Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Su prievarta susiduria trečdalis pasaulio moterų

Moterys
„Shutterstock“ nuotr. / Moterys
Šaltinis: 15min
0
A A

Neseniai paminėta tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Tarptautinės organizacijos ragina netoleruoti smurto ir padrąsinti nuo jo nukentėjusias moteris kreiptis pagalbos.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Jungtinių Tautų statistika atskleidžia, kad su vienokio ar kitokio pobūdžio smurtu ar prievarta bent kartą per gyvenimą susiduria kas trečia pasaulio moteris. Atskirose šalyse šie skaičiai dar iškalbingesni: štai Etiopijoje su smurtu sako susiduriančios net 70 proc. moterų, Bolivijoje – 64 proc. Lietuvoje šis skaičius siekia 31 proc. moterų.

Kai kuriose šalyse net trečdalio paauglių merginų pirmoji seksualinė patirtis yra priverstinė, tačiau seksualinė prievarta, gyvenant santuokoje, laikoma nusikaltimu tik 52-ose pasaulio valstybėse.

Su smurtu ar prievarta susiduriama visose pasaulio šalyse, nepriklausomai nuo jų išsivystymo ar ekonominės padėties. Štai Europos Sąjungoje, 45–55 proc. moterų nuo 15 metų yra patyrusios seksualinį priekabiavimą.

1961-aisiais lapkričio 25-ąją Dominikos respublikoje, trys Mirabal šeimos seserys buvo nužudytos dėl to, kad per aktyviai kišosi į politikos veiklą.  Šią netektį Jungtinės Tautos pasirinko kaip smurto prieš moteris simbolį. Lapkričio 25-oji -Tarptautinė smurto prieš moteris diena – minima nuo 1981-ųjų.

Specializuotos pagalbos centrų (SPC) kontaktai pranešti apie smurtą patyrusius asmenis savivaldybėse. Pagalba teikiama kasdien nuo 9 iki 17 val. darbo dienomis. Pagalbos moterims linija 8800 66366 kiekvieną dieną 10–21 val. Bendrosios pagalbos numeris 112 (visą parą).
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką