Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 9d. 16:42

Ieva Budraitė: žaliasis gali būti ir valgydamas mėsą

Ieva Budraitė
Martyno Zarembos nuotr. / Ieva Budraitė

Žaliosios politikos instituto direktorė Ieva Budraitė įsitikinusi, kad žaliųjų pažiūrų žmogus tampa tuomet, kai savo būseną įsisąmonina, o ne vien dėl mados atsisakęs burgerių ar steikų, šiaudelių ar maišelių.

Visą „Ir aš darau“ laidą su Ieva Budraite galite perklausyti čia

„Įdomu, kaip žmonės įsivaizduoja žaliuosius? Negi jis būtinai turi būti veganas, rūšiuoti atliekas ir nevairuoti mašinos? Ir pati apie draugus nesprendžiu pagal tai, ar jie valgo mėsą. Jeigu nori, kad tavo elgesio pasekmės būtų tvarios, vadinasi, ilgalaikės, jos turi būti sąmoningos, suvokiant priežastinius ryšius, o ne tik atėjusios iš mados ar noro pritapti. Antraip vis tai liks tik saviapgaulė“, – laidoje „Ir aš darau“ kalba I.Budraitė.

Jos vertinimu, į žaliąją kultūrą vienaip ar kitaip turėtų įsitraukti savo sričių profesionalai. „Reikia suprasti, kad jie privalo įsitraukti – negali atsiriboti ir vadinti savęs apolitiškais, nes tai yra labai savanaudiška“, – mano aktyvistė ir politikė.

Sykiu ji aukštai vertina žmonių pastangas keisti savo įpročius ir gyvenimo būdą, bet yra įsitikinusi, kad tiek neužtenka. „Jeigu apsiribosi tik pakeisdamas maišelius į daugkartinius, atsisakysi šiaudelių ir savo asmenines pastangas įgyvendinsi maksimaliai, vis tiek reikės padaryti dar daugiau. Deja, kol tokių žmonių neatsiras kritinė masė, tol globalių pokyčių pasiekti nepavyks. Todėl reikia telktis. Juk laiko pasikeisti liko labai nedaug“, – atkreipia dėmesį I.Budraitė.

Primindama Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos įspėjimą pernai rudenį, kad liko apie 12 metų sumažinti globalinį atšilimą ir išvengti klimato kaitos keliamos katastrofos, ji pabrėžia politikos svarba. „Kai matai, kaip lėtai vyksta pokyčiai mūsų kasdienybėje, tuomet supranti, kad reikalingas įsikišimas sisteminiu lygiu. Mes visi turime galios pakeisti klimato kaitos būklę, bet nusimatykime strategiškai priemones, kaip tai padaryti“, – kalba instituto vadovė.

I.Budraitės manymu, ilgalaikiu laikotarpiu visų ideologijų darbotvarkėje atsiras žaliasis elementas, tik skirsis priemonės jam įgyvendinti. „Kol kas, pavyzdžiui, aplinkosauga su liberalia ideologija sunkiai suderinama, nes liberalai pasisako už laisvą rinką ir kuo mažesnį valstybės kišimąsi. Tačiau aplinkos ir gamtos niekas neapgins be valstybės. Tuo metu žalioji mintis yra aukščiau įprastos politinės dimensijos – kairės, dešinės, centro“, – pasakoja ji.

Podkasto klausykite naujoje audioplatformoje 15min Klausyk. Kviečiame „Apple“ ir „Android“ vartotojus atsisiųsti programėlę.

Ir aš darau
Ir aš darau

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką