Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 4d. 14:08

6 žingsniai, paversiantys kiekvieną žmogų laimingu

Šypsena
Fotolia nuotr. / Šypsena

Psichologas Gediminas Navaitis teigia, kad šiomis dienomis du dalykai „suplakami“ į vieną. Tai – džiaugsmas ir laimė. „Džiaugsmas yra momentinė nuotaika, pasižiūrėjai pro langą, pamatei saulėtekį, saulėlydį ir gali pasidžiaugti tą akimirką, bet tai nereiškia, kad tavo gyvenimas yra laimingas“, – Žinių radijo eteryje sakė psichologas.

Jo teigimu, laimė yra labiau apibendrintas rodiklis. Nežinote, ką daryti, kad jūsų gyvenimas būtų laimingesnis arba kad jame bent daugiau būtų džiaugsmo? G. Navaitis pateikia sudedamąsias laimės recepto dalis.

► Elkitės, lyg būtumėte laimingi

„Pradėkite nuo labai paprasto dalyko, elkitės taip, lyg būtumėte laimingas. O jeigu jau esate laimingas, veikiausiai jau turite tikslą gyvenime ir žinote, kaip jo link judėti. Jeigu kas dieną, na, gerai, kas savaitę bent kažką padarysite dėl to didesnio tikslo, gyvenimas bus prasmingas“, – išmintimi dalijosi pašnekovas.

Be prasmės žmogui nelengva gyventi, tad, psichologo nuomone, kiekvienas iš mūsų privalo turėti gyvenimo tikslą.

► Judėkite

Tolesnis žingsnis – reikėtų stengtis pajudėti, nes kiekvienam žmogui fizinis aktyvumas yra reikalingas.

► Išnaudokite savo gebėjimus

„Turite kokių nors gebėjimus? Panaudokite juos. Kai panaudosite juos, pasijusite taip, kad padarėte tai, ką sugebate. Pasijusite socialiai reikšmingas, galų gale ir sau būsite reikšmingas“, – ragino psichologas.

► Miegokite ir draugaukite

Taip pat vadovaukitės labai paprastu patarimu – miegokite tiek, kiek norite. Draugaukite su žmonėmis, su kuriais norite draugauti.

► Būkite dėkingi

„Užduokite sau klausimą, už ką esate dėkingas? Sunkus klausimas. Jeigu nesugebėsite iš karto į jį atsakyti, tai bent pamėginkite užsirašyti, už ką galėtumėte padėkoti. Ir ne tik apibendrintai – likimui, gamtai, Tėvynei, bet ir konkretiems žmonėms“, – patarimus dalijo G. Navaitis.

► Mylėkite

„Galiausiai pasibučiuokite su artimu žmogumi, su kuriuo norėtumėte pasibučiuoti“, –  Žinių radijo eteryje skatino pašnekovas.


Straipsnio šaltinis – „Žinių radijas“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką