Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 08 17

Ką daryti, jei orkaitės išmanumas labiau trikdo, nei gelbsti? Susipažinti artimiau!

Iš pirmo žvilgsnio šiuolaikinės orkaitės atrodo kone vienodos: dominuoja nerūdijančio plieno arba juodos spalvos dizainas, jutikliniai ekranai, visos jos – įmontuojamos, o viduje – kelios grotelės. Tačiau kodėl tuomet nužygiavus į buities prekių parduotuvę, atsiveria toks platus kainų diapazonas?
Orkaitė
Orkaitė / Projekto partnerio nuotr.

Anot buitinės technikos parduotuvės „Buitis.lt“ direktoriaus Domo Tolvaišo, pirminis „filtras“ – gamintojas, kadangi orkaitės, pagamintos Vokietijoje, kainuoja daugiau nei analogiškų funkcijų turinčios, tačiau gamintos Lenkijoje arba Turkijoje. O kadangi moderniųjų orkaičių viduje slypi gausybė technologijų, laukia kiek sudėtingesnis atrankos procesas, mat čia jau reikia pasverti savo poreikių ir orkaitės funkcijų santykį. Tačiau kokią orkaitę bepasirinktumėte, tikėtina, kad jos išmanumas privers ne kartą pakelti antakį.

„Šiuo metu rinkoje esančios orkaitės jau tokios išmanios, kad jų nebereikia nė valyti – vieno mygtuko paspaudimu visi nešvarumai orkaitės viduje virsta į pelenus ir namuose net nėra jokių nemalonių kvapų. Rodos, ar gali būti geriau? – šypsosi Domas Tolvaišas. – Tačiau tai – tik viena iš daugybės kitų funkcijų. Šiuo metu perkamiausios orkaitės pasižymi didele, bent 60 l talpa, taip pat renkamasi stilingas ir lengvai prižiūrimo fasado. Labai madingos juodo ar balto stiklo arba neteplaus nerūdijančio plieno orkaitės, taip pat – retro stiliaus. Be jokios abejonės, pirmiausia žvalgomasi į Vokietijos gamintojus.“

Projekto partnerio nuotr./Orkaitė
Projekto partnerio nuotr./Orkaitė

Susipažinkime – ką naudingo galima rasti naujose orkaitėse

„Orkaitės kaina stipriai priklauso nuo jos komplektacijos, orkaitėje esančių išsivalymo sistemų, integruotų garų ar mikrobangų funkcijų, elektroninių valdymų, didelių liečiamų ir spalvotų ekranų su begale iš anksto įvestų receptų. Renkantis orkaitę, pirmiausia reikėtų įvertinti savo poreikius ir nepermokėti už tai, ko galbūt neplanuojate naudoti“, – sako buitinės technikos parduotuvės „Buitis.lt“ direktorius Domas Tolvaišas.

Taigi, kokios esminės orkaičių funkcijos, kurias reikėtų apsvarstyti?

  • Kepimo funkcijos. Beveik visos šiuolaikinės orkaitės turi bent 5–6 kepimo funkcijas ir oro maišymo ventiliatorių. Čia jau atsiveria savotiškas rojus: nuo „Bosch“ orkaitėse įdiegtos funkcijos „bakingSensor“, kai orkaitės jutiklis nuolat matuoja deguonies koncentraciją ertmėje ir pagal tai apskaičiuoja drėgnumą bei automatiškai koreguoja kepimo procesą iki garų funkcijų, kai orkaitėje gali būti garinama žuvis, daržovės ar net desertai.
  • Kepimo skardų skaičius ir teleskopiniai bėgeliai skardoms. Gamintojai dažniausia komplektuoja 1–2 kepimo skardas ir kepimo groteles. Bėgeliai turi būti patogūs ir saugūs, gali būti įmontuoti keliuose orkaitės kepimo lygiuose ir būti pilnai arba pusiau ištraukiami.
  • Laikmatis – ypač svarbu galimybė programuoti kepimo trukmę, pabaigą, pradžią.
  • Užraktas nuo vaikų. Aktualu turintiems mažų vaikų, gali būti mechaninis durelių arba elektroninis valdymo panelės.
  • Mėsos termometras ypač patiks mėgstantiems namiškius ir svečius stebinti skirtingo kepimo lygio kepsniais. Su termometru galima matyti tikslią kepamos mėsos vidaus temperatūrą, tad sumanę patiekti pusiau iškeptą didkepsnį, būsite tikri, kad jis toks ir bus.
  • Elektroninis valdymas. Galimybė tiksliau nustatyti ir matyti kepimo temperatūrą, išsaugotos automatinės kepimo programos, nustatančios kepimo laiką ir temperatūrą pagal nustatytą kepinio tipą ir svorį, bei daugelis kt.
  • Greito įkaitinimo funkcija. Orkaitė sunaudoja daugiau energijos, tačiau greičiau įkaista iki nustatytos kepimo temperatūros.
  • Savaiminio išsivalymo sistema – pirolizė. Dar vienas išmanusis „stebuklas“, sutaupantis begalę laiko ir net sveikatos. Savaiminio orkaitės išsivalymo metu temperatūra įkaista iki 500 laipsnių, tad visi riebalų ir maisto likučiai, užsilikę ant emaliuotų orkaitės sienelių, sudega iki pelenų, kuriuos belieka sušluoti šepetėliu arba susiurbti. Šį darbą atlieka tie patys kaitinimo elementai, kurie atsakingi ir už maisto kepimą, tiesiog paspaudus valymo mygtuką, jie įkaista iki kelis kartus aukštesnės temperatūros.
  • Mikrobangų krosnelės funkcija. Tiks norintiems turėti „daugiau viename“ – kepti, greitai pašildyti maistą ar skysčius, atitirpinti šaldytus produktus.

Įsivertinus visas funkcijas, teliks užmesti akį į prekės ženklą ir gamintoją. Vienas patikimiausių ir dažniausių pasirinkimų – buitinės technikos gamintojo „Bosch“ prietaisai, kurie Lietuvoje jau trečius metus iš eilės įvertinti „Best Buy“ apdovanojimu, reiškiančiu geriausią kainos ir kokybės santykį. Be to, šiam gamintojui priklauso ir „Qudal“ apdovanojimas, reiškiantis aukščiausios kokybės buitinę techniką Lietuvoje.


Atlik trumpą testą ir sužinok, kokios orkaitės reikia tau!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius