Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 30d. 07:00

Mokomės auginti medelių sodinukus iš sėklų. G.Jegelevičiaus vaizdo pamoka

Augalo sodinukas
123RF.com nuotr. / Augalo sodinukas

Antakalniečių bendruomenė kviečia vilniečius ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių gyventojus pradėti auginti mūsų geografinės juostos medžių ir krūmų sodinukus, kuriais po kelerių metų galėtume praturtinti miesto žaliąsias erdves, daugiabučių kiemus. Mūsų miestai turi būti pilni teikiančių pavėsį, žydinčių, derančių vaisius augalų (medžių, krūmų, vaismedžių).

Trumpame vaizdo siužete aplinkosaugininkas, Gamtinės žemdirbystės instituto vadovas Gražvydas Jegelevičius pasakoja, nuo ko pradėti ir kaip užsiauginti medžių sodinukus iš sėklų:

VIDEO: Mokomės auginti medelius. G.Jegelevičiaus pamoka

„Suprantame, kad augalams nebus lengva augti miesto šurmuly ir taršoje, jie tikrai neturės tokių sąlygų, kokias turėjo senieji, brandūs, mieste užaugę medžiai.

Mes dažnai nebegalime pasipriešinti neatsakingiems brandžių medžių kirtimams, paguodžiant, jog vietoj jų bus pasodinti atvežtiniai, ne mūsų šalyje užauginti sodinukai.

Girdėdami valdininkų puikavimąsi pasodintu medelių kiekiu, pasigendame jų priežiūros, skiriamų lėšų laistymo, maitinimo sistemoms, ir baiminamės, kad laikui bėgant brandžių medžių mieste gali visai nelikti. Galima ilgai piktintis valdininkų trumparegiškumu ar nemokšiškumu, bet siūlome rinktis racionalesnius būdus“, – sako Antakalniečių bendruomenės nariai išplatintame pranešime.

Bendruomenė siūlo atstatyti skriaudą gamtai, pamėginant užauginti augalus iš sėklų, kurių dabar, nutirpus sniegui, galima rasti po liepomis, kaštonais ar kitais medžiais.

„Sodinkime, auginkime ir prižiūrėkime alyvas, riešutus, šermukšnius, liepas, ąžuolus, obelis ir kriaušes, slyvas, gudobeles ir kitus miestą turtinančius augalus, konsultuodamiesi su profesionalais. Perduokime savo žaliuosius linkėjimus kitoms kartoms, gyvensiančiomis šioje vietoje po mūsų. Pamėginkime padaryti taip, kad neišnyktų paukščiai iš miesto, pamėginkime išsaugoti gyvybes šalia savo gyvenamųjų namų ir viešųjų erdvių“, – kviečia antakalniečiai.

Antakalniečių bendruomenės daržininkai jau prisirinko Antakalnio pasididžiavimo – trijų šimtų metų liepos – sėklų ir augins šio galingo ilgaamžio medžio palikuonis, kurie, tikisi, bus geriau prisitaikę prie miesto sąlygų ir lygiai taip pat džiugins ateities kartas savo įspūdingu dydžiu, grožiu ir sukuriama atmosfera.

Kaip pasidauginti, užsiauginti iš sėklų, prižiūrėti augalus, mokys specialistai. Jų pamokėlių rasite feisbuko grupėje tinklapyje www.antakalniečiai.lt.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

04:10
15:03
13:00

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką