-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Vešlių, blizgančių ir ilgų plaukų gidas

Ilgi, vešlūs, blizgantys plaukai – daugumos moterų svajonė. Tačiau užsiauginti ilgus ir sveikus plaukus, kurie nebūtų nušiurę ir išplonėję, ypač jei juos dažote, – nelengva užduotis. Negana to, su amžiumi plaukai linkę plonėti. Kas yra sveikų plaukų draugai ir priešai?
Kaukė plaukams
Gražūs plaukai / Vida Press nuotr.

SVEIKŲ PLAUKŲ PRIEŠAI

Plaukų priemonės

Daugiausia problemų pažeistiems plaukams pridaro priemonės su silikonu.

Plaukai iš esmės yra sudaryti iš baltymų, ir jų struktūrą gali pažeisti saulė, karštis, oro tarša bei kiti išorės veiksniai. Jei naudojate daug plaukų priemonių, ypač formavimo, jos gali suformuoti lipnią plėvelę ant plaukų. Daugiausia problemų tokiais atvejais pridaro priemonės su silikonu, kuris glotnina plaukus ir yra dedamas kone į kiekvieną šampūną, apsaugos nuo karščio priemonę ir t. t. Taip apsunkinami plaukai, jie praranda blizgesį, nes per susidariusią plėvelę nekvėpuoja.

Net jei plaukai nenušiurę, nereikėtų persistengti tepant plaukų serumą, putas ar purškiantis plaukų laku. Net ir iš esmės naudingo dalyko kaip serumas reikia vos lašo – plaukų galams. Antraip plaukai vizualiai praras vešlumą, atrodys susiriebalavę.

Karštis

Dar viena priežastis, dėl ko plaukai įgauna matiškumo, – karštas vanduo. Šaltuoju sezonu norisi susišildyti bent jau duše, tad prausiamasi po karštesniu, nei įprasta, vandeniu. Tai nepatinka nei odai, nei plaukams: prarandama drėgmė, oda išsausėja, ją gali perštėti, o sausi plaukai yra pažeidžiamesni, todėl bėgant laikui pradeda skilinėti.

Taip pat neigiamai juos veikia plaukų džiovinimas šilta ar karšta oro srove.

Vida Press nuotr./Džiovintuvas
Vida Press nuotr./Džiovintuvas

Stresas

Jis kenkia viskam, plaukams – irgi, ne veltui sakoma, kad visos ligos – nuo nervų. Stenkitės sumažinti streso lygį ir venkite jį sukeliančių veiksnių. Tiek ilgalaikis, tiek trumpalaikis stresas sukelia grandininę reakciją, kurios pasekmė gali būti plaukų slinkimas ar lėtesnis augimas.

Medituokite, pieškite, megzkite, išgerkite arbatos, pasivaikščiokite, paklausykite ramios muzikos – darykite tai, kas gali padėti atpalaiduoti kūną ir protą.

SVEIKŲ PLAUKŲ DRAUGAI

Valomoji priemonė

Šampūnai, skirti kasdienai, kuriami su švelnesnėmis priemonėmis. Jie skirti pašalinti plaukų formavimo priemonėms ar susikaupusiems nešvarumams – dulkėms, riebalams ir t. t.. Tačiau kartais ne viskas pasišalina. Kad ir minėtas silikonas ar kitos riebios priemonės.

Todėl kartkartėmis išplaukite galvą valomuoju šampūnu.

Maistas plaukams

Jei plaukai plonėja, lėtai auga ar prarado spindesį, labai gali būti kalta ir nevisavertė mityba. Jums tikriausiai trūksta geležies, vitamino D, omega-3 riebalų rūgščių, galbūt ir kitų maistinių medžiagų. Valgykite daugiau žalių lapinių daržovių, ankštinių (lęšių, pupelių, avinžirnių, žirnių), sezoninių daržovių, raudonos mėsos, džiovintų spanguolių, riešutų, sėklų, riebios žuvies (lašišos, tuno ir pan.), vartokite alyvuogių aliejaus.

Fotolia nuotr./Gerieji riebalai
Fotolia nuotr./Gerieji riebalai

Bene populiariausias, randamas daugumoje maisto papildų plaukams, yra biotinas.

Jei reikia, papildomai vartokite maisto papildų. Bene populiariausias, randamas daugumoje maisto papildų plaukams, yra biotinas. Tai B grupės vitaminas, skatinantis medžiagų apykaitą ir gerinantis nervų sistemos veiklą. Taip pat jis gerina plaukuose esančio keratino struktūrą, todėl plaukai, praėjus trims-šešiems mėnesiams nuo papildų vartojimo, pradeda augti stipresni ir sveikesni, slinkimas sustabdomas.


Kita priemonės – minoksidilis – veikia plauko folikulo brendimo fazes, stimuliuoja plauko augimą, plaukų šaknys tvirtėja, dėl to plaukai atauga stipresni. Siekiant rezultato, patariama kasdien įtrinti minoksidilio tirpalo į skalpą ir gerai pamasažuoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius