Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 25d. 20:00

Norite geriau apmokamo darbo? Pirmiausia įvertinkite, kiek iš tiesų uždirbate

Darbas, karjera
123RF.com nuotr. / Darbas, karjera
Spręsdami, ar išeiti iš darbo, atsižvelgiame į įvairius veiksnius, tačiau atlyginimas yra vienas iš svarbiausių. Net jei pinigai jums nėra prioritetas, svarbu išsiaiškinti, kiek iš tikrųjų gaunate iš dabartinio darbdavio, nes jūs tikrai uždirbate daugiau nei tik jūsų mėnesinis atlyginimas.

Apskaičiavę bendrą kompensaciją už savo darbą, galėsite tiksliau įvertinti, kiek darbdavys iš tikrųjų jums išleidžia, o tai padės nuspręsti, ar naujas darbo pasiūlymas iš tiesų naudingesnis finansiškai.

Norėdami palyginti, į bendrą iš darbovietės gaunamą sumą įtraukite ir savo premijų bei kitų skatinamųjų išmokų sumas, dabar naudojamų lengvatų, nuolaidų bei dovanų ir kitų papildomų priemonių vertę, taip pat tas siūlomas išmokas, kuriomis galėtumėte pasinaudoti ateityje (pavyzdžiui, apmokamas vaiko priežiūros atostogas, jei planuojate turėti vaikų).

Suskaičiavus gali paaiškėti, kad jūsų uždirbama suma gali būti nuo 25 iki 40 proc. didesnė už jūsų bruto atlyginimą, teigia atlyginimo ekspertai.

Išnagrinėkite skaičius

Kai kurie darbdaviai pateikia „viso atlygio ataskaitą“ ir šitaip leidžia jums lengvai pamatyti, kiek jie iš viso jums išleidžia.

Bet jei jūsiškis to nedaro, patikrinkite vidinę savo įmonės tinklapio žmogiškųjų išteklių skiltį, kurioje gali būti pateikta metinė išmokų darbuotojams ataskaita ir metiniai darbo užmokesčio išrašai.

Jūsų metinė pajamų deklaracija yra dar vienas šaltinis, kuriame galite patikrinti ne tik savo bruto darbo užmokestį, premijas ir mokesčius, bet ir informaciją apie darbdavio išlaidas, susijusias su sveikatos draudimu.

Taip pat pagalvokite, kaip jūsų darbdavio jums išleidžiama suma per pastaruosius kelerius metus keitėsi, nes darbdavio išmokos ir išlaidos gali skirtis.

123RF.com nuotr./Asociatyvi nuotr.
123RF.com nuotr./Asociatyvi nuotr.

„Įvertinkite tendencijas. Ar jūsų bendrai gaunama nauda padidėjo ar sumažėjo, be to, su kuo tai susiję?“ – pataria Katie Manning, įmonės „Segal“ atlyginimų ir karjeros strategijų skyriaus viceprezidentė.

Štai keletas pagrindinių aspektų, kurių vertę reikia įtraukti į atlyginimą ir priedus.

Sveikatos draudimas ir įmokos pensijai

Jei esate sudarę darbo sutartį, šias įmokas paprastai moka darbdaviai, be to, kai kurios įmonės savo darbuotojams papildomai apmoka odontologo ar akių gydytojo paslaugas.

Akcijų paketas

Jei jums pasisekė ir turite galimybę įsigyti įmonės akcijų su nuolaida, apskaičiuokite, kiek sutaupysite su darbdavio pasiūlyta nuolaida (tai yra koks skirtumas tarp jūsų mokamos kainos arba „dotacijos“ ir dabartinės akcijų rinkos vertės)?

Tarkime, turite 50 akcijų, kurių pradinė kaina yra 20 eurų už akciją, o biržoje jomis šiandien prekiaujama po 35 eurus už akciją. Galite laikyti, kad tie 15 eurų, padauginti iš 50, yra jūsų užmokesčio dalis neatskaičius mokesčių.

Apmokami laisvadieniai

Suskaičiuokite visus apmokamus laisvadienius per metus, nesvarbu, ar visais jais pasinaudojate. Tada paskaičiuokite, kiek jums būtų sumokėta už tą laiką, jei dirbtumėte.

123RF.com nuotr./Darbas, karjera
123RF.com nuotr./Darbas, karjera

Tada atlikite tą patį su kitomis apmokamomis atostogomis, kurias galėtumėte panaudoti ateityje, pavyzdžiui, vaiko priežiūros atostogomis, laisvadieniais, kuriuose galite pasiimti, jei netektumėte artimo žmogaus ar tektų prižiūrėti susirgusį šeimos narį.

Lėšos jūsų išsilavinimui

„Jei jūsų darbdavys siūlo kompensaciją už mokslus, kursus, studijų paskolas arba visiškai sumoka už mokymus ar kvalifikacijos kėlimo užsiėmimus, pridėkite tas sumas prie bendrai uždirbamos“, – sako K.Manning.

Mažiau akivaizdūs, bet vertingi privalumai

„Ir negalios, ir gyvybės draudimas yra naudingas. Jei sunku nuspėti, kiek jūsų darbdavys išleidžia tokio tipo draudimui, turėkite omenyje, kad geras abiejų rūšių draudimas gali atsieiti net iki tūkstančio eurų per metus atsižvelgiant į jūsų pajamas ir draudimo planą“, – sako R.DeNinno.

Sveikatingumo paslaugos ir įvairi pagalba

Jis taip pat rekomenduoja įvertinti įvairias jūsų darbdavio teikiamas galimybes puoselėti sveikatą (pavyzdžiui, nuolaidas narystei sporto klube ar mitybos konsultacijas) ir tokias paslaugas kaip psichologo, finansų specialisto ar teisininko patarimai, teisinė pagalba.

„Kai kurie darbdaviai taip pat gali suteikti pagalbos vaikų ar pagyvenusių žmonių priežiūros srityje“, – sako K.Manning.

Jis taip pat rekomenduoja įvertinti įvairias jūsų darbdavio teikiamas galimybes puoselėti sveikatą.

Jei naudojatės kuria nors iš šių paslaugų, įvertinkite, kiek pinigų sutaupote patys už jas nemokėdami.

Sunkiai įkainojami, bet vertingi privalumai

„Be bendro užmokesčio, atsižvelkite į kitus siūlomus privalumus, kuriuos sunku įvertinti fiksuota suma, bet kurie jums yra labai vertingi“, – pataria Monica Martin, įmonės „Willis Towers Watson“ atlygio ekspertė.

Galbūt jūsų įmonė leidžia jums dirbti namuose keletą dienų per savaitę – kiek tai sutaupo kelionės į darbą ir atgal ir kitų su tuo susijusių išlaidų?

123RF.com nuotr./Darbas iš namų
123RF.com nuotr./Darbas iš namų

Galbūt jums siūloma daug karjeros augimo galimybių ar mentorystės programų.

Pasak M.Martin, mažesnį atlyginimą gaunantiems darbuotojams ypač svarbu turėti omenyje, kad net jei naujas darbdavys siūlo didesnį valandinį atlyginimą, bet taupo kitų išlaidų atžvilgiu, gali būti, jog naujas pasiūlymas iš tiesų neatneš daugiau pajamų, nei uždirbate dabar.

„Pagalvokite apie visą paketą“, – įspėja ji.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką