Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 rugsėjo 10d. 14:38

Regos korekcija lazeriu: atsakymai į Ji24.lt skaitytojų klausimus. 4 dalis

Užsimerkę pasvajokite
Flickr.com / Akis

Į skaitytojų klausimus apie regos korekcijos lazeriu operacijas, jos rizikas ir operacijos eigą portalui Ji24.lt atsako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro nuotr./Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius
Medicinos diagnostikos ir gydymo centro nuotr./Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas oftalmologas mikrochirurgas Paulius Rudalevičius

Klausimas

Laba diena, jau kuris laikas mąstau apie akių korekciją, bet vis jai nesiryžtu. Norėjau paklausti, ar imanoma išgydyti +6 regėjimą? Galbūt, kai regėjimas toks blogas, operacija nėra daroma? Kitas klausimas – viena mano akis žvairuoja į išorinę pusę, ar lazerine korekcija galima pašalinti šį defektą? Man 32-eji metai ir kažkodėl tik dabar pradėjau dėl to labai kompleksuoti. Kokia būtų vienos akies operacijos kaina? Lauksiu atsakymo. Ačiū.

Atsakymas

Lazerinė korekcija nėra patikimiausias būdas gydyti  +6 dioptrijas. Koreguoti būtų galima implantuojant specialų Jūsų atvejui tinkantį intraokulinį lęšį. Dėl žvairavimo – reikėtų patikslinti jo priežastį konsultacijos metu ir pasitarti, ar ją galima pašalinti ir kaip tai atlikti. Dėl kainos sunku atsakyti, nes nežinome, kokią operaciją planuotume atlikti. Jei lęšio implantacija Jums būtų tinkamas gydymo metodas, tada operacijos išlaidos gali siekti apie 1500 Lt.


Klausimas

Norėjau paklausti, kiek aš turėčiau mokėti už abiejų akių korekciją, įskaitant visas papildomas procedūras prieš ir po akių korekcijos?

Atsakymas

Abiejų akių regos korekcija, tyrimai ir konsultacija prieš operaciją, pooperacinė priežiūra bei konsultacijos šiuo metu kainuoja 3000 Lt.


Klausimas

Sveiki, ar įmanoma atlikti korekciją, kai dešinė akis -4,0, cilindras – +1,5, o kairė akis – -3,5, cilindras +0,5? Ar ilgas pooperacinis periodas ir kiek tokia operacija kainuotų? Pagarbiai, Evaldas.

Atsakymas

Lazerine korekcija galima koreguoti mišrų rageninį astigmatizmą. Šiuo atveju taikomas LASIK metodas. Pirmą dieną po opercijos kelias valandas akį peršti, pacientas yra nedarbingas; kitą dieną pacientas gali pats atvykti į konsultaciją, matymas per kelias dienas žymiai pagerėja. Savaitę akies negalima trinti, reikia vengti dulkėtos aplinkos, tris savaites pacientas lašinasi pooperacinius lašus. 


Klausimas

Noriu pasidomėti dėl akių korekcijų procedūrų ilgaamžiškumo. Procedūros atliekamos dar neilgą laiką ir, ko gero, nėra žmonių, po operacijų jau sulaukusių senatvės... Mano klausimas toks – kokios prognozės sulaukus pensijos ar nebus taip, kad vėliau visai apaksiu?

Atsakymas

Lazerinė korekcija pasaulyje atliekama apie 30 metų. Šios procedūros rezultatai yra ilgalaikiai. Su amžium operuotoje akyje vystosi tokie patys fiziologiniai procesai, kaip ir neoperuotose akyse, t. y. atsiranda presbiopija (pacientui reikia akinių skaitymui). Su amžiumi gali atsirasti lęšiuko, tinklainės ar nervinių skaidulų patologiniai pakitimai tiek operuotoje akyje, tiek ir neoperuotoje. Šios ligos esant reikalui gydomos vienodais metodais. Pati lazerinė korekcija nesukelia aklumo.


Klausimas

Ar galima atlikti lazerinę korekciją sergant abiejų akių glaukoma? Ačiū, lauksiu atsakymo.

Atsakymas

Lazerinė korekcija sergant glaukoma nerekomenduojama.


Klausimas

Norėjau pasiteirauti, kokia akių korekcijos kaina? Ar ji nuo kažko svyruoja ir ar galima ją daryti abiem akims? Aš nematau į tolį ir nešioju lęšius (kairės akies -2,50, dešinės akies 2,00). Ar yra kokia rizika darantis korekciją?

Atsakymas

Abiejų akių lazerinė regos korekcija šiuo metu kainuoja 3000 Lt. Minimos operacijos kaina nepriklauso nuo operacijos sudėtingumo ar metodo. Visais atvejais taikomas optimalus ir pacientui tinkamiausias gydymo metodas. Regos korekcijai dalis pacientų netinka (maždaug 2–3 iš dešimties), tai paaiškėja konsultacijos metu. Lazerine korekcija galime koreguoti trumparagystę (t. y. tokią refrakcijos ydą, kaip Jūs nurodėte). Šiuo metu taikomi gydymo metodai yra labai tikslūs ir saugūs, bet, kaip ir kiekvienos procedūros atveju, galimi niuansai (jie išsamiai aptariami po specialių tyrimų konsultacijos metu).


Klausimas

Ar verta darytis lazerinę akių operaciją, jei, pavyzdžiui, trumparegystė nėra didelė (-1,5 dioptrijos)? Ar tokiu atveju pateisinama operacijos rizika?

Atsakymas

Lazerine korekcija galima koreguoti trumparegystę, t. y. refrakcijos ydą, apie kurią Jūs rašote. Po operacijos planuojamas toks regėjimo aštrumas, kokį pacientas gali pasiekti prieš operaciją su akiniais. Jei pacientas netinkamas lazerinei korekcijai, jam operacijos neatliekame (t. y. rizika pabloginti matymą nustatoma prieš operaciją). Maždaug 5 pacientams iš šimto gali būti reikalinga pakartotinė operacija (sustiprinamas gydymo efektas) po 6 mėnesių.


Klausimas

Dešinė mano akis kiek žvaira, tad noriu paklausti, ar galima tai kosmetiškai sutvarkyti? Žvairumas sulaukus 40 metų paūmėjo, bet jis man yra jau nuo vaikystės.

Atsakymas

Lazerinė korekcija žvairumo negydo. Galėtume konsultuoti dėl žvairumo priežasties. Pačią operaciją rekomenduotume planuoti Kaune (Akių ligų klinikoje, Kauno klinikose), pas gyd. Gelžinį arba Žukauską (šiuo metu Lietuvoje jie yra geriausi šios srities specialistai).


Klausimas

Šiuo metu man 17 metų, bet ateityje planuoju darytis regos atstatymo operaciją. Gal galite pasakyti, kokia yra rizika akims, ar operacija gali turėti komplikacijų, gal net įmanoma apakti? Ačiū už atsakymą.

Atsakymas

Patartume regos korekciją planuoti, kai Jums sueis 19–20 metų, šiame amžiuje paprastai akies refrakcija nebesikeičia, ir galime pasiekti tiksliausius regėjimo aštrumo rezultatus. Komplikacijos tiek operacjijos, tiek ir pooperaciniu laikotarpiu galimos, bet jos pasireiškia labai retai (1:1000 pacientų). Esant komplikacijai, gali būti reikalingas papildomas lazerinis gydymas po 3–4 mėnesių. Lazerinė regos korekcija ir galimos komplikacijos apakimo nesukelia. Keliems pacientams iš šimto būna reikalingas gydymo efekto sustiprinimas, kuris paprastai atliekamas po 6 mėnesių.


Klausimas

Norėjau paklausti, kiek kainuotų lazerinė akių korekcija? Nešioju akinius: dešinioji akis -3, kairioji -2.75.

Atsakymas

Lazerine korekcija galima koreguoti trumparegystę (t.y. -3 ir -2,75 dioptrijų refrakcijos ydą). Ar pacientui galime atlikti operciją, paaiškėja po atliktų tyrimų konsultacijos metu. Abiejų akių operacijos kaina yra 3000 Lt.


Klausimas

Akinius nešioju gal nuo 9 metų, dabar man – 38-eri. Šiuo metu akinių stiprumas -5, regėjimas jau gal 15–20 metų nesikeičia. Labai noriu pasidaryti lazerinę akių korekciją, bet daug prisiklausiau, kad jau metai mano ne tie ir kad neverta jau darytis tokios operacijos. Kaip galėtumėte pakomentuoti?

Atsakymas

Lazerine korekcija galima koreguoti penkių dioptrijų trumparegystę. Būtina speciali konsultacija ir išsamūs akies tyrimai prieš operaciją, kad žinotume, ar šią operaciją Jūsų atveju yra saugu atlikti.


Klausimas

Ar galima suvienodinti abiejų akių regos stiprumą? Mano (apytikriai stiklai) kairė akis +4, dešinė akis +6. Kokios būtų išlaidos? Su pagarba Kęstutis B.

Atsakymas

Jūsų atveju akis galima būtų suvienodinti intraokuliniais lęšiais, tokiu atveju į tolį matytumėte be akinių, o iš arti reikėtų akinių skaitymui apie +2 dioptrijas abiem akims. Tokios operacijos išlaidos vienai akiai būtų 1500 Lt (abi akys – 3000 Lt).


Ankstesni atsakymai į skaitytojų klausimus:

Regos korekcija lazeriu: atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus

Regos korekcija lazeriu: atsakymai į Ji24.lt skaitytojų klausimus. 1 dalis

Regos korekcija lazeriu: atsakymai į Ji24.lt skaitytojų klausimus. 2 dalis

Regos korekcija lazeriu: atsakymai į Ji24.lt skaitytojų klausimus. 3 dalis

Temos: 1 Rega
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Išbandyta savo kailiu: žygis baidarėmis Šventosios upe kupinas staigmenų

Pasaulis kišenėje

Palangos svečiai mėgaujasi ne tik jūra: aktyviai dalyvauja ekskursijose po kurortą

Aktualu

E.Gentvilas: žemi liberalų reitingai – sunkiausio partijos laikotarpio atspindys

Vardai

Mažytės teismo malonės sulaukęs D.Redikas ieškos pelningo sandėrio krepšinio aikštelėje

Kultūra

Sigito Parulskio (ne)laisvojo rašymo pratimas

„Vieni vartai“: Neymaro ašaros, maištas rgentinos rinktinėje ir paskutinis šansas vokiečiams

Sportas

„Skrieja kamuolys“: politika Kaliningrade, įsibėgėjantys brazilai ir vokiška krizė

Vardai

P.Gražulio dukros motina B.Navickaitė: „Nėščios koliojimas man buvo skaudesnis nei kilęs skandalas“

Tradicinė Rasos šventė Verkių parke

Kultūra

Kęstas Kirtiklis: Miestiečiai prieš kaimiečius?

Vardai

„Lietuvos balso“ dalyvė Carol susilaukė dukters: vardą su vyru išrinko jau per antrą pasimatymą

Aktualu

Apklausa: politiniai skandalai skandina vieną partiją – net nebepatektų į Seimą

Sportas

Flirtas pasaulio čempionate: Susitikau su penkiomis, visos buvo „už“

Aktualu

Sinoptikas: šeštadienio vakarą oras nebus toks blogas, kaip gali pasirodyti dieną

Sportas

Korėja – Meksika: kukliai įvarčius mušančios komandos žada nerezultatyvų mačą?

Maistas

2018 m. „30 geriausių restoranų“: 17 vieta: Lietuvos istorinė virtuvė „Ertlio name“

Gyvenimas

Specialistė pasidalino paprastais būdais, kaip apsisaugoti nuo uodų ir erkių

Aktualu

Kėdainiuose tazeriu dukart nukratytas kontrabandininkas pabėgo ir užsidarė namie

Verslas

Graikija džiaugiasi istoriniu susitarimu dėl skolų

Aktualu

Vilniuje – narkotikų prigrūstas „Golf“: šimtai tablečių ir dešimtys maišelių su milteliais

Naujienos

Gazas

Palangos poilsiautojus išgąsdino lietus – prie remontuojamo įvažiavimo spūsčių nėra

Gyvenimas

Vilnietei šokas: tyrimai Kauno klinikose jos močiutei baigėsi operacijomis ir kojos nevaldymu

Aktualu

Iš TS-LKD pašalintas Mantas Adomėnas trauksis iš frakcijos, bet ne iš Seimo

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: paelja iš Menorkos restorano „Cuk-Cuk“

Pasaulis kišenėje

Išbandyta savo kailiu: žygis baidarėmis Šventosios upe kupinas staigmenų

„Vieni vartai“: Neymaro ašaros, maištas Argentinos rinktinėje ir paskutinis šansas vokiečiams

Aktualu

E.Gentvilas: žemi liberalų reitingai – sunkiausio partijos laikotarpio atspindys

Sportas

„Skrieja kamuolys“: politika Kaliningrade, įsibėgėjantys brazilai ir vokiška krizė

Tradicinė Rasos šventė Verkių parke

Pasaulis kišenėje

Palangos svečiai mėgaujasi ne tik jūra: aktyviai dalyvauja ekskursijose po kurortą

Vardai

„Lietuvos balso“ dalyvė Carol susilaukė dukters: vardą su vyru išrinko jau per antrą pasimatymą

Sportas

Vokietija – Švedija: ar drąsiai svajojantys švedai leis čempionams išsiplauti suteptą mundurą?

Vardai

Mažytės teismo malonės sulaukęs D.Redikas ieškos pelningo sandėrio krepšinio aikštelėje

Kultūra

Sigito Parulskio (ne)laisvojo rašymo pratimas

Vardai

P.Gražulio dukros motina B.Navickaitė: „Nėščios koliojimas man buvo skaudesnis nei kilęs skandalas“

Sportas

Flirtas pasaulio čempionate: Susitikau su penkiomis, visos buvo „už“

Aktualu

Sinoptikas: šeštadienio vakarą oras nebus toks blogas, kaip gali pasirodyti dieną

Aktualu

Ugniagesiai ragina atsargiai kūrenti Joninių laužus

Aktualu

Linas Linkevičius: Lietuva toliau teiks paramą Rytų Ukrainos regionams

Sportas

„Trakus“ papildė buvęs „Atlanto“ ir Lietuvos rinktinės žaidėjas

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką