonės jaučiasi saugūs ir ramūs tik tada, kai prisivalgo. Norint įveikti šią priklausomybę prireikia nemažai pastangų. Kaip galite sau padėti?

Lėtai, bet užtikrintai. Neužsibrėžkite pernelyg didelių tikslų, tik įgyvendinamus teoriškai ir praktiškai. Pavyzdžiui, atsikratyti 3 kg per 3 mėnesius. Paimkite du popieriaus lapus, viename pažymėkite, kiek sveriate dabar, kitame – kiek norite sverti.

Dar keliuose kituose pažymėkite tarpinius etapus – koks svoris kiekvieno mėnesio pabaigoje. Siekti tikslo nuosekliai, etapais yra daug lengviau.

Taip pat skaitykite: Geriausios dietos nėra. 9 pagrindinės svorio mažinimo taisyklės

Sugalvokite, tarkime, kaip per mėnesį neteksite vieno kilogramo. Tam didelių pastangų nereikia – užteks atsisakyti baltų miltų gaminių ir kasdien 20 minučių skirti mankštai.

Minties galia. Kai kurioms moterims padeda vizualizacijos metodas. Jo esmė – kuo detaliau įsivaizduoti save trokštamo svorio, apimčių. Šį vaizdą nuolat turėti galvoje, grožėtis juo, džiaugtis lyg tai tapo tikrove.

Mūsų mintys materializuojasi! Ir jokių stebuklų čia nėra. Tiesiog ten, kur sutelkta energija, vyksta pokyčiai. Siekiamybė bus tokia stipri, kad nė pati nepajusite, kai ranka ims tiestis į daržovę, o ne saldumyną. Užuot važiavusi autobusu, kelias stoteles paėjėsite pėsčiomis.

Taip pat skaitykite: 5 patarimai, kurie padės kontroliuoti emocinį valgymą

Graži aplinka. Stenkitės kuo dažniau serviruoti stalą, valgyti iš gražių indų gražiose vietose. Juos rinkitės žalių ar mėlynų atspalvių – taip slopinsite apetitą. Galima įsijungti ramią muziką – kils noras lėčiau kramtyti.

Daug dėmesio sau. Dažnai maistas tampa pakaitalu to, ko gyvenime trūksta – draugo, artimų santykių. Lieknėdama būkite labai atidi savo norams ir poreikiams. Lepinkitės kvapiomis procedūromis, bendraukite su įdomiais žmonėmis, lankykitės kultūros renginiuose.

Plačiau apie tai, kaip sveikai ir išmintingai pakeisti mitybos įpročius, skaitykite 17-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje!

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji“ viršelis (17 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji“ viršelis (17 nr.)

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius