Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trijų savaičių eksperimentas parodė, kaip kovoti su cholesteroliu

Margarinas.
Scanpix/Panthermedia nuotr. / Margarinas.
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Viena iš didžiausių civilizacijos rykščių – aukštas cholesterolio lygis – nusineša daugybę gyvybių ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Mažai judantys, daug perdirbto ir blogųjų riebalų turinčio maisto valgantys, daržovių vartototi nelinkę europiečiai kelia rūpesčių ne tik medikams, bet ir atsakingoms ES valstybių institucijoms, Pasaulinei sveikatos organizacijai.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Į kovą su padidėjusiu cholesteroliu įsitraukė ir maisto gamintojai, ėmęsi kurti funkcinį maistą, kuris padeda europiečiams kovoti su padidėjusiu cholesteroliu.

Be to, maisto gamintojai įsitraukė ir į švietėjišką veiklą, pasakodami gyventojams, kokiais būdais galima kovoti su cholesteroliu.

Antai pasaulinė kompanija „Unilever“ prieš kelerius metus skirtingose Europos šalyse pakvietė žmones dalyvauti sveikatinimo programoje, skirtoje mažinti cholesterolį. Programa buvo vykdoma Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Graikijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse.

Programai įgyvendinti buvo pasirinkti nedideli miesteliai ar gyvenvietės, kur visi žmonės buvo pakviesti dalyvauti cholesterolio tyrimo bei aukšto cholesterolio lygio mažinimo programoje. Kampanijos organizatoriai siekė parodyti, kad tinkamai sureguliavus mitybą, pradėjus daugiau judėti ir valgant funkcinį maistą su augaliniais steroliais, galima gerokai sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje.

„Unilever“ pademonstravo, kad jų sukurtas funkcinis maistas – produktų linija  „Flora pro.activ“ – turi reikiamą kiekį augalinių sterolių, kurie padeda mažinti cholesterolį. Lietuvos gyventojai gali įsigyti „Flora pro.activ“ margariną su augaliniais steroliais.

 

Trijų savaičių programa davė rezultatų

Kampanijos organizatoriai siekė parodyti, kad tinkamai sureguliavus mitybą, pradėjus daugiau judėti ir valgant funkcinį maistą su augaliniais steroliais, galima gerokai sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje.

Vykdant cholesterolio mažinimo programą tiems gyventojams, kuriems nustatytas padidėjęs cholesterolis, buvo sudarytos galimybės čia pat, jų gyvenvietėje, įsitraukti į specialiai organizuotus aktyvaus judėjimo užsiėmimus.

Visus norinčiuosius konsultavo dietologai, mitybos specialistai. Patyrę virėjai miesteliuose rengė paskaitas, kaip paruošti sveikesnį maistą su mažiau kenksmingų riebalų. Be to, medikai konsultavo žmones, kurie ėmėsi mažinti cholesterolį, vartodami „Flora pro.activ“.

Cholesterolio mažinimo programos įgyvendinimą gyvenvietėse aktyviai rėmė ir savivaldos institucijos bei vietos medikai, įsitraukė net patys merai.

Visas šis priemonių derinys – aktyvesnis gyvenimo būdas, sveikesnė mityba ir „Flora pro.activ“ vartojimas – per tris savaites davė akivaizdžių pokyčių visose programoje dalyvavusiose valstybėse.

Antai Ispanijos miestelyje Reduena, dalyvavusiame programoje, cholesterolis sumažėjo 4 iš 5 programos dalyvių. Graikijos Symi saloje cholesterolis sumažėjo 95 proc. gyventojų, kurie ryžosi išbandyti pasiūlytų priemonių derinį. Didžiosios Britanijos Ruthland miestelio programos dalyviams cholesterolį pavyko nugalėti net 82 žmonėms iš 100.

Ką gali augaliniai steroliai

Klinikinių tyrimų metu įrodyta, kad per dieną suvartojant po 1,5–2,4 g augalinių sterolių, cholesterolio kiekis kraujyje sumažėja 7–10 proc. per 2–3 savaites. Šis augalinių sterolių kiekis gaunamas suvalgant 3–4 riekeles duonos su „Flora pro.activ“. Cholesterolio lygį galima sumažinti dar 5 proc., laikantis sveikos mitybos ir aktyvios gyvensenos principų. 

Scanpix/Panthermedia nuotr./Margarinas.
Scanpix/Panthermedia nuotr./Margarinas.

Apie „Flora pro.activ“. „Flora pro.activ“ sudėtyje yra augalinių sterolių. 2–3 savaites kasdien vartojant 1,5–2,4 g augalinių sterolių (30 g „Flora pro.activ“), cholesterolio kiekis gali sumažėti iki 7–10 proc. Be to, svarbu laikytis sveiko gyvenimo būdo ir sveikos mitybos principų, valgyti  pakankamai vaisių ir daržovių.

Aukštas cholesterolio kiekis padidina riziką susirgti koronarine širdies liga. Koronarinę širdies ligą gali sukelti ir daug kitų veiksnių, todėl nepakanka panaikinti tik vieną veiksnį, siekiant sumažinti bendrą riziką. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką