Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Daugelyje sričių gabi vienuoliktokė Ugnė: kad esu apdovanota, supratau išlaikiusi testą

Septyniolikmetė Vilniaus lietuvių namų vienuoliktokė Ugnė Dambrauskaitė juokauja, kad jei nebūtų sėkmingai dalyvavusi Lietuvos ir Izraelio gabių vaikų ugdymo programos „Gifted“ testavime, tikriausiai šiandien nė nežinotų esanti „apdovanota“. Ugnei nėra paprasta apsispręsti, kuris jos gabumas labiausiai vertas būti minimas, nes merginą sėkmė lydi daugelyje sričių.
Ugnė Dambrauskaitė
Ugnė Dambrauskaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Talentingi vaikai“ – 15min projektas apie gabius, išskirtinių talentų turinčius vaikus.

Visus straipsnius apie talentingus vaikus skaitykite ČIA.


Dainininkės kelią paliko praeityje

U.Dambrauskaitė nuo penkerių dainavo grupėje „Pop šou“, juokauja, kad „Youtube“ kanale net turi nuosavą vaizdo klipą, filmavosi Lietuvos televizijos laidoje „Ryto suktinis“, o koncertų, kuriuose dainavo, jau net neskaičiuoja.

Tačiau baigusi Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetę muzikos mokyklą, baigė ir dainininkės karjerą. „Nesieju dainavimo su savo ateitimi, labiau kaip hobį noriu išlaikyti, – prisipažįsta Ugnė. – Po mokyklos norėčiau rinktis kūrybos komunikacijos sritį, kur galėčiau įgyvendinti savo vizijas, bendrauti su žmonėmis, siekti komandinių rezultatų.“

Mergina džiaugiasi besimokanti išskirtinėje mokykloje – Vilniaus lietuvių namuose. Anot jos, tai unikali mokykla, kurioje mokosi lietuvių kilmės tremtinių, iš užsienio atvykstančių / parvykstančių ar ne Lietuvoje gyvenančių lietuvių vaikai bei Lietuvoje gimę mokiniai. „Mano mama šioje mokykloje dirba lietuvių kalbos mokytoja, aš čia mokausi nuo pirmos klasės“, – pasakoja mergina, kurios klasėje yra iš Kazachstano, Ukrainos, Baltarusijos, Airijos, Rusijos, Kipro atvykusių vaikų.

Nuolat įvykių sūkuryje besisukanti Ugnė neįsivaizduoja savo gyvenimo be įvairių veiklų organizavimo ir bendravimo su kitais. Mokykloje ji ne tik organizuoja įvairius renginius, bet ir dalyvauja mokinių taryboje, nuo šeštos klasės šoka lietuvių liaudies šokių kolektyve „Volungė“, su kuriuo dalyvavo įvairiuose konkursuose, festivaliuose Didžiojoje Britanijoje, Austrijoje, Lenkijoje.

Perfekcioniste save vadinanti Ugnė labai daug laiko skiria mokslams. Jai žymiai sudėtingiau per pandemiją mokytis nuotoliniu būdu, nes pamokos prie kompiuterio ekrano išvargina psichologiškai, darbai nukenčia ir produktyvumo prasme.

„Man be galo sunku būti tiek laiko užsidarius ir su niekuo nebendrauti, – liūdi U.Dambrauskaitė. – Nors yra, žinoma, ir pliusų – sutaupau laiko kelionių sąskaita.“

Man be galo sunku būti tiek laiko užsidarius ir su niekuo nebendrauti, – liūdi U.Dambrauskaitė.

Didžiausia vertybė – mokytojai

Šiais mokslo metais Ugnės dienotvarkėje atsirado dar vienas svarbus punktas – „Gifted“ programos užsiėmimai. Apie tarptautinę gabių vaikų ugdymo programą ji išgirdo iš mamos kolegės, pradinių klasių mokytojos metodininkės Rūtos Varnagirienės.

„Mama paragino pabandyti, o kadangi niekada nebuvau bandžiusi nieko panašaus, nusprendžiau mėginti laimę, – pasakojo vilnietė. – Labai keista ir įdomi patirtis buvo laikant testą. Nesinervinau ir pavyko geriau, nei tikėjausi. Maniau, dalyvaus daug protinguolių genijų, bet pačiai sau netikėtai patekau. Iškart pajutau pasididžiavimą.“

Asmeninio archyvo nuotr. /Ugnė Dambrauskaitė
Asmeninio archyvo nuotr. /Ugnė Dambrauskaitė

Teisybės vardan reikia paminėti, kad nuo pat pirmų klasių Ugnės dienyne – vien aukščiausi įvertinimai, tačiau ji pati nemėgsta to pabrėžti ir vengia pasirodyti viršesne. „Tad jei ne „Gifted“ testavimas, turbūt net nežinočiau, jog esu „apdovanota“, – juokauja U.Dambrauskaitė.

Didžiausią įspūdį vienuoliktokei palieka mokytojai: „Jau pirmuose užsiėmimuose pajutau, kad mus moko lektoriai, kurie tikrai myli savo darbą. Jie veda paskaitas užsidegę, taip sugeba sudominti, kad tikrai nėra kada nuobodžiauti. Jie kitaip pateikia paprastą informaciją, kurią gauname mokykloje, praplečia ir ją, ir mūsų akiratį, pasaulėžiūrą. Man patinka, kad keli dalykai yra susiejami, integruojami, o to dažnai trūksta mokykloje.“

Ugnė „Gifted“ programoje – vienintelė vienuoliktokė iš Vilniaus. Vytauto Didžiojo universiteto globojamoje programoje yra dalyvių iš Kretingos, Alytaus ir Trakų. Iš pradžių tarp talentingų jaunuolių buvo justi konkurencija, kiekvienas norėjo pasirodyti kuo geriau, tačiau pradėjus rengti grupinius projektus, užsimezgė ryšys, visi tapo draugais ir įtampa atslūgo.

Ugnė „Gifted“ programoje – vienintelė vienuoliktokė iš Vilniaus.

Atkaklumas – taip pat gabumas

Komunikacija Ugnei po truputį tampa vis realesne ateitimi. Programos vadovai merginai patikėjo administruoti „Gifted“ paskyrą „Facebook'e“ ir tai jai – puiki praktika.

Į įvairias veiklas įsitraukianti mergina savanoriauja dienos centre „Mažoji Guboja“, „Maisto banke“.

U.Dambrauskaitė save laiko atkakliu žmogumi. „Pradėjusi ką nors daryti, darau iki galo, dedu visas įmanomas pastangas, – prisipažįsta Ugnė. – Tai patvirtina mano aukščiausi įvertinimai. Visada galvodavau, kodėl gi negaliu į viską žiūrėti paprasčiau ir tam tikrus darbus atlikti atmestinai, kaip elgiasi dauguma bendraamžių. Dabar pradedu suvokti, kad galbūt tai yra vienas iš mano gabumų.“

Asmeninio archyvo nuotr. /Ugnė Dambrauskaitė
Asmeninio archyvo nuotr. /Ugnė Dambrauskaitė

Į įvairias veiklas įsitraukianti mergina savanoriauja dienos centre „Mažoji Guboja“, „Maisto banke“. Be to, Ugnė labai mėgsta keliauti ir jau yra apkeliavusi nemažai pasaulio šalių. „Būtent kelionės yra viena iš mano aistrų, mano svajonių darbas yra kelionių žurnalistika“, – svajoja vilnietė, mėgstanti mintis išreikšti savo poezijoje.

15min ieško vaikų, kurie pasižymi išskirtiniais gabumais. Jeigu jūsų vaikas piešia, skaičiuoja, moka kelias kalbas, rašo, kuria, užsiima išskirtine veikla, turi įdomių pomėgių, kurie stebina tiek jus, tiek aplinkinius, kviečiame pasidalinti jo talentais ir pasiekimais bei papasakoti savo NUOSTABAUS VAIKO istoriją. Taip pat galite siūlyti giminaičių, kaimynų vaiką, tačiau nurodykite kontaktą, kuriuo galėtume susisiekti su šeima. Rašykite mums užpildydami šią formą. Projekto idėją palaiko - „Anvol“
Ačiū, kad dalyvaujate!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius