Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 24d. 09:51

Cukinija rekordininkė: Birutė užaugino 20 kg sveriančią daržovę

Birutė su cukinija-milžine
Asmeninio archyvo nuotr. / Birutė su cukinija-milžine

Švėkšnos miestelyje gyvenantiems Birutei ir Regimantui pavyko užauginti 20,5 kg sveriančią cukiniją, kuri yra rimtas pareiškimas šiuo metu esančiam didžiausios Lietuvoje cukinijos, sveriančios 8,7 kg, rekordui. Kaip pasakoja Birutės dukra Sandra Žiogienė, rekordo užregistruoti dar nespėjo, kadangi cukinija nuskinta vos prieš kelias dienas.

Birutės ir Regimanto sodyboje užauginta cukinija buvo pasodinta pavasarį ir nuskinta prieš kelias dienas, kai šeima nusprendė, jog atėjus vėsesnėms naktims, per daug rizikinga ją toliau auginti.

„Kažkaip dar mamai sakiau, kad gal palaukim, bet dabar tos naktys vėsesnės prasidėjo, tai mama labai bijojo, kad nenušaltų, sakė gal geriau greičiau sveriam. Pasakojo, kad net naktį kažkurią, kai šaltesnė buvo, ėjo, apklojo su kažkuo, kad cukinija nenušaltų“, – įspūdžiais dalijosi S.Žiogienė.

Asmeninio archyvo nuotr. /Cukinija-milžinė
Asmeninio archyvo nuotr. /Cukinija-milžinė

Moteris pasakoja, kad mama cukiniją augino natūraliai, jokių trąšų nenaudojo, o ir tikslo specialiai užauginti cukiniją rekordininkę neturėjo.

„Augino jie natūraliai. Beje, naudojo raugintas dilgėles, nes buvo girdėję, neva jos labai gerai. Vandenyje jas porą savaičių raugino ir tada laistė cukiniją. O daugiau – tai tiesiog gera vieta, saulė, tarp šiltnamių“, – teigia Birutės dukra.

Birutė ir Regimantas į sodybą persikėlė gyventi visai neseniai, todėl progos užauginti daugiau didžiulių daržovių dar neturėjo. Nors 67 cm ilgio cukinija augo ne viena, netoliese augusios kitos cukinijos dydžiu jai neprilygo.

Asmeninio archyvo nuotr. /Birutės ir Regimanto sodyboje užauginta cukinija sveria per 20 kg
Asmeninio archyvo nuotr. /Birutės ir Regimanto sodyboje užauginta cukinija sveria per 20 kg

„Didelė užaugo būtent ji viena, kitos cukinijos gal dvigubai mažesnės. Tėvai labai myli gamtą ir augalus, gal dėl to šie ir atsidėkojo jiems“, – svarstė moteris.

Asmeninio archyvo nuotr. /Birutė su per 20 kg sveriančia cukinija
Asmeninio archyvo nuotr. /Birutė su per 20 kg sveriančia cukinija

Kol cukinija neužregistruota rekordui, laikinai yra padėta į sandėliuką, kuriame, panašu, irgi sulaukia dėmesio. O ką darys su užaugusia milžine, kurios apimtis 88 cm, Sandros mama dar nenusprendė.

„Kol kas dar džiaugiasi, kaimynai buvo suėję pažiūrėti tos cukinijos. O ką darys, nežino, nenusprendė dar“, – 15min GYVENIMUI pasakojo S.Žiogienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką