Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 05 23

Būdai, kurie padės įveikti kiaulpienes sklype visiems laikams

Geltonai žydinčios pienės traukia akis, tačiau ne visiems jos suteikia pavasarinį džiugesį. Besiplaikstantys pūkai užsėja pievas, gėlynus ar daržus, todėl daugelis stengiasi jų išvengti. Ką galite padaryti?
Kiaulpienė, pienė, pienės
Kiaulpienė / 123RF.com nuotr.

Didžiausia bėda ta, kad pienių sėklos išlieka gyvybingos ne vienerius metus, todėl kovoti su jomis reikės reguliariai. Aišku, galite susitaikyti su jomis ir džiaugtis jų nauda, kadangi pienės ne tik piktžolė – jos gali tapti ir tikru auksu.

Tad jeigu gerai apgalvojote planą, tuomet galite imtis darbo. Nuo ko pradėti?

Kiaulpienių naikinimo priemonės

Išraukite. Šis būdas tinka atsikratyti daugelio piktžolių, tačiau verta žinoti, kad kiaulpienių šaknys yra labai ilgos, gali siekti net 25 cm ir dėl šios priežasties jas išrauti nėra taip paprasta. Juolab kad iki galo jų neišrovus, kiaulpienės ataugs žaibišku greičiu. Pasirinkite tam tinkamus įrankius, kurie palengvins darbą ir kiaulpienes raukite gegužės ir birželio mėnesį.

Reguliariai kirskite kauptuku. Šis metodą galima taikyti ir darže, sode, kur auga piktžolės. Jeigu jūs jaunus augalus kauptuku nukirsite, tuomet jie tikrai bus suvaldyti kuriam laikui ir vasaros metu jūsų neerzins geltonuojančios pienės.

Dažnai nupjaukite. Šis būdas labiausiai tinka įvairiose pievelėse. Jeigu dažnai – 1 ar 2 kartus per savaitę pjausite žolę, tuomet kiaulpienės nespės ataugti ir tokiu būdu jūs sumažinsite jų plitimą. Išrauti vieną kitą užsilikusį „egzempliorių“ tikrai nebus sudėtinga.

Naudokite herbicidus. Dabar galima įsigyti specialiai vejų piktžolėms naikinti skirtų priemonių, todėl jeigu negalite apsikęsti kiaulpienių, išmėginkite. Rezultatas turėtų būti toks, kokio tikitės. Tiesa, šiuo atveju labai svarbu atidžiai perskaityti gamintojo nurodymus ir jais vadovautis.

Jeigu kiaulpienės prasiskverbė tarp plytelių, pasinaudokite šiuo patarimu: Natūralios priemonės, tokios kaip actas ar verdantis vanduo, yra išties veiksmingos, tačiau jas naudoti reikia tose vietose, kuriose nesiruošiate nieko auginti. Taigi, jums reikės:

  • 3 l acto;
  • 1 puodelio druskos;
  • 1 valg. š. indų plovimo skysčio.

Kaip gaminti ir kaip naudoti?

1. Sumaišykite actą ir druską, iki kol ji ištirps.

2. Supilkite indų ploviklį ir gerai viską išmaišykite.

3. Perpilkite gautą skystį į butelį su purkštuvu.

4. Piktžoles gautu skysčiu purkškite sausą, saulėtą dieną. Tikinama, kad poros dienų pakanka, kad pamatytumėte rezultatą.

Pamilkite. Kiaulpienės yra išties puikus augalas, net jeigu jo ir nemėgstate. Pakeitę požiūrį, galite tikėtis naudos. Kiaulpienės tinka ne tik kokteiliams, valantiems organizmą, bet ir grožiui puoselėti; iš šaknų gaminama kava, o iš žiedų – pienių medus. Be to, kiaulpienės dar ir padeda puoselėti grožį! Išmėginkite.

Nuo strazdanų ir pigmentinių dėmių

Šiuo atveju jums pasitarnaus petražolės ir kiaulpienių lapai. Atskirai sutrinkite šiuos augalus ir išspauskite sultis. Tuomet sumaišykite jas ir tepkite problemines vietas. Nuo strazdanų taip pat padės ir kiaulpienių žiedynai, užpilti verdančiu vandeniu. Atvėsusį nuovirą nukoškite ir tuomet kelis kartus per dieną valykite strazdanotas odos vietas.

Fotolia nuotr./Kiaulpienės tinka visų tipų odai
Fotolia nuotr./Kiaulpienės tinka visų tipų odai

Sausai ir senstančiai odai

Sutrinkite kelis kiaulpienių žiedus ir lapus iki košelės konsistencijos. Pagardinkite arbat. š. medaus. Kad kaukė nebūtų per daug tiršta, praskieskite virintu vandeniu. Tuomet veidą patepkite augaliniu aliejumi, tarkime, alyvuogių, kukurūzų, kokosų ir pan., bei dėkite kaukę. Palikite ją 15–20 minučių. Nuplaukite vėsiu vandeniu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius