Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 3d. 08:57

Gyvenimas regione turi privalumų – 20 idėjų verslo pradžiai kaimo vietovėje

Žirgai
123RF.com nuotr. / Žirgai

Sparti šiuolaikinių technologijų plėtra iš esmės keičia pasenusį požiūrį į gyvenimą bei darbą kaimo vietovėse. Dabar mažos gyvenvietės tampa nebe kliūtimi, o galimybe veikti! Tačiau kiekvienam verslui reikalingas pradinis kapitalas. Kuriantys savo verslą kaime gali pasinaudoti įvairiomis Europos Sąjungos paramos priemonėmis, žymiai palengvinančiomis verslo pradžią.

Pavyzdžiui, Europos Sąjungos parama gali būti suteikta pagal 2014–2020 m. Kaimo plėtros programos veiklos sritį „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“, kuri galioja iki 2020 m. birželio 15 d. Sukuriant 1 naują darbo vietą parama gali siekti 18 800 Eur. arba 37 600 Eur, kai planuojama sukurti 2 naujas darbo vietas.

Tokios priemonės sudaro palankias sąlygas kurtis ir stiprėti savo veiklą pradedančiam verslininkui. Žinoma, norint gauti paramą reikės truputį pasistengti. Turėsite pateikti paraišką Nacionalinei mokėjimo agentūrai ir parengti verslo planą. Tačiau čia jums gali padėti Coropportunity profesionalai, kurie, išklausę jūsų verslo idėją, padės paruošti visus reikalingus dokumentus.

Tad jeigu turite noro kurti, bet trūksta idėjų, siūlome kelis variantus, kokį verslą galite vystyti kaimo vietovėje.

1. Jodinėjimo žirgais paslauga

Daugelyje kaimo vietovių rasite ūkius su žirgais, bet kartais savininkai neturi pakankamai laiko savo augintiniams pramankštinti. Jei esate žirgų mylėtojas, pats metas keliauti pas kaimyną ir susitarti, už kiek ir kuriam laikui galėtume pasiskolinti jų žirgus. Jums beliktų sugalvoti, kaip pritraukti klientus, norinčius pajodinėti. Dviguba nauda – žirgas prajodinėtas, klientai patenkinti gavę pramogą, o jūs turite savo verslą!

2. Sporto įrangos nuomos paslauga

Kaime ir atokiose bendruomenėse nuotykiai ir pramogos yra vystomos lauke. Aplink galima atrasti miškus, vaikščiojimo takus, eiti į žygius, kopti į kalnus, važinėti dviračiais, plaukti baidarėmis ir užsiimti kitomis laisvalaikio praleidimo formomis.

Norėdami pradėti įrangos nuomos verslą galite naudoti namuose turimą įrangą: dviračius, riedučius. Tai būtų geras atspirties taškas. Čia galėtų būti naudojami du verslo modeliai. Galite išnuomoti įrangą klientui, o jie savarankiškai tyrinėja apylinkes, arba galite imti mokestį ir patys įtraukti klientus į nuotykius, sudarant įvairias trasas ar kliūtis.

3. Produktų kooperavimo įmonė

Sudarykite individualius naminės mėsos, kiaušinių ar daržovių tiekimo planus: gal jūsų kaimynas pusryčiams mėgsta valgyti kiaušinienę ir 10 kiaušinių nori gauti kas antrą dieną? O gal jūsų draugų šeima daržovių užsakymą norės gauti kiekvieną rytą? Yra du galimi šios idėjos verslo modeliai. Mokestis už produktų pristatymo planus, kuomet jūs pats superkate produktus ir juos paskirstote klientams. Arba jūs tampate grandimi, jungiančia tiekėjus ir klientus, taip gaunate tarpininkavimo mokestį. Jūsų verslas – šviežių produktų pristatymas į namus pagal individualius ir konkrečius kliento poreikius išlaikant tęstinumą.

4. Senjorų ugdymas

Savo gyvenimo neįsivaizduojame be mus supančių išmaniųjų technologijų. Nereikia pamiršti ir senjorų, tačiau jiems reikalinga pagalba norint išmokti naudotis išmaniuoju telefonu, kompiuteriu bei internetu ir skambinti anūkams per „messenger“.

Sukūrus aiškią programą galėtumėte vystyti savo verslą – konsultuoti ir mokyti vyresnio amžiaus asmenis. Galite kurti individualias pamokas ar atlikti grupines konsultacijas. Tapti žmogumi, į kurį senjorai galėtų kreiptis susidūrę su nesklandumais.

123RF.com nuotr./Garbaus amžiaus vyras kalbasi telefonu
123RF.com nuotr./Garbaus amžiaus vyras kalbasi telefonu

5. Kiemų valymo tarnyba

Kiemo teritorija kaimo vietovėse gali būti didžiulė, kai kuriais atvejais apimanti net keletą arų. Ši kaimo verslo idėja specializuotųsi didelių kiemų teritorijų valyme, tvarkyme ir apželdinime. Daugeliui kaimo namų savininkų tai gali būti naudinga taupant tiek laiką, tiek sveikatą.

Šį verslui pradėti galite pereidami gatvę ir apklausdami 20 kaimynų, ar jiems nereikia pagalbos. Bent keletą klientų tikrai atrasite. O naudoti galite jau savo turimus išteklius, tokius kaip žoliapjovė ir kiti elektriniai kiemo tvarkymui reikalingi įrankiai.

6. Kaimo verslų rinkodaros agentūra

Daugelis rinkodaros ar komunikacijos agentūrų specializuojasi į verslus, esančius didžiuosiuose miestuose. Tačiau nėra daug žmonių, kurie savo veiklą nukreiptų ir pritaikytų kaimo bendruomenėse vykdomiems verslams ar paslaugoms. Galite sukurti internetinę platformą, kurioje padėsite kaimo verslams reklamuoti savo produktus ar paslaugas. Arba šis verslas jums neš pelną už jūsų atliktas paslaugas: sudarytus planus, atliktas konsultacijas, kaip reikia pritraukti klientus. Taip pat jūs patys galite tapti atsakingi už produktus ar prekes ir gauti atlygį už įvykdytus pardavimus.

7. Užsiėmimai senjorams

Didmiesčiuose veiklos gali atrasti įvairaus amžiaus asmenys, tačiau šiuo klausimu kaimo vietovės yra apleistos. Tad atsiranda galimybė organizuoti ramias treniruotes, skirtas vyresnio amžiaus žmonėms. Tai leistų senjorams gerinti savo gyvenimo kokybę, nuotaiką bei turiningai praleisti laiką. Verslą galite pradėti vykdant mankštas nedidelėms vyresnio amžiaus žmonių grupėms kelis kartus per savaitę ir įtraukiant skirtingas kaimo gyvenvietes.

8. Baldai ir rūbai augintiniams

Lietuvoje netrūksta gyvūnus mylinčių žmonių, kurie savo augintiniams nori kokybiškų rankų darbo megztukų ar pintų pavadėlių. Reikės tik šiek tiek fantazijos ir darbštumo. O jeigu mokate naudotis siuvimo mašina ar dirbti su medžiu, į produktų asortimentą galite įtraukti ir gultus, guolius ar namelius, skirtus augintiniams. Viskas priklauso tik nuo jūsų fantazijos.

Vida Press nuotr./Katinas Beerbohmas
Vida Press nuotr./Katinas Beerbohmas

9. Vietinė kompostavimo tarnyba

Kas vienam yra nenaudingos šalintinos atliekos, kitam gali pasitarnauti kaip puiki organinė medžiaga. Skaičiuojama, kad net 40–50 proc. namų ūkyje susidarančių atliekų gali būti kompostuojama. Daugelis sodybų turi kompostavimui tinkamų medžiagų: virtuvės atliekų (vaisių, daržovių likučių, kavos tirščių), sodo ir daržo atliekų (šakų, žolės, sausų lapų, nuvytusių gėlių), kitų sunykstančių medžiagų (popieriaus, kartono, medžio pjuvenų, drožlių).

Tačiau pagrindinė problema – neturimos reikalingos žinios. Kompostavimui skirtų medžiagų surinkimas padėtų išspręsti šią problemą, nes žmonėms būtų suteikta galimybė nemokamai pašalinti seną kompostą ir papildomas atliekas. O jūs, kaip verslininkas, galėtume sukurti tręšimui skirtą mišinį ir jį pardavinėti.

10. Gyvūnų ir namų priežiūros paslaugos

Gyvūnų ir namų priežiūros paslaugos nėra naujos ir revoliucingos, tačiau jų tikrai reikia ir kaimo bendruomenėse gyvenantiems asmenims. Gyventojai norėdami išvykti atostogauti ar aplankyti giminių, esančių mieste, dažniausiai neturi kam palikti ūkio ir gyvulių priežiūros. Galite tapti priežiūros tarnyba, kuri pasirūpins vištomis, karvėmis ir kitais ūkio gyvūnais ir taip suteiksite ūkio šeimininkams laisvę keliauti ir atostogauti be rūpesčių.

11. Reabilitacijos paslaugos

Kita opi problema atokiose bendruomenėse yra priklausomybės. Daugeliu atvejų kaimo vietose nėra galimybių gauti pagalbos priklausomiems žmonėms. Norintys reabilituotis yra priversti keisti savo gyvenamąją vietą, kas sukelia papildomus nepatogumus. Turintiems noro padėti kitiems asmenims yra galimybė išklausyti kursus ir teikti reabilitacijos paslaugas asmeniškai vienam asmeniui ir tapti jo gyvenimo mentoriumi. Tai būtų socialinio verslo idėja.

12. Paslaugos vaikams

Jei jums patinka dirbti su vaikais ir turite reikalingą patirtį, kodėl to nepavertus nuosavu verslu? Erdvė, kurioje mažamečiai vaikai galėtų saugiai leisti laiką dienos metu, o vyresni – po pamokų. Taip palengvintumėte dalią dirbantiems tėvams, o vaikai turėtų kur praleisti laisvalaikį ir užsiimti menine veikla ar sporto būreliais.

13. Vyresnio amžiaus žmonių priežiūra

Tiek Lietuva, tiek visa Europa susiduria su vis labiau senstančios visuomenės problema. Namų tvarkymas, maisto gaminimas ar ėjimas į parduotuvę vyresniame amžiuje tampa nemažu iššūkiu. Kaimo vietose tikrai atrasite vyresnio amžiaus žmonių, kuriems galėtume padėti ir teikti savo paslaugas už atlygį.

Pixabay.com nuotr./Senoliai
Pixabay.com nuotr./Senoliai

14. Stovyklavietės įrengimas

Turite laisvą plotą aplink savo sodybą? Tai galite paversti į modernią stovyklavietę, kurioje galėtų apsistoti žygeiviai ar asmenys, norintys pabūti gamtoje. Specialiai įrengta vieta gamtos apsuptose vietose ar prie vandens telkinių, kur numatytos vietos palapinėms statyti, pilni sanitariniai mazgai (tualetai, dušai, prausyklos), virtuvėlės, vasariniai nameliai.

15. Darbo iš namų konsultantas

Daug asmenų, gyvenančių atokiose ar kaimo vietovėse, darbo vietą turi didmiesčiuose ir važiuoja didelius atstumus kiekvieną dieną. Ši verslo idėja apimtų darbą su žmonėmis, kurie nori dirbti nuotoliniu būdu. Jūsų klientams reikėtų pasikalbėti su savo darbdaviais ir jus pasamdyti kaip nuotolinio darbo konsultantą.

Padėtume sudaryti darbo planus ir laikytis darbotvarkės, užtikrintumėte, jog darbuotojas bus supažindintas ir apmokytas, kaip tikslingai ir greitai vykdyti darbus nuotoliniu būdu. Taip jūs sutaupysite savo klientui tiek laiko, tiek finansinių kaštų, o savo teikiamas konsultacijas galėsite apmokestinti.

123rf.com nuotr./Darbas iš namų
123rf.com nuotr./Darbas iš namų

16. Įrenginių remontas

Nesvarbu, kur gyvenate, žmonės naudojasi kompiuteriais, spausdintuvais, mobiliaisiais telefonais ir kitomis technologijomis. Gyvenimas atokiose vietose turi neigiamą pusę, norint gauti tokius patogumus kaip įrenginių remontas, reikia vykti į didmiesčius.

Tad jeigu turite gebėjimų tvarkyti smulkius elektronikos prietaisus, šis verslo planas yra būtent jums! Galite įsirengti dirbtuves arba dirbti iš namų, kur Jums klientai pristatys neveikiančius daiktus remontui arba Jūs pats atvyksite įrenginius pasiimti.

17. Įdarbinimo agentūra

Didžiulė problema, apie kurią praneša daugelis kaimo bendruomenių, yra darbuotojų paieška. Įkūrę kaime įdarbinimo agentūrą, jūs specializuotumėtės į kaimo vietovėse esančius verslus ir bedarbius asmenis, padėdami įmonėms atrasti tinkamus asmenis iš aplink esančių gyvenviečių. Norėdami užsidirbti pinigų, galite iš įmonių imti nedidelį mokestį už kiekvieną jūsų atrastą darbuotoją, kuris turės tinkamą kvalifikaciją ir užims darbo vietą.

Galite teikti pagalbą verslų savininkams, kurie sulaukę garbingo amžiaus nori perduoti verslo įsipareigojimus kažkam kitam. Čia gali įsitraukti verslo operacijų įmonė, kuri padės surasti kvalifikuotą asmenį perimti įmonės veiklą.

18. Kaimo vietovės taksi

Kaimo vietovės yra apleistos žvelgiant iš pavėžėjimo paslaugų pusės. Galite tapti savo kaimynų taksi vairuotoju – vykdamas į miestą ar turėdamas laisvą vakarą galite potencialiems klientams pranešti, jog teikiate pavėžėjimo paslaugą. Yra ir kitas variantas – automobilio nuoma. Tik įsitikinkite, ar automobilio draudimas yra tinkamas vairuoti transporto priemonę ne tik automobilio savininkui, bet ir kitiems asmenims.

19. Ūkio įrangos priežiūros, tvarkymo ir nuomos paslauga

Daugelis kaimo vietovių pasėliams ir žemei dirbti turi daug skirtingos ir didelės ūkio įrangos. Kaip ir bet kuris kitas įrenginys, žemės ūkio įrangai reikalinga reguliari priežiūra ir remontas. Jeigu turite įgūdžius ir gebate tvarkyti didelę techniką, lengvai galėtumėte įkurti įmonę su nedidelėmis pradinėmis išlaidomis. Galite suteikti saugią pastogę jau sutvarkytai sezoniškai reikalingai įrangai teikdami sandėliavimo ir laikymo paslaugas. Tam prireiks angarų ar garažų.

Taip pat galite investuoti į žemei apdirbti skirtą įrangą: traktorius ar kombainus. Vėliau galite rinktis ar šią techniką nuomosite asmenims, kurie galės savarankiškai naudotis įranga ar suteiksite paslaugą ir techniką vairuosite pats, taip sutaupydamas laiko ūkininkui.

20. Darbo tarnyba

Maži miestai ir kaimo bendruomenės turi begalę augalininkystės plotų ar didelius miškus. Tačiau sezono metu sulaukus didelio derliaus jiems stinga papildomų rankų darbams atlikti. Verslo idėja jums – turėti komandą, kuri pagal poreikį galėtų padėti ūkininkams suteikiant darbo jėgą ravint, sodinant ar skinant derlių. Žiemos metu atsiranda kitų darbų – miškų priežiūra ir tvarkymas, gyvūnų pervedimas į tvartus. Apmokestindami darbuotojų valandas ar turėdami vieną fiksuotą tarifą kaip darbo jėgos vadovas, galėtumėte uždirbti pinigų iš šios verslo idėjos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:38
05:05
01:46

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką