Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 23d. 09:59

Svarstote keisti darbą ar karjerą? Visų pirma atsakykite sau į šiuos klausimus

Darbo pokalbis
123rf.com / Darbo pokalbis

Kai darbas tampa ne malonumu, o kasdiene rutina, tikriausiai ne vienas susimąsto – galbūt laikas ką nors keisti?

Galbūt dirbate įmonėje ir svarstote, kad vertėtų pagaliau ryžtis ir dirbti nepriklausomai? O gal savo profesiniame lauke jau jaučiate viską pasiekę ir norisi išbandyti ką nors naujo? Kad ir kokia būtų priežastis, yra keletas klausimų, į kuriuos vertėtų atsakyti prieš imantis svarbių pokyčių savo karjeroje.

„Visi savo darbe patiriame momentų, kai nejaučiame pilnatvės, energijos ar noro imtis iniciatyvos. Tačiau prieš imantis drastiškų žingsnių savo karjeroje, visų pirma derėtų atsakyti sau, kodėl iš tiesų norite keisti savo karjerą? Ar dėl to, kad ji jūsų nebetenkina, ar jaučiatės atitolęs dėl tam tikrų aplinkybių, kurias dar galima pakeisti?“ – klausia knygų apie karjerą autorė Rochelle Davidson.

Prieš imantis drastiškų žingsnių savo karjeroje, visų pirma derėtų atsakyti sau, kodėl iš tiesų norite ją keisti?

„The Business Insider“, remdamasis karjeros ekspertų rekomendacijomis, pateikia klausimus, kuriuos vertėtų sau užduoti prieš kardinaliai keičiant darbą ar – visą karjerą.

Kas jums klostosi ir kas ne jūsų dabartinėje karjeroje?

„Susirašykite savo karjeros pliusus ir minusus – kas jums geriausiai klostosi ir kas – ne. Galbūt jums trūksta lankstumo, sugebėjimo vienu metu atlikti keletą darbų, o gal tiesiog nejaučiate pilnatvės savo darbe? Minusų sąrašas padės suprasti aiškias priežastis, kodėl norisi keisti karjerą ir leis aiškiau įsivaizduoti, ko norite ateityje“, – pataria lektorė Allynn Taylor.

123rf.com/Darbdavys
123rf.com/Darbdavys

„Taip pat siūlau pasidaryti sąrašą dalykų, kurie dabartinėje karjeroje jums kelia džiugesį. Taip galėsite pamatyti, ko naujoje karjeroje norite ir ko – ne. Jei sunku sugalvoti dalykus, kuriais džiaugiatės, pabandykite pamąstyti, ką daugiau darbo dienos metu norėtumėte nuveikti – galbūt tai nukreips jus apmąstyti savo stiprybes kitose srityse“, – priduria ji.

Nekalbant apie karjerą – kas jums gyvenime yra svarbiausia?

„Paklauskite savęs, kas jums apskritai šiuo metu gyvenime svarbiausia? Nekalbant apie karjerą. Jei buvimas namie su šeima ar rūpinimasis savo negaluojančiais tėvais šiuo metu jums yra prioritetas, pasistenkite tam rasti laiko. Nepamirškite ir savo pomėgių. Kartais reikia leisti sau užsiimti ir kitais jums svarbiais dalykais“, – sako Rochelle Davidson.

Kokie barjerai neleidžia jums imtis ryžtingų žingsnių?

„Bet kokie pokyčiai karjeroje atneša galybę iššūkių. Galbūt bijote, kad pakeitus karjerą jums trūks įgūdžių, bijote varžymosi su kolegomis, kurie labiau patyrę, o gal manote, kad tokiam žingsniui trukdytų jūsų amžius? Labai svarbu visus šiuos galvoje kylančius „barjerus“ susirašyti ant popieriaus ir apmąstyti, kaip būtų galima juos apeiti, kad pasiruoštumėte jiems iškilus į paviršių ateityje“, – pataria karjeros ekspertas ir knygų autorius Roy'us Cohenas.

123rf.com nuotr./Pokalbis dėl darbo
123rf.com nuotr./Pokalbis dėl darbo

Kokia karjera leistų išreikšti jums savo vertybes?

„Jūsų vertybės – tai savybės, dėl kurių esate toks, koks esate. Jei darbe jas tinkamai išreiškiate, dažniausiai toks darbas kelia ir užsidegimą, ir džiugesį, ir pilnatvės jausmą.

Tad kokios jūsų vertybės? Ką geriausiai mokate, dėl ko jumis labiausiai pasitiki aplinkiniai? O dabar pagalvokite, ar nauja karjera padės šias jūsų savybes puoselėti? Galbūt jus sudomins darbas, kuriame mokamas gerokai didesnis atlyginimas, tačiau jei darbe negalėsite būti savimi, ar tikrai tokiame darbe jausitės laimingi?“ – klausia R.Davidson.

Ar esate pasiruošę viską pradėti nuo pradžių?

Jei svarstote išbandyti save visiškai kitoje srityje, ar esate pasiruošę naująją savo karjerą pradėti nuo pat pradžių? „Tai gali būti neapmokama praktika, savanoriavimas ar darbas ne visu etatu. Bet kuris šių būdų jus galiausiai atves iki ten, kur norite būti, tačiau ne taip greitai, kaip jums gali pasirodyti“, – atkreipia dėmesį R.Cohenas.

Kokia jūsų gyvenimo vizija?

Jei svarstote keisti savo karjerą, R.Davidson pataria įsivaizduoti, kaip jūsų gyvenimas atrodys po dešimties metų: ką veikiate? Su kuo esate? Kokių pokyčių gyvenime pasiekėte? Ar šis žingsnis padėjo jums pasiekti savo svajonių?

Ar galite sau tai leisti?

R.Cohenas atkreipia dėmesį, kad bet kokie karjeros pokyčiai turi savo kainą: „Ar turite pakankamai lėšų, kurios padengtų jūsų studijų / kursų kainą, jei besimokydami tuo pačiu negalėsite ir dirbti šiuo metu turimo darbo? Ar naujas atlyginimas pakeitus karjerą nebus per mažas, kad galėtumėte išmokėti visas sąskaitas?“

Kaip šis sprendimas paveiks jūsų namiškius?

Ar aptarėte savo sprendimą su antrąja puse? Sprendimas keisti karjerą, be abejonės, gali paveikti visą šeimą, tad prieš žengiant šį žingsnį, anot R.Coheno, derėtų įvertinti ir savo namiškių nuomonę. Ar sulaukiate iš jų palaikymo?

Ar gerai tam pasiruošėte?

A.Taylor pataria prieš rengiantis keisti karjerą susidaryti savo veiksmų planą: „Ar yra įgūdžių, kurių jums reikėtų išmokti? Galbūt derėtų užsirašyti į kursus ar labiau pasigilinti į tos karjeros subtilybes, kad šis procesas būtų sėkmingas? Galbūt iš anksto derėtų pasitaupyti pinigų nenumatytiems atvejams?“

Anot jos, geriausias patarimas kiekvienam svarstančiam išbandyti save naujoje srityje – imtis mažų žingsnelių ir savo didįjį tikslą suskirstyti į mažesnius: „Pradėkite nuo vieno mažo žingsnio, kurį galite žengti jau šiandien.“

Temos: 2 Darbas Karjera

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką