Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 17d. 17:03

Saugūs, neaiškūs ir pavojingi maisto priedai – ką slepia raidė E

Maisto priedų gausu daugelyje produktų
15min nuotr. / Maisto priedų gausu daugelyje produktų

Ilgėjant keliui nuo produkto gamintojo iki vartotojo stalo, maisto pramonėje vis gausiau ir įvairiau naudojami maisto priedai. Lietuvoje galima įsigyti produktų beveik iš viso pasaulio, tačiau tam, kad juos vis dar būtų galima vartoti, kai atkeliauja iš Azijos, JAV ar kitų tolimų kraštų, reikia pridėti papildomų medžiagų. Net Lietuvoje gaminamai produkcijai dažnai naudojami konservantai, skonio, kvapo stiprikliai ar išvaizdos gerintojai.

Įvairios medžiagos bei technikos maisto išsaugojimui pasitelkiamos buvo dar senų senovėje, tačiau dabar gerokai ištobulėjo. Parduotuvėse galime įsigyti maisto su visa puokšte priedų, kurių dalis – visiškai nepavojingi, tačiau yra ir tokių, kurių suvartojus per daug, kyla pavojus sveikatai.

Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje yra sudarytas sąrašas maisto papildų, kuriuos leidžiama naudoti ir kurių kiekis maisto produktuose nėra kenksmingas vartotojui. Etiketėje šios medžiagos turi būti pažymėtos joms priskirtu trumpiniu E su 3 skaitmenimis arba parašytas pilnas jų pavadinimas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką