Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 09 20, 20:10

Praktiniai patarimai apie tai, kaip svajoti, kad svajonės pildytųsi

Svajoti – daugiau ar mažiau – patinka visoms. O ką reiškia svajoti sąmoningai ir kaip tai vyksta? Apie tai praėjusį penktadienį konferencijoje „Veikli“ papasakojo lektorė, asmeninių pokyčių konsultantė ir knygos „Svajonę paversk tikrove“ autorė Gintarė Davainienė.
Svajojanti moteris
Svajojanti moteris / Vida Press nuotr.

Sąmoningas svajojimas, G.Davainienės teigimu, tai begalinis ir labai atsakingas darbas. Visų pirma, su savo vidumi, su savimi. Taip pat – darbas su savo kūnu ir protu. Sąmoningam svajojimui reikalingas begalinis tikėjimas (ne tik savimi, bet ir kažkuo aukščiau – kad ir Kūrėju), realybės valdymo technikų mokėjimas, norint kad būtų pasiektas pats geriausias harmoningiausias variantas.

Kaip pasakoja lektorė, svajonės atsiranda proto lygmenyje, jos susijusios su praeitimi. Svajojame pagal savo praeitį, nors norime galvoti apie ateitį. Taigi taip išeina, kad mūsų ateitis susijusi su praeitimi.

Nesąmoningas svajojimas – kai nedirbama su svajone, viskas paliekama likimo valiai; arba kai norima, bet nežinoma, ko.

G.Davainienė pastebi, kad mes neatkreipiame dėmesio, jog praeities svajonės išsipildo. Tiesiog neatsekame rezultatų arba pamirštame, kad kažkada apie tai svajojome.

Nesąmoningas svajojimas – kai nedirbama su svajone, viskas paliekama likimo valiai; arba kai norima, bet nežinoma, ko. Ar rezultatas džiugina? Ne, o norisi, kad džiugintų. Taigi ką daryti, kad svajonės pildytųsi ir džiugintų? Kitaip tariant, kaip sąmoningai svajoti?

Giedrės Rein nuotr./Gintarė Davainienė
Giedrės Rein nuotr./Gintarė Davainienė

Pratimas „Fėja“

Įsivaizduokite, kad prieš save matote svajonių fėją, kuri turi burtų lazdelę. Su ta fėja kursite svajonių rytdieną.

Kur atsikeliate svajonių rytdienoje?

Kelintą valandą atsikeliate ir ką darote?

Ką po to darote? O ką po to?

Ką veikiate per pietus, kur esate?

Kas vyksta tada?

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Labai gerai yra „atsibusti“ savo svajonėje, kai jau ji išsipildžiusi, o ne svajoti, kaip dar tik išsipildys.

Kaip pastebi G.Davainienė, labai gerai yra „atsibusti“ savo svajonėje, kai jau ji išsipildžiusi, o ne svajoti, kaip dar tik išsipildys.

„Mes neleidžiame sau atsikelti savo svajonėje – Maldyvuose su mylimu vyru, svajonių darbe ir pan. Nes galvojame, kad negalime, nesugebėsime, neleidžiame sau svajoti – dažnai tai darome nesąmoningai, nes nuo pat vaikystės turime sukaupusios patirtį, tiek prisisvajojusios ir gavusios per galvą, kad sunku patikėti, jog galima sutikti svajonių vyrą, gauti geresnį darbą, atsidurti Maldyvuose. Nes gyvename iš praeities į ateitį.“

Kaip šypsodamasi pastebi svajonių mokytoja, moterys svajoja surasti svajonių vyrą, bet šio pratimo metu atsibunda vienos. G.Davainienė teigia, kad reikia gebėti įsivaizduoti save po penkerių metų – kas būsite, ką veiksite. Jos teigimu, labai realu tai pasiekti, jei labai aiškiai viską įsivaizduojate ir pačios tikite, kad tai įgyvendinama. Reikia įsijausti ir jaustis taip, tarsi jau būtumėte toje svajonėje.

„Svajojimas – minties, idėjos perkėlimas į realų pasaulį. Kiekvienas noras nesipildo, nes mūsų galvoje – chaosas. Tai vieno nori, tai jau kito. Išsipildo tos svajonės, kurioms skiriama daugiau energijos, galios, jėgos – t. y. daugiau dėmesio. Reikia ilgiau svajoti apie tai, kas labiausiai rūpi“, – paaiškina pokyčių konsultantė.

G.Davainienė išskiria tam tikrus etapus, kodėl svajonės neišsipildo, ir paaiškina, ką reikia pakeisti.

„Shutterstock“ nuotr.
„Shutterstock“ nuotr.

1 – tikrojo noro / ketinimo etapas

Dažna mūsų klaida – svajojimas apie objektą, poreikį, bet ne apie tikrąjį norą ar su tuo susijusią situaciją. Mūsų poreikis – vyras, pinigai, sveikata, darbas. Ir sakome „noriu ištekėti“ arba „noriu būti sveika“. Tai abstrakcija, kuri greitai gali išsipildyti – visatai ar aplinkiniams galite atrodyti ir taip sveika, ir tas noras jau bus išsipildęs. Arba gali pasitaikyti vyras, tik ne toks, kokio norėtumėte.

Reikia įsivaizduoti, ką reiškia būti sveikai, kam reikalinga sveikata, ką darysite, kai būsite sveikesnė. Svajokite apie tikrą situaciją, o ne tik apie objektą. Reikia, kad noras būtų materialesnis, reikia jį išgryninti ir užrašyti. Kalbėkite apie save, galite vėliau rašyti papildymų, nes galbūt tai, ką gausite, nedžiugins.

2 – baimių įveikimo etapas

Pašalinkite baimes ir įsitikinimus, kilusius dar nuo vaikystės. Svajokite drąsiai.

3 – atleidimo etapas

Nesugebėdami atleisti ir pykdami ant aplinkinių dėl kažko, eikvojame savo energiją, kurios labai reikia svajonių išsipildymui. Taigi atleiskite kitiems ir pasijusite geriau.

4 – išgijimo (sveiko mąstymo) etapas

Etapas, kai mąstoma, ne ko nenorime, o apie tai, ko norime. Žmonės dažnai mintyse galvoja apie tai, ko nenori. O reikia mąstyti pozityviai – apie kažką gero.

5 – atsakomybės etapas

Dėl mūsų svajonių neišsipildymo nereikia kaltinti kitų žmonių. Ir svajonėje reikia galvoti apie save ir tai, kad mūsų mąstymas kuria mūsų gyvenimą.

6 – veiksmo etapas

Kad pakrautume svajonę energetine veikla, reikia vizualizuoti jau išsipildžiusios svajonės momentą. Pavyzdžiui, prieš miegą, atsigulus lovoje, įsivaizduokite, kad svajonė jau išsipildė. Negailėkite jai detalių. O tuomet – darykite konkrečius veiksmus, kad svajonė pildytųsi.

7 – priėmimo, gausos etapas

Etapas, kai jau svajonė išsipildžiusi. Jei kažkas netinka, galima pergalvoti, perrašyti svajonę. O jei tinka – tiesiog džiaukitės tuo.

8 – paleidimo (humoro) etapas

Jei svajonė netiko (nes svajojote apie kokią nors kvailystę ar netinkamai suformulavote svajonę), pasijuokite iš to ir paleiskite ją. Visada galima svajoti iš naujo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką