Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 02 02, 18:14

Norėtumėte lankstesnių darbo sąlygų? 5 veiksmingi būdai jas išsiderėti

Nepaisant daugelio pandemijos mums mestų iššūkių, vis dar turime daugybę priežasčių optimistiškai žiūrėti į savo profesinę ateitį po karantino.
Mergina Tik prenumeratoriams
Darbas / 123RF.com nuotr.

Prieš dramatiškus koronaviruso nulemtus pokyčius daugelyje įmonių buvo priimta manyti, kad kasdienis darbas biure, prie savo darbo stalo, yra vienintelis būdas užtikrinti atskaitomybę ir veiklos rezultatus. Tačiau karantinas ir būtinybė prisitaikyti prie naujosios „darbo iš namų“ strategijos privertė įmones iš naujo apsvarstyti, kaip dirbama ir kiek lankstumo jos gali suteikti savo darbuotojams.

Psichologijos ir sociologijos sričių tyrėjai nustatė, kad darbuotojai, turintys daugiau pasirinkimo ir didesnį savarankiškumą būna labiau įsitraukę į darbą, jaučia didesnį pasitenkinimą juo ir apskritai būna laimingesni. Visi šie veiksniai reiškia geresnę jūsų darbuotojų ir apskritai jūsų įmonės sveikatą.

Jei esate vienas iš tų žmonių, kurie darbe norėtų daugiau lankstumo, skaitykite toliau – jūsų laukia keletas įžvalgų, kokiose srityse to lankstumo galima tikėtis bei penki veiksmingi patarimai, kaip jo paprašyti.

Ką reiškia „lanksčios darbo sąlygos“?

Darbo vieta

Galimybė dirbti namuose karantino metu sulaukė didžiausio dėmesio. Kai kuriems žmonėms tai tapo nuostabia nauja kasdienybe. Remiantis neseniai biuro baldus gaminančios kompanijos „Steelcase“ atlikta apklausa, kurios tyrėjų grupės narė esu ir aš, žmonės teigiamai vertino tai, kad galėjo mažiau laiko praleisti kelyje, daugiau laiko skirti savo šeimai. Be to, jiems patiko ir didesnė autonomija bei lankstumas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Fast Company“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką