Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 3d. 12:20

Krakūnų kaimo gyventoja negali atsigauti po gaisro: prašo pagalbos bent statybiniam vagonėliui

Nuo gaisro nukentėjusi Krakūnų kaimo gyventoja Emilija Komiago
Labdaros fondo nuotr. / Nuo gaisro nukentėjusi Krakūnų kaimo gyventoja Emilija Komiago

„Atrodo, kad važiuosiu namo, bet namų nėra“, – tokius žodžius savo dukrai Galinai ištarė 89 metų Krakūnų kaimo gyventoja Emilija Komiago. Balandžio 25-ąją Šalčininkų rajone Krakūnuose kilęs gaisras sunaikino apie dvi dešimtis pastatų ir kito turto.

Kaip spėjama, ugnis įsiplieskė nuo kaimyno deginamų šiukšlių ar žolės, pučiant stipriam vėjui. Sudegė įvairūs pastatai ir trys namai, tačiau du iš jų – tušti. Tuo tarpu E.Komiago medinis namas, kuriame ji gyveno, sudegė iki pamatų. Kartu su visais jame buvusiais daiktais – per akimirką senolė neteko savo gyvenimo.

„Tuo metu namuose buvo ir brolis, kuris puolė gesinti degančio namo, o mama buvo darže. Ji irgi norėjo eiti į degantį namą, bet neleido pasieniečiai“, – 15min GYVENIMAS sakė E.Komiago dukra Galina.

Vis dėlto, kaip po įvykio pranešė pasieniečiai, moteris buvo išvesta iš degančio namo. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės Dieveniškių pasienio užkardos patruliai, vykdami tarnybiniu visureigiu, iš tolėliau pastebėjo Krakūnuose kilusį gaisrą. Degė namas. Akimirksniu dėl didelio vėjo užsiliepsnojo ir šalia stovėjęs pastatas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Šalčininkų rajone, Krakūnų kaime kilęs gaisras sunaikino apie 20 pastatų
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Šalčininkų rajone, Krakūnų kaime kilęs gaisras sunaikino apie 20 pastatų

VSAT pareigūnai iškart atvyko į incidento vietą, o netrukus tarnybiniu visureigiu privažiavo dar vienas Dieveniškių užkardos ekipažas.

Gavę informacijos, kad viename name yra žmonių, pasieniečiai įbėgo į jo vidų ir iš liepsnų išvedė 89-erių moterį bei 60-metį vyrą. Jo megztinis buvo užsidegęs, pasieniečiai drabužį užgesino. Be to, iš namo VSAT pareigūnai išnešė dujų balioną.

Krakūnų kaimas – netoli sienos su Baltarusija, todėl pirmieji gesinti gaisro atskubėjo pasieniečiai, jiems padėjo vietos gyventojai, atvyko arčiausiai buvę vietiniai ugniagesiai, prie kurių vėliau prisijungė ir gausios priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos.

„Mama su savimi visuomet nešiojasi telefoną, ji iš karto paskambino man. Šaukė, kad viskas dega. Išgirdus pasidarė negera. Dieve, dieve”, – kalbėjo moteris.

Kai į mamos namus atvažiavo Galina, namas jau buvo sudegęs, kaip ir kiti aplinkui esantys pastatai, – ugnis viską sunaikino per kelias valandas.

Nuo 1955 metų šiame kaime gyvenanti E.Komiago patyrė šoką. „Buvo nuvažiavusi po gaisro pažiūrėti. O ką ten žiūrėti – namų nėra“, – kalbėjo Galina, mamą parsivežusi į savo namus Vilniuje.

Tačiau bute vietos nėra daug, gyvena keli žmonės. Namų ilgesį jaučianti senolė nori tik vieno – grįžti gyventi į savo kaimą. Moteris pasiryžusi įsikurti net ir statybiniame vagonėlyje – gyvenimo kitur ji nebeįsivaizduoja. E.Komiago sūnus apsigyveno Šalčininkuose pas savo sūnų.

Nors iš karto po gaisro šeimai paramą žadėjo vienas labdaros fondas, tačiau suabejojus fondo vadovo sąžiningumu, Galina ir jos mama atsidarė asmeninę sąskaitą ir prašo paramos – anot Galinos, nedidelis mobilus namelis kainuoja apie 3–4 tūkstančius eurų.

Ši nelaimė sulaukė didelės visuomenės reakcijos: žmonės piktinosi vietos gyventojo, kuris netrukus po gaisro buvo sulaikytas, elgesiu.

Pranešimas apie gaisrą Šalčininkų rajono kaime gautas apie vidurdienį, balandžio 25 dieną.

Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė vienas gyvenamasis namas ir trys ūkiniai pastatai. Po kelių valandų ugnis išplito ir, 14 valandos duomenimis, kaime jau degė keturiolika pastatų dviejose kelio pusėse. Vėliau skaičius išaugo dar iki bemaž poros dešimčių.

Juos gesino penkios ugniagesių autocisternos, traktorius, ugniagesiams talkino pasieniečiai ir savanoriai, į įvykio vietą atvykęs štabo automobilis.

Kaip po gaisro BNS sakė Dieveniškių seniūnė Česlava Marcinkevič, tik viename iš užsidegusių namų gyveno senutė su sūnumi, o kiti užsidegę namai buvo tušti.

Anot Dieveniškių seniūnės, sudegė namai ir ūkiniai pastatai. Taip pat sudegė traktorius, mažiausiai du automobiliai. Liepsnos suniokojo ir vieną sniego motociklą.

Norintiems ir galintiems paremti nukentėjusiąją Emiliją Komiago:

Paremti moterį galite pervesdami auką į asmeninę jos sąskaitą SEB banke. Už suaukotus pinigus moteris norėtų įsigyti mobilų namelį.

Sąskaita: LT LT197044060008285399 SEB bankas

Gavėjas: Emilija Komiago

Paskirtis: pagalba po gaisro.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką