Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2016 kovo 5d. 19:00

Pokyčių metas: 47 būdai pakeisti savo gyvenimą

Moteris ant sūpynių
„Fotolia“ nuotr. / Moteris ant sūpynių

Gyvenimo pokyčiai prasideda nuo mažų žingsnelių, ne nuo didelių šuolių. Kartais tam, kad į pasaulį žvelgti pradėtumėte visiškai naujai, pakanka tik kiek pakeisti savo mąstymo kryptį ar imtis neišbandytos veiklos.

Gyvenimo būdo mokytoja ir lektorė Elyse Santilli portale huffingtonpost.com išskiria 47 pokyčius, kurie gali transformuoti kiekvieno iš mūsų pasaulį. Tereikia išsirinkti ir pagaliau jiems ryžtis.

1. Kasdien pradėkite medituoti – tai puikus būdas išvalyti savo protą bei mintis. Juk jam, kaip ir organizmui, taip pat reikalinga detoksikacija.

2. Pasidarykite sąrašą dalykų, už kuriuos esate dėkingi. Kuo labiau tai vertinsite, tuo daugiau turėsite ir ką vertinti.

3. Išmokite priimti meilę leisdami sau tinkamai reaguoti į išgirstus komplimentus. Priimkite pagalbą, kai jos reikės ir nepamirškite savo meilės dalyti ir kitiems.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nelaimingų žmonių įpročiai: ar esate vienas iš jų?

4. Kiekvieną naktį prieš užmigdami sąmoningai paleiskite visas dienos patirtis ištardami sau frazę: „Viskas gerai ir visa tai jau baigta“. Pasistenkite, kad rytojus iš tiesų taptų nauja diena.

5. Padarykite bent penkių sekundžių pauzę prieš reaguodami į bet kokį žmogų ar situaciją. Ši pauzė suteiks jums galimybę objektyviai reaguoti ir išvengti karštų emocijų.

6. Rinkitės ir skaitykite tik tokias naujienas, kurios galėtų būti naudingos jums. Neapkraukite savo smegenų tuščiomis ir nevertingomis žiniomis.

7. Išjauskite savo jausmus. Jie parodys tai, kas vyksta jūsų galvoje ir nuves tiesiai iki jūsų prasmės ir gyvenimo tikslo.

8. Susikurkite savo gyvenimo viziją. Kodėl esate čia? Ką jums patinka veikti gyvenime? Ką dar norėtumėte išmokti ir kaip galėtumėte prisidėti prie pasaulio gerovės?

9. Reguliariai leiskite laiką gamtoje. Būtent gamta mums primena, kad pasaulyje yra kur kas aukštesnis protas ir išmintis.

10. Žinokite savo vertę. Reikia priimti tai, kad esate vertingas Visatos kūrinys. Tai nekvepia jokia arogancija. Ir nereikia čia nieko įrodyti, pakanka džiaugtis pasauliu, kuriame esate.

11. Kiekvienos dienos momentą matykite kaip naują pradžią. Juk tam, kad pakeistumėte matymo perspektyvą, niekada nėra per vėlu. Kaip ir niekada ne per vėlu tapti žmogumi, kokiu visada norėjote būti.

12. Dalykitės savo žiniomis su aplinkiniais. Vieni iš kitų galime daug išmokti – juk nėra tokio žmogaus, kuris žinotų viską pasaulyje.

13. Priimkite ir mylėkite save labiausiai iš visų. Ir darykite tai dabar, o ne tada, kai suplonėsite, praturtėsite ar nebūsite tokie vieniši. Pradėkite kalbėti su savimi kaip su draugu, ne kaip su priešu.

14. Pasidarykite sąrašą dalykų, kurie jus itin domina ar kurie kelia bent menkiausią malonumą – stenkitės šiems pomėgiams ar veiklai visuomet teikti prioritetą.

15. Išmokite atleisti sau ir kitiems. Išmokite paleisti praeitį ir žvelgti į ateitį. Atlaidumas išlaisvina – tai dovana, kuria privalome save apdovanoti.

16. Būkite dabartyje ir jauskite ją. Pajuskite savo kūno svorį sėdėdami kėdėje, ant skruostų žaidžiančių saulės spindulių šilumą. Ragaukite ir jauskite maisto skonį. Tik dabartis mums leidžia pajusti tikrąjį gyvenimo teikiamą džiaugsmą.

17. Abejokite savo įsitikinimais. Daugelį jų sau į galvą įsikalėme dar vaikystėje, tad pagalvokite, kiek jų jau nebegalioja. Kurkite naujus ir dabartimi paremtus įsitikinimus.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 neįtikėtinai paprastų laimės patarimų ir įkvepiančių citatų

18. Kiekvieną dieną skirkite meilei ir gerumui. Kas rytą savęs paklauskite: ką naudingo galėčiau padaryti šiandien?

19. Ieškokite pusiausvyros gyvenime. Duokite ir priimkite. Veikite ir ilsėkitės. Galvokite ir pamirškite.

Fotolia nuotr./Rožių žiedai.
Fotolia nuotr./Rožių žiedai.

20. Išnaudokite nepaprastą savo vaizduotės galią. Svajokite apie naujas galimybes savo gyvenime, o kai pajusite įkvėpimą, imkitės reikalingų veiksmų.

21. Priimkite dalykus, kurių negalite kontroliuoti. Tarkime, prastą orą, ilgą eilę prie kasos ar kitų žmonių nuomonę. Taupykite savo energiją kur kas svarbesniems dalykams.

22. Leiskite, kad meilė ir džiaugsmas, o ne baimė ir abejonės skatintų jus priimti svarbiausius gyvenimo pasirinkimus.

23. Siekite augimo, ne tobulumo. Juk nemušame vaikų, kai jie nukrenta besimokydami vaikščioti. Lygiai taip pat neturėtume ir bausti savęs, kuomet bandome kažko išmokti ir tai nepavyksta.

24. Būkite visa širdimi. Būkite čia ir dabar, ne tik savo mintimis, bet ir visu kūnu bei siela. Tai jūsų gyvenimas, tad ir gyvenkite jį. Visada norėjote imtis kažkokios naujos veiklos? Kas gi trukdo, darykite tai tuojau pat. Gailėsitės 100 proc. bandymų, kurių nesiimsite.

25. Atraskite savo vertybes ir leiskite joms vesti jus per gyvenimą. Ryšys, kūrybingumas, laisvė, mokymasis, nuotykiai ir džiaugsmas – tai vienos didžiausią motyvaciją keliančių vertybių.

26. Rašykite dienoraštį. Taip geriau pažinsite save ir savo sielą. Nustebsite, kiek daug apie save sužinosite.

27. Švęskite viską. Net ir pačias mažiausias pergales – jos padeda sustiprinti pasitikėjimą savimi ir veda iki didesnių. Švęskite ne tik savo, bet ir kitų pasiekimus.

28. Atraskite savo dovanas ir talentus. Šie dalykai skirti ne tam, kad juos laikytumėte užslėptus savyje. Jūsų užduotis – juos rasti ir atiduoti pasauliui.

29. Nuolat išbandykite naujus dalykus. Negyvenkite tų pačių metų 85 kartus ir nevadinkite to gyvenimu. Pasistenkite, kad ne tik metai, bet ir kiekviena diena būtų kitokia: keiskite savo maršrutą, mėgstamas kavines ar laisvalaikio praleidimo būdus.

30. Galvoje susikurkite gražiausią ir geriausią savo paties versiją. Detaliai įsivaizduokite, kaip šis žmogus mąstytų, jaustų ir elgtųsi. Iš pradžių pradėkite taip elgtis, kol pradėsite taip jaustis ir mąstyti.

31. Rūpinkitės savo kūnu ir organizmu. Gerkite daug vandens, valgykite sveiką maistą, daug judėkite ir tinkamai ilsėkitės. Jūsų kūnas – tai vieninteliai tikrieji jūsų sielos namai, kuriuos tik turėsite šiame pasaulyje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Asmenybės ugdymo mokytojas S.Urbonas: „Nenorite būti amžinu pralaimėtoju? Prireiks radikalaus šuolio“

32. Koncentruokite į išeitis, ne į problemas. Išeitis visada yra, tereikia ją susirasti.

Vida Press nuotr./Atostogos
Vida Press nuotr./Atostogos

33. Vertinkite tai, ką turite ir ką matote. Įžvelkite grožį gėlės žiede, pastebėkite net menkiausias smėlio smilteles paplūdimyje.

34. Kiekvieną rytą nusistatykite dienos ketinimą, kuris vestų jus. Tai gali būti dėkingumas, žaismingumas, noras duoti, drąsa, atlaidumas ar pan.

35. Susitvarkykite savo aplinką ir išmeskite nereikalingus daiktus, kurie neneša jums visiškai jokios naudos.

36. Leiskite laiką tik su gera kompanija. Aplinkiniai mums daro labai didelę įtaką, tad pasistenkite apsupti save tais, kurie mėgsta svajoti, daryti ir kopti į viršų.

37. Susitapatinkite labiau su savo siela, ne su kūnu ar protu. Būtent siela yra jūsų tikra ir amžina prigimtis.

38. Leiskite sau žaisti ir linksmintis. Juokas ir žaidimai tikrai nėra skirti vien tik vaikams.

39. Neprisiriškite tik prie rezultatų. Atiduokite visą save, tačiau nepamirškite pasimėgauti ir darbo eiga – ne tik tuo, kas iš to išeis.

40. Reguliariai „tikrinkite“ savo gyvenimą, kad suprastumėte, kuri veikla jums sekasi, o kurioje – dar derėtų pasitempti ar kažką pakeisti.

41. Kasdien stenkitės išeiti iš savo komforto zonos. Baimė yra visiškai natūralus asmenybės augimo faktorius, tad mokykitės veikti jos nepaisydami.

42. Nustokite teisti kitus. Kiekvienas stengiasi, kaip tik gali ir moka, kiekvienas pridaro neišvengiamų klaidų. Ir jūs tikrai nesate tas, kuris turi teisę visus teisti.

43. Nusistatykite tikslus ir reguliariai juos peržvelkite. Tai vienas svarbiausių sėkmingų žmonių įpročių.

44. Vertinkite autentiškumą, o ne prisitaikymą prie kitų. Gyvenkite, dirbkite, miegokite, žaiskite, mylėkite ir kurkite taip, kaip jums, ir tik jums, atrodo teisingiausia.

45. Tarp savęs ir kitų nuolat ieškokite panašumų, o ne skirtumų.

46. Viską darykite su meile. Juk tai galima pajusti.

47. Būkite atviri, nuoširdūs ir pažeidžiami. Nebijokite rodyti savo tikrojo veido. Tik tada kiti galės jus mylėti tokius, kokie esate, o ne jūsų kaukę, kurią rodote išoriniam pasauliui.

Temos: 2 Psichologija Laimė
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Interviu 24sek

Jonas Kazlauskas – apie savo planą, LKL finalą, Šarą ir R.Kurtinaičio situaciją

Sportas

Technologijų paveiktose rungtynėse – Danijos ir Australijos lygiosios

24sek

Kinijoje karjerą tęsiantis D.Motiejūnas prasitarė, kiek procentų išaugo jo atlyginimas

N-18 Vardai

„X Faktoriaus“ dalyvė M.Pivoriūnaitė nusivylė teismu: „Nepilnamečiai gali tave daužyti, kiek nori“

Aktualu

R.Žemaitaitis vadina P.Gražulį žemo intelekto parazitėliu, siūlo šalinti jį iš partijos

Interviu 24sek

Robertas Javtokas – apie „Žalgiryje“ tvyrantį laukimo jausmą bei naujoką iš JAV

Aktualu

Naktį šalį skalbs lietus, galima perkūnija ir škvalas

Aktualu

Pervažiuotą moterį upėje nuskandinę sutuoktiniai Raskazovai siunčiami už grotų

Verslas

Premjeras Saulius Skvernelis: abejonių dėl šiukšlių deginimo man dar niekas neišsklaidė

Verslas

Emigracijos stigma: grįžus tautiečiams sunku įsidarbinti, nes laikomi nevykėliais

HGTV išrinkti įspūdingiausi parduodami prabangūs namai pasaulyje

Vardai

P.Gražulis prisipažino su palangiške susilaukęs vaiko, moteris sako patyrusi spaudimą dėl aborto

Gyvenimas

5 mitai apie augintinių šėrimą: ar tinka žalia mėsa ir augaliniai aliejai?

Verslas

Laukia rimtas išbandymas: Klaipėdos uostui savaitgalis taps istoriniu

Pasaulis kišenėje

Tūkstančiai žmonių Stounhendže švenčia vasaros saulėgrįžą

Vardai

TV žvaigždė ir „Mis Didžioji Britanija“ Sophie Gradon rasta negyva savo namuose

Gyvenimas

Trijų ukmergiškių projektas: būtina kalbėti ir apie smurtą, ir apie abortą

Aktualu

Akmenės policija ieško iš namų dviračiu išmynusio ir pradingusio R.Miežutavičiaus

Aktualu

Biochemikas dr. S.Kriaučionis: tik pradėjęs dirbti, įvertini laisvųjų studijų naudą

Laisvalaikis

Kalifornijoje nugaišo ženklų kalbą mokėjusi gorila Koko

Naujienos

Interviu 24sek

Jonas Kazlauskas – apie savo planą, LKL finalą, Šarą ir R.Kurtinaičio situaciją

Aktualu

Lietus jau pasiekė Lietuvą, naktį šalį skalbs liūtis, galima perkūnija ir škvalas

24sek

Kinijoje karjerą tęsiantis D.Motiejūnas prasitarė, kiek procentų išaugo jo atlyginimas

N-18 Vardai

„X Faktoriaus“ dalyvė M.Pivoriūnaitė nusivylė teismu: „Nepilnamečiai gali tave daužyti, kiek nori“

Verslas

Stūmė naujas lengvatas ūkininkams – Seimas atmetė nesvarstęs

Sportas

Technologijų paveiktose rungtynėse – Danijos ir Australijos lygiosios

Aktualu

R.Žemaitaitis vadina P.Gražulį žemo intelekto parazitėliu, siūlo šalinti jį iš partijos

Interviu 24sek

Robertas Javtokas – apie „Žalgiryje“ tvyrantį laukimo jausmą bei naujoką iš JAV

Vardai

P.Gražulis prisipažino su palangiške susilaukęs vaiko, moteris sako patyrusi spaudimą dėl aborto

Aktualu

Pervažiuotą moterį upėje nuskandinę sutuoktiniai Raskazovai siunčiami už grotų

HGTV išrinkti įspūdingiausi parduodami prabangūs namai pasaulyje

Verslas

Premjeras Saulius Skvernelis: abejonių dėl šiukšlių deginimo man dar niekas neišsklaidė

Verslas

Emigracijos stigma: grįžus tautiečiams sunku įsidarbinti, nes laikomi nevykėliais

Gyvenimas

5 mitai apie augintinių šėrimą: ar tinka žalia mėsa ir augaliniai aliejai?

Verslas

Laukia rimtas išbandymas: Klaipėdos uostui savaitgalis taps istoriniu

Vardai

TV žvaigždė ir „Mis Didžioji Britanija“ Sophie Gradon rasta negyva savo namuose

Gyvenimas

Trijų ukmergiškių projektas: būtina kalbėti ir apie smurtą, ir apie abortą

Aktualu

Akmenės policija ieško iš namų dviračiu išmynusio ir pradingusio R.Miežutavičiaus

Pasaulis kišenėje

Tūkstančiai žmonių Stounhendže švenčia vasaros saulėgrįžą

Aktualu

Biochemikas dr. S.Kriaučionis: tik pradėjęs dirbti, įvertini laisvųjų studijų naudą

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Dienos šviesa

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką