Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Efektyvūs patarimai, kaip ištverti sunkų išsiskyrimą

Nėra ko slėpti – nutrūkusius santykius pamiršti bus be galo sunku, ypač jei jie truko ilgiau nei vienerius metus. Sunku ne tik dėl to, kad praradote savo gyvenimo draugą, bet ir dėl to, jog teks išmokti priimti ir susitaikyti su jus užplūdusiais jausmais: beviltiškumu, savigaila ir dideliu liūdesiu.
Išsiskyrimas
Išsiskyrimas / „Shuterstock“ nuotr.

Turėkite omenyje, kad jūsų gyvenimas nepasikeis ir nepagerės nebent patys to norėsite, tad užuot gulėjus lovoj ir gailėjus savęs, teks imtis kelių aktyvių veiksmų ir nebijoti su jais ateinančių gyvenimo pokyčių. Pateikiame jums tinklalapyje „Psychology Today“ publikuotą patarimų gidą, kaip ištverti sunkų išsiskyrimą.

Nebijokite išlieti ašarų. Verkite tiek, kiek tik norite ir nebandykite užgniaužti savo jausmų. Verkite, kol paraus veidas, kol negalėsite kvėpuoti, kol ašarų tiesiog nebeliks. Pašalinkite jas iš savo organizmo kiek įmanoma greičiau, juk nenorėtumėte, kad šie „suspausti“ jausmai staiga išsiveržtų nelaiku ir nevietoje.

Klausykitės muzikos. Moksliškai įrodyta, kad muzika turi terapinių savybių: ji padeda sureaguliuoti širdies ritmą, mažina emocinį skausmą ir stresą, tad įsijunkite mėgstamos muzikos grojaraštį ir pasiklausykite. Visiškai nebūtina klausytis liūdnų ar depresiškų dainų, atvirkščiai – klausykitės tokios muzikos, kuri išjudintų ir verstų atsikelti, kuri įkvėptų žengti į priekį.

Nebijokite savo jausmų, bet nesileiskite jų užvaldomi. Liūdesys ir tuštuma – tai jausmai, su kuriais teks išmokti susidoroti. Po išsiskyrimo tokias frazes kaip „aš nieko nejaučiu“, „aš jaučiuosi pažeista(-s)“, „gyvenimas neturi prasmės“, tikrai dažnai kartosite, tačiau neleiskite, kad šie jausmai tikrai jus užvaldytų.

Išsikalbėkite. Pokalbiai su draugais ir artimaisiais tikrai padeda, net jei šiuo metu tuo ir netikite. Pasiskųskite jiems, išsiverkite, išliekite sukauptą pyktį ant savo buvusio mylimojo – tiesiog nebijokite jiems parodyti savo liūdesio ir nusivylimo.

Nusistatykite laiko ribas liūdėti. Nesakome, kad po išsiskyrimo liūdėti turėtumėte vos 10 minučių, tačiau keli mėnesiai savigailos jums į naudą taip pat neišeis, todėl pamąstykite, kiek laiko skirsite liūdesiui ir kada pasiryšite žengti į priekį. Kai kurie žmonės mano, kad liūdesys po išsiskyrimo neturėtų trukti ilgiau kaip pusę buvusių santykių laiko. Tai, žinoma, priklauso nuo jūsų, tačiau nusistatyta tiksli data, kada privalote nustoti liūdėti, padės pasijusti geriau. Suplanuokite tą dieną iš anksto ir jokiu būdu nekeiskite šių planų – susitarkite susitikti su draugais, nueikite į barą, pasilinksminkite ir pažymėkite savo naujojo gyvenimo pradžią.

Išanalizuokite nutrūkusius santykius. Iš pradžių tai bus tikrai nelengva, tačiau verta! Jei esate tas/ta, kurį ar kurią paliko mylimasis, pagalvokite, kodėl jis ar ji nusprendė užbaigti santykius? Priežastis būtina žinoti vien tam, kad iš jų pasimokytumėte, galėtumėte eiti pirmyn ir elgtis išmintingiau.

Pabandykite jį/ją susigrąžinti. Galbūt tai nuskambės ir keistai, kadangi po išsiskyrimo dažniausiai patariama kurį laiką visiškai pamiršti savo buvusįjį, tačiau paskutinį kartą juk galima dar pabandyti išgelbėti santykius. Tik tokiu atveju – jei tai darysite vieną kartą. Pakalbėkite su mylimuoju ar mylimąja ir sužinokite, ar jūsų buvusi antroji pusė tam pasiryžusi. Turėkite omenyje tik tai, kad šįkart gelbėjant santykius teks labai pasistengti, o jeigu nieko neišeis, gali tekti dar labiau kentėti.

Liaukitės spoksoti į telefoną. Po skyrybų tikriausiai didžiąją laiko dalį praleisite spoksodami į telefoną, o jeigu ne, tuomet trenksite jį į kitą kambario galą vien dėl to, kad taip ir nesulaukėte jos ar jo žinutės. Tinkamiausias sprendimas šiuo metu – visiškai ištrinti mylimojo ar mylimosios numerį, kad nekiltų pagunda parašyti jums pačiam (-ai) arba visiškai išjungti telefono garsą ir kurį laiką prietaiso tiesiog neimti į rankas.

Baikite šnipinėti. Nemanykite, kad retkarčiais peržvelgti savo buvusiojo ar buvusiosios „Facebooko“ profilio sieną jums nėra žalinga. Dar ir kaip! Įsivaizduokite, kaip nusivilsite pamatę, kad jis ar ji puikiai leidžia laiką ir be jūsų. Žinoma, jo iš draugų neišmeskite, tačiau bent jau išjunkite pokalbių galimybę su juo ar ja, taip jo ar jos vardas ir pavardė šoninėje juostoje jums bent nebadys akių. Vieną dieną galbūt ir galėsite tapti gerais draugais, bet iki tol dar turi praeiti nemažai laiko.

Prisiminkite tik blogus dalykus. Sau daug labiau padėsite, jei galvodami apie nutrūkusius santykius prisiminsite ne geriausias, o blogiausias jų akimirkas. Tada pagalvokite, kuo buvęs partneris jums nepatiko, kokios savybės jus nepaprastai erzindavo? Ir dabar įsivaizduokite save po 20 bendro gyvenimo metų – ar tikrai manote, kad su šiomis jos ar jos savybėmis galėtumėte tiek laiko taikstytis?

Išeikite į lauką. Jusdami begalinį liūdesį po sunkaus išsiskyrimo tikriausiai mažiausiai norėsite išeiti į lauką. Ką čia save apgaudinėti – sunku bus jau vien atsikelti iš lovos. Vis dėlto turite prisiversti. Niekas taip gerai neišgydys jūsų sielos, kaip motina Gamta. Darykite ką tik norite: pavedžiokite šunį, pasivaikščiokite, pabėgiokite, galiausiai – iškaskite tunelį į Kiniją, darykite viską, kad tik liautumėtės galvoti apie nenusisekusius santykius.

Išeikite į miestą. Prisiruošti šiam žingsniui gali būti sunku, bet tam vėlgi verta sutelkti visas savo pastangas. Prisiminkite, koks ar kokia buvote iki šių santykių ir susigrąžinkite visas prarastas savo savybes. Jei mėgdavote dažnai linksmintis su draugais, susitikite su jais. Net jei iš pradžių šypsotis ir nesinorės, pasistenkite šypseną išspausti, suvaidinkite, kad esate laimingas. Galiausiai gal pavyks apgauti ir save.

Mylėkite save. Vien tai, kad kažkas nustojo jus mylėti, dar nereiškia, kad meilės nesate verta (-s). Juk sakoma, kad visų pirma derėtų pamilti save ir tik tada tikėtis, kad kažkas pamils ir jus.

Pakeiskite aplinką. Pasistenkite bent trumpam išvykti, nesvarbu kur: į paplūdimį, į kaimą, į vienkiemį pas draugę ar į kitą šalį, svarbu, kad bent trumpam pabėgtumėte nuo savo kasdienybės.

Svajokite. Supraskite, kad esate nuostabus žmogus, savo pasirinkimais ir unikaliomis charakterio savybėmis toks esate tik jūs vienas šiame pasaulyje. Vertinkite tai ir ieškokite žmogaus, kuris taip pat tai pamatytų. Joks žmogus neturi teisės jūsų skaudinti ar versti pasijusti blogai. Palaukite žmogaus, kuris mylės ir vertins jus, juk dabar galite džiaugtis laisve.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius