Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 7d. 16:37

Treneris, atsisakęs gyvūninės kilmės maisto: „Kai pajusite kūną kitokį, nebenorėsite grįžti prie „sasyskos“

Treneris ir mitybos specialistas Andzejus Michmelis
Asmeninio archyvo nuotr. / Treneris ir mitybos specialistas Andzejus Michmelis

Rugsėjo 8 dieną Kaune vyks augalinio maisto festivalis „Vegfest LT Kaunas“. Paskaitą „Energija, sveikata, motyvacija: kaip jų pasiekti?“ renginyje skaitys žinomas Lietuvos sportininkas, sporto treneris ir mitybos specialistas Andzejus Michmelis.

Kas paskatino domėtis sportu ir sveikata?

– Sportavimas man visuomet asocijavosi su sveikata bei ilgaamžiškumu. Sprendimas buvo padarytas lengvai – tiesiog pradėjau sportuoti, ir tiek. Pradžioje išbandžiau įvairias sporto šakos (dziudo, fechtavimas, sportinė aerobika; šioje srityje netgi pasiekiau sportinių aukštumų – esu šešiskart Lietuvos čempionas), vėliau susidomėjau ir sveikatingumu, mityba.

Sportuojant kūno valymosi procesai vyksta 20–30 kartų greičiau, nei žiūrint „teliką“. Išoriniai, skersaruožiai raumenys mums tam ir duoti, kad jais naudotumėmės. Sveikata yra glaudžiai susijusi su judėjimu – nejudrus gyvenimo būdas sukelia raumenų atrofavimąsi, stuburo skausmus, širdies nusilpimą ir kitus negalavimus.

Dėl ko visiškai atsisakėte gyvūninės kilmės produktų?

– Tai nuostabi istorija. Visuomet jaučiau, kad kažkas negerai su mėsa. Ją valgydamas nuolat jausdavausi apsunkęs, pavargęs, nesportiškas, be to, nors kasdien sportavau, augo svoris.

Visuomet buvo gaila ir gyvūnų, kuriuos žmonės skerdžia dėl maisto. Bet galvojau, kad nuo manęs niekas nepriklauso.

Klydau.

Į mano rankas papuolė nuostabi Colino Campbello knyga „Natūralus būdas išvengti ligų. Kinijos studija”, ir tada viskas prasidėjo! Supratau, kur šuo pakastas: visa sistema veikia kuo puikiausiai prieš mus visus. Gyvūninės kilmės maistas sukelia daugybę ligų, įskaitant širdies bei kraujagyslių ligas ar vėžį, tačiau sistemai būtent tokie – sergantys, be energijos, nuolat mokantys pinigus gydytojams, farmacininkams, valstybei bei kitoms organizacijoms – ir esame labiausiai reikalingi. Skaudu.

Kol kas paminėjau tik sveikatą. Bet dar yra aplinkosauga – gyvulininkystė yra didžiausias mūsų žemės teršėjas.

Ar jūsų šeima taip pat pasekė šiuo keliu?

– Taip. Žmonai užteko paaiškinti apie tai, kokie biocheminiai procesai vyksta kūne suvalgius mirusio, antibiotikais ir augimo hormonais prisotinto audinio, ir ji atsisakė mėsos jau tą pačią dieną. Su vaikais yra taip, kad namuose juos maitiname tik augaliniu maistu, tačiau svečiuose leidžiame paragauti, ko nori.

Atsiminkite vieną dalyką – turite patys rūpintis savimi, gydytojams, farmacininkams jūsų sveikata – dzin.

Rodom jiems filmukus, pasakojam, rodom savo pavyzdžiu, todėl ir jie patys ryte jau prašo žaliojo kokteilio ar pilno grūdo duonos sumuštinio su avokadu. Dukra jau eina į mokyklą ir ten valgo atsineštą maistą, nes mokyklinis jai nepatinka. Žmonai vis tenka galvoti, ką jai įdėti.

Kaip pasikeitė jūsų sveikata, pasirinkus augalinę mitybą?

– Pasikeitė visiškai! Augalinės mitybos pagalba atsikračiau man diagnozuoto hipotiroidito (gydytojai gąsdino, kad visa gyvenimą teks gerti stiprų pašalinį poveikį turinčius hormoninius vaistus), taip pat atsirado daugiau energijos, pagerėjo miegas, pagražėjo oda, dingo pilvukas – ar aš jums panašus į įprastą 45 metų vyrą? (šypsosi) Apskritai, gyvenimo kokybė žymiai pagerėjo, labiau myliu save ir aplinkinius, lengviau siekiu užsibrėžtų tikslų.

Kaip manote, kodėl gydytojai rekomenduoja gyvūninius produktus gerai pacientų sveikatai?

– Tai labai paprasta – gydytojai 8 metus mokosi, kaip gydyti ligas vaistais. Visai neskiriama dėmesio mokslui, nuo ko tos ligos kyla.

Atsiminkite vieną dalyką – turite patys rūpintis savimi, gydytojams, farmacininkams jūsų sveikata – dzin. Neleiskite būti mulkinami sistemos! Išeikite iš užburto rato: nesveikas maistas – ligos – vaistai, kurie dar labiau žaloja.

Pasibaisėjau, kad nuo šių mokslo metų mokyklose bus privalomai moksleiviams „rekomenduojama“ išgerti stiklinę pieno. Tai juk genocidas. Ir taip vaikų sergamumas kasmet didėja...

Kaip žmonės gali padėti sau, būti sveikesni ir tiesiog jaustis geriau? Nuo ko pradėti?

– Pradžia – viena vienintelė ir labai paprasta – pradėkite skaityti knygas. Yra labai daug informacijos apie sveiką mitybą, tinkamą gerti vandenį, fizinius pratimus.

Įsivaizduokite situaciją: jūsų kūnas visada yra švelniai šarminis. O visi be išimties gyvūninės kilmės produktai yra rūgštiniai. Kaip jūsų kūno ląstelės reaguos į tokį maistą, manau, nesunku suprasti.

Kai esi sistemos dalis, dėl įpročių ir informacijos stokos atsisakyti „sasyskos“ yra labai sunku.

Aišku, jūs galite banaliai paklausti, o iš kur gauti baltymų?

Visų pirma, mums reikia ne baltymų, o aminorūgščių. Visų antra, tik mūsų kūnas žino tiksliai, kiek ir kokiu momentu reikia konkrečių medžiagų. Visų trečia, tinkamai suformavus žarnyno mikroflorą, ji pati pasigamina reikiamų aminorūgščių.

Ketvirta, dar žmonijos istorijoje nebuvo nei vieno baltymų deficito atvejo. Geras, ar ne? Štai kaip dirba pramonė. Ji labai profesionaliai visuomenėje suformuoja baltymų reikalingumo fenomeną.

Asmeninio archyvo nuotr./Andzejus Michmelis
Asmeninio archyvo nuotr./Andzejus Michmelis

Beje, jeigu jau norite gauti baltymų iš mėsos, tai mėsą vertėtų valgyti žalią. Priešingu atveju, daugiau nei 70 laipsnių temperatūroje baltymai koaguliuojasi, praranda visas savo savybes, tampa mirusia amorfine mase, kuri nusėda jūsų kūne ir tyliai nuodija (išsiskiria kadaverinas, putrescinas ir kitos itin žalingos medžiagos). Jei dar neįtikinau, reikėtų paminėti ir mėsoje esančius parazitus, antibiotikus ir augimo hormonus. Skanaus.

Jeigu jums trūksta žinių, susiraskite bendruomenę Facebook‘e, kuri domisi sveika gyvensena ar mityba, veganizmu; paprastai jų nariai labai noriai dalijasi patirtimi. Ir jums pavyks, pažadu.

Ar nėra sunku rasti maisto kavinėse ar dalyvauti draugų bei giminaičių susibūrimuose?

– Tai gera tema ir pakankamai skaudi. Didžioji dalis mano draugų nemoka taisyklingai maitintis. Bet yra kaip yra. Kai esi sistemos dalis, dėl įpročių ir informacijos stokos atsisakyti „sasyskos“ yra labai sunku. Nors dabar daug jų klausinėja, ką gi aš darau, kad šitaip gerai atrodau.

Kavinėse veganiško maisto rasti nėra sunku, visgi aš rekomenduočiau jose lankytis kuo rečiau. Supraskite, kad tai tiesiog verslas. Savininkai dažnai į patiekalą įdės natrio glutamato ar kitų „prieskonių“, dėl kurių jums norėsis sugrįžti vėl. Daug patikimiau yra gamintis pačiam.

Kaip manote, kodėl yra žmonių, kurie grįžta prie senų įpročių?

– Įpročiai mus valdo. Ir tai tikrai sunkus atvejis. Pavyzdžiui, aš labai daug žinau apie tai, kuris maistas žaloja, kuris – ne. Tačiau atspėkite, ar aš viską taikau savo gyvenime? Tikrai ne. Bent kol kas. Mano nuomone, kuo daugiau žmogus save švies, tuo jam bus lengviau. Ir dar – be fiziologinio prisirišimo prie maisto, yra ir psichologinis.

Tai ne jūs norite šokoladuko po skanių pietų, o patogeninės bakterijos.

Jau senai įrodyta, kad mūsų virškinimo sistema veikia kaip visiškai atskiras, nepriklausomai veikiantis organas, t. y. žarnyno ląstelės sugeba nusiųsti signalą mūsų smegenims ir „užsiprašyti“, ko nori.

Taigi jeigu valgote šlamštą ir maitinate patogeninę mikroflorą, ji jums ir siųs „pageidavimus” suvalgyti šokoladuką. Ne jūs norite šokoladuko po skanių pietų, o patogeninės bakterijos. Taigi, jeigu suvalgote skanius pietus ir po to užsinorite kavytės su sausainiuku – deja, maitinate ne save, o savo parazitus.

123RF.com nuotr./Kakavinis varškės pyragas
123RF.com nuotr./Kakavinis varškės pyragas

Primenu, viskas, ko nesuvirškinote, atitenka patogeninėms bakterijoms bei parazitams. Jie stipriai nuodija mūsų kūną. Stenkitės suvalgyti tik tiek, kiek užtenka kūno ląstelėms pamaitinti. Tai dažniausiai yra iki 4–5 kartų mažiau maisto negu suvalgome. Ilgaamžiai keliasi nuo stalo dar būdami alkani.

Sveika mityba, žinoma, yra svarbiausias dalykas, norint gyventi gerą gyvenimą, bet yra ir kitų veiksnių. Į ką rekomenduotumėte atkreipti dėmesį?

– Mityba, be abejo, yra nr. 1, bet taip pat yra ir kitų svarbių veiksnių, nuo kurių priklauso, kaip jausitės: tai oro užterštumas, radiacija, elektromagnetinės bangos (tai itin rimta tema, nes visos aukštų dažnių antenos, kurios stovi beveik ant kas penkto stogo, ypač stipriai veikia mūsų kūną), paveldimumas, hipodinamija (nejudėjimas) ir kiti veiksniai. Mūsų širdis sukurta, kad dirbtų fiziškai, ir kuo stipresnis širdies raumuo, tuo jis dirbs sklandžiau bei ilgiau.

– Kokį fizinį krūvį ir treniruotes rekomenduotumėte žmogui, kuris neturi tam tikrų tikslų sporte, tačiau nori jaustis žvalus ir sveikas?

– Visų pirma, atskirkime, kuo skiriasi sportas nuo sveikatingumo. Sportas nieko bendro neturi su sveikatingumu! Tai labai svarbu suprasti. Profesionalus sportas žaloja žmogų iš pagrindų. Aš jame buvau ir žinau, ką sakau.

Krūviai turi būti didinami labai palaipsniui, protingai dozuojami, individualizuojami kiekvienam pagal pajėgumą, amžių bei patirties lygį. Visada sportuokite savo malonumui, drąsiai prakaituokite bet nevarginkite savęs alinančiomis treniruotėmis.

Profesionalus sportas žaloja žmogų iš pagrindų. Aš jame buvau ir žinau, ką sakau.

Užduokite sau klausimą: koks jūsų treniruočių tikslas? Sveikas, gražus kūnas? Užsibrėžkite tikslą – sveikata, o ne riebalų deginimas, tuomet ir sportuoti bus smagiau. Ypač svarbu – atsisakykite fizinio krūvio, norėdami sumažinti kūno apimtis, kai valgote cepelinus, kugelius ir tortus – pradedate ne nuo to galo.

– Kokį maisto racioną rekomenduotumėte?

– Racionas turėtų būti toks: turime gerti šarminį, tinkamą žmogui vartoti vandenį, vartoti bent jau 70 % termiškai neapdoroto augalinio maisto, visa kita gali būti virta.

Rekomenduoju visiškai atsisakyti sintetinio maisto, kurio kiekis parduotuvėse, deja, sudaro apie 90% asortimento. Beveik viskas, kas yra dėžutėse, skardinėse, kartoniniuose pakeliuose bei šiaip gražiai supakuota – mums netinka. Pradėkite skaityti etiketes, švieskite save, išsiaiškinkite, kas yra konservantai, skonio stiprikliai ir t. t. Visa tai žaloja mus iš vidaus bei suteikia priklausomybę. Nedėkite šiukšlių į save, brangiai už tai sumokėsite ateityje. O netgi labai greitai.

Asmeninio archyvo nuotr./Andzejus Michmelis
Asmeninio archyvo nuotr./Andzejus Michmelis

Aš asmeniškai pusryčiauju kuo vėliau. Visos organizmo sistemos ryte valosi, tvarkosi, o jūs stabdote šiuos procesus įkraudami į skrandį maisto. Maistas turi būt kuo natūralesnis, turintis daug fermentų, vitaminų, mineralų, kurie tikrai papildys kiekvieną kūno ląstelę.

Jūsų racione turi būt kuo daugiau vaisių. Ir liaukitės vieną dieną šnekėti nesąmones apie vaisių cukrų! Vaisiai turi idealiai gamtoje suderintą natūralių cukrų (fruktozės) derinį su ląsteliena bei kitomis medžiagomis – jos pasisavinamos tokiais kiekiais ir tempu, kokiais mums reikia. Fruktozės pasisavinimui beveik nereikia kasos išskiriamo insulino. Apie tai mažai kas žino.

Mano mėgstamiausi patiekalai: žalieji kokteiliai, salotos, vaisiai, daržovės, veganiški kebabai ir juodas bent 70 % kakavos turintis šokoladas – juk reikia kartais ir pasilepinti (šypsosi).

– Kaip save motyvuojate tokiam aktyviam gyvenimui? Gal turite savo geros nuotaikos receptą ar kokį kasdienį ritualą?

– Geriausia motyvacija man – žinios. Kai puikiai nusimanai apie tai, kokią svarbą turi maistas, šlamštmaisčio atsisakyti nėra sunku.

Taip pat stipriai motyvuoja itin pagerėjusi sveikata bei išvaizda. Šiuo metu itin gerai atrodau ir nenoriu to slėpti. Noriu uždegti žmones savo pavyzdžiu.

Sportas nieko bendro neturi su sveikatingumu! Tai labai svarbu suprasti.

Geros mano nuotaikos paslapties kaip ir nėra – valgykite augalinį maistą, sportuokite, ir jūsų abejonės pasibaigs – pajusite savo kūną kitokį, lengvą, energingą, sveiką ir daugiau jau nebenorėsite grįžti prie neaiškios kilmės „sasyskos”.

Iš ritualų išvardinčiau keletą: rytais gerkite šiltą vandenį, valgykite kuo vėliau, valgykite rečiau (ypač, jeigu jums rūpi riebalų deginimas – insulinas yra priešingybė kitam svarbiam hormonui – gliukagonui: kol insulinas bus kraujyje, apie riebalų mažinimą pamirškite), valgykite ne vėliau likus 3–4 valandoms iki miego. Taip pat nereikėtų maišyti daug produktų, ypač saldžių su rūgščiais.

– Ar yra kokių garsių žmonių ar gydytojų, iš kurių semiatės žinių ir patirties?

– Tikrai taip: knygos, knygos ir dar kartą knygos. Negaliu išvardyti lietuvių autorių, bet anglų ir rusų tikrai yra apstu: tai Colinas Campbellas, Hiromi Shinya, Michaelas Gregeris, Jurijus Frolovas, Michailas Sovetovas ir daug kitų. Jie skleidžia superžinias, rekomenduoju juos skaityti ir jų rekomendacijų laikytis. Kaip ir minėjau anksčiau – jūsų sveikata turėtų rūpėti jums patiems, nes niekam daugiau ji tikrai nerūpi.

– Kokie jūsų ateities planai, tikslai, iššūkiai?

– Mano svajonė yra toliau šviesti žmones mitybos klausimais. Pripažįstu – nėra viskas juoda-balta. Iki šiol randu itin daug prieštaringų faktų bei teiginių. Bandau suprasti esmę, pasitelkdamas logiką bei įgytas žinias. Supraskite vieną – laikai, kai galėjai pasitikėti profesoriais bei mokslininkais, baigėsi. Kas kam tarnauja ir kas už ką moka pinigus, jau seniai nebe aišku.

Štai kodėl reikia rinkti informaciją ir ją taikyti. Bet atsiminkite vieną supertiesą – kas ką beteigtų, jūsų kūnas niekuomet jūsų neapgaus. Bandykite valgyti kitaip nei dabar ir stebėkite savijautą – jūsų kūnas jums parodys, ar einate teisingu keliu. Nepamirškite ir to, kad kūne vyksta procesai, kuriems reikia laiko, t. y. jeigu pasijusite blogai, palaukite, kūne gali vykti valymosi būsenoje. Pagalvokite, kiek visko prikaupėte gyvendami.

Jūsų sveikata turėtų rūpėti jums patiems, nes niekam daugiau ji tikrai nerūpi.

Mano svajonė yra atsistoti prieš daugiatūkstantinę publiką ir taip ją paveikti, kad jai užtektų noro atsisakyti senų įsitikinimų ir pasirinkti ilgą gyvenimą be jokių ligų. Ateityje taip pat norėčiau sveikos mitybos tema parašyti knygą.

Augalinio maisto festivalis „Vegfest LT Kaunas“ vyks rugsėjo 8 d. Nepriklausomybės aikštėje prie soboro nuo 10 iki 18 val. Nemokama Andzejaus Michmelio paskaita vyks Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje nuo 16 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

N-18 Aktualu

40 metų nuo makabriškų Džonstauno žudynių: išgyvenusi moteris gyvenimą kūrė iš naujo

Aktualu

Mergaičių mokykla Palestinoje: šypsenas slepia tragedijos ir košmarai naktimis

Gyvenimas

40-metės nuotykiai internete: ieško meilės, bet jaučiasi klampojanti po gilią pelkę

Aktualu

Kovodamas su kainomis Saulius Skvernelis gali sudeginti savo populiarumą

Interviu Kultūra

T.H.Eriksenas apie žmonijos perkaitimą: „Mes neturime laiko informaciją paversti žiniomis, o žinias – išmintimi“

Verslas

Iš Ispanijos į Lietuvą grįžusi vilkaviškietė sėkmę atrado pasidalinusi žaislo nuotrauka internete

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. Apie Rusijos tęsiamą sovietų dezinformaciją – vyriausiojo N.Ceausescu šnipo lūpomis

Sportas

Tautų lygoje – futbolo stebuklas: neįtikėtinai sugrįžusi Šveicarija triumfavo grupėje

Vardai

Po žinios apie „Naktinių personų“ iširimą Alanas Chošnau pristato naują singlą „Tu gali arba ne“

Aktualu

Gaisrai Kalifornijoje: kodėl tiek daug žmonių laikomi dingusiais be žinios?

Vardai

Monika Šalčiūtė bušido turnyruose dirba nuo 17 metų: „Aš čia – kaip „Victoria's Secret“ angelas“

Pasaulis kišenėje

Automobiliu po Europą keliavę jonaviškiai: norėjome pratęsti bobų vasarą

24sek

Po A.Kavaliausko tritaškio – Šaro pokštai: „Nemanau, kad ant to reikia statyti žaidimą“

Gazas

A.Juknevičius ir K.Povilaitis: kam vairuotojui reikalingas „šaltas dušas“

Gyvenimas

Pigmentinės dėmės kankina ir jaunus: kaltas vitaminų stygius

Gyvenimas

A.Kriščiūnas pasidalijo patirtimi, kaip atsikratė nerimo priepuolių ir išmoko mylėti

Vardai

„Orų mergaitei“ K.Liukaitytei – 30 metų: „Didžiausia dovana man – vyras ir dukrai sesuo į kompaniją“

24sek

M.Kuzminskas nežaidė, o A.Gudaitis su „dizaineriais“ vos neprisižaidė Venecijoje

Vardai

Seksualiausiu pasaulio vyru paskelbto Idriso Elbos sužadėtinė didžiuojasi: „Jis velniškai karštas“

Aktualu

Gamtosaugininkai: vilkų nėra tiek daug, kaip teigia medžiotojai ir ūkininkai

Naujienos

Vardai

Skyrybas išgyvenanti Natalija Martinavičienė: „Gyvenu kaip karo lauke. Teko keisti ir spynas“

Aktualu

Misiją Šiauliuose pradėję belgų naikintuvai pirmą kartą kilo lydėti Rusijos orlaivio

Gyvenimas

Nuolat esate pervargę? Daug bėgiodami ar nuvykę į SPA, problemos neišspręsite

Aktualu

Policija surengė pratybas sprogus sprogmeniui su radioaktyviomis medžiagomis

Aktualu

Paryžius: Rusija mėgino šnipinėti Prancūzijos karinį ryšių palydovą

Aktualu

Įspūdingas iššūkis ugniagesiams Kėdainių rajone – gelbėjo 870 tonų derliaus

24sek

Prienų klube vėl bus Šeškus treneris ir Šeškus žaidėjas

Aktualu

Eismą prie Alytaus sustabdė ant kelio pabirusios vištos

Pasaulis kišenėje

11 sparčiausiai populiarėjančių turistinių krypčių

Verslas

Statybos Vilniaus centre: kaimynai žeria kaltinimus, statytojai kalba apie reputacinės žalos atlyginimą

Aktualu

Aiškinamasi, kaip į Nevėžį patenka nevalytos nuotekos: tarša triskart viršija normas

Vardai

R.Zabarauskas ėmė dalinti 500 vėliavų, o su kaimynais sutarė, kaip saugotis nuo padegėjų

24sek

Pamatykite pirmieji: Vilniaus „Rytas“ žais atnaujintoje aikštelėje

Aktualu

ES derybininkas M.Barnier nepritaria svarbiems „Brexit“ sutarties punktams

Kultūra

Londono aukcione bus parduoti garsių filmų kostiumai ir rekvizitai

Mokslas.IT

Lietuvoje lankėsi išskirtinės programavimo kalbos kūrėjas

Aktualu

Specialistai pataria kurį laiką negerti vandentiekio vandens Žiežmariuose

Interviu 24sek

Mantas Kalnietis – apie keistą FIBA sistemą ir juokingą susitarimą su T.Parkeriu

Aktualu

Buvęs Utenos kolegijos direktorius kratosi atsakomybės: ŠMM bando nukreipti dėmesį nuo savęs

Sportas

Vilniaus maratone – kitokia trasa, išskirtiniai medaliai ir 15 tūkst. bėgikų

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką